بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵
امام عسکری(ع) با پرداختن به تفسیر قرآن معارف را منتقل می‌کرد
آینده روشن-عضو هیئت علمی پژوهشکده امام خمینی(ره) با اشاره به سیره امام عسکری(ع) در انتقال معارف، بیان کرد: با توجه به محدودیت‌های زمان ایشان و اینکه مسائل فقهی را دیگر ائمه(ع) تبیین کرده بودند، وی به تفسیر قرآن پرداخت.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰
ویژگی‌های انسان منتظر چیست
آینده روشن- مدیر گروه اخلاق و تربیت مرکز تخصصی مهدویت قم با بیان اینکه ایمان و باور یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که یک منتظر باید داشته باشد، گفت: در رابطه با مؤمن در روایات مشخصه‌های بسیاری مطرح شده است که مهم‌ترین آن‌ها ایمان و باور به خدای متعال است.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵
خطر توجیه و کوچک شمردن گناه
آینده روشن-مقایسه گناهان بزرگ و گناهان کوچک، خطر علنی‌کردن گناه در جامعه، نقش تشویق در گسترش گناهان، وظیفه ما در برابر گنهکار، خطر گناه مسئولان جامعه و توجیه گناه ازجمله موضوعات این هفته درس‌هایی از قرآن بود.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
دلیل رحلت حضرت فاطمه معصومه (س) چه بود؟
آینده روشن-حضرت معصومه (س) در رأس یک قافله ۲۲ نفری متشکل از علویان و برادران امام رضا (ع) برای دیدار با آن امام همام رهسپار ایران گردید؛ البته برخی از پژوهشگران تعداد افراد این کاروان را ...
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۵
مؤسس مدارس چهارده معصوم مشهد در کلام مرحوم آیت‌الله عطاردی/ جشنی برای تعطیلی کنسولگری انگلیس
آینده روشن-مرحوم عابدزاده، یکی از مردان فعال و پرکار فرهنگی شهر مشهد مقدس بوده است، او فردی بازاری بود که از میان مردم برخاست و محبوب شد، تأسیس مدارس چهاره معصوم(ع)، تشکیل جلسات قرآن، ساماندهی گروه‌هایی از جوانان برای مبارزه با گروه‌های التقاطی و... ازجمله فعالیت‌های عابدزاده بوده است.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۰
کاخ سفید: به تحقیق درباره استیضاح ترامپ کمک نمی‌کنیم
آینده روشن-کاخ سفید با اعلام اینکه در تحقیقات کنگره آمریکا درباره استیضاح ترامپ مشارکت نخواهد کرد، از دموکرات‌ها خواست تا به این تحقیقات پایان دهند.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
شورای نگهبان کسانی را که به ضرر ملت کار می کنند رد صلاحیت کند
آینده روشن- آیت الله سعیدی گفت: نباید کسانی که غم دشمنان و فتنه گران را می خورند، در مجلس راه پیدا کنند، کسانی که علیه ملت و به نفع دشمن حاضرند پیمان های ننگین را امضا کنند، نباید در مجلس حضور داشته باشند.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۵
تبیین کرامت انسانی در قرآن/ خاطره آیت‌الله فاضل لنکرانی از کرامت حضرت معصومه(س)
آینده روشن-عضو هیئت‌ علمی پژوهشکده فرهنگ و معارف قرآن با بیان خاطره‌ای از کرامت حضرت معصومه(س) در حق آیت‌الله فاضل لنکرانی گفت: براساس مبانی انسان‌شناختی قرآن، منزلت انسان در گرو اندیشه، کردار و رفتار اوست و می‌تواند در بالاترین جایگاه هستی و قله آفرینش قرار بگیرد یا به پایین‌ترین سطح سقوط کند.
۱۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۰
رسیدگی به آسیب‌دیدگان حوادث اخیر در اولویت قرار گیرد/ انتخابات؛ عرصه استحکام جمهوریت و اسلامیت نظام
آینده روشن-حجت‌الاسلام والمسلمین ابوترابی فرد در خطبه نخست نماز جمعه این هفته تهران، با اشاره به حوادث اخیر در کشور، خطاب به امت حزب‌الله، امامان جمعه، پایگاه‌های بسیج و مردم متدین و انقلابی گفت: شما پیشگام اجرای این رهنمود الهام‌بخش باشید، به این خانواده‌ها سر بزنید. توجه و رسیدگی به خانواده‌های آسیب‌دیده ...
۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۰
مهترین رکن‌ توسعه قرآن، تعمیق مفاهیم آن در میان آحاد جامعه است
آینده روشن- سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دامغان یکی از مهترین رکن‌های توسعه قرآن را تعمیم و تعمیق مفاهیم قرآن کریم و معارف اهل بیت (ع) در میان آحاد جامعه برشمرد و گفت: این امر از طریق ارتباط و انس هر چه بیشتر با مضامین آیات کلام وحی و آموزه های قرآن محقق می‌شود.
۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۰
حدیث‌نگاشت/ نعمتی که از حسادت در امان است
امام حسن عسکری(ع) فرمودند: اَلتَّواضُعُ نِعمَةٌ لايُحسَدُ عَلَيها؛ فروتنى، نعمتى است كه بر آن حسد نبرند. [گزيده تحف‌العقول، حدیث ۵۰۰۲۸۷]
۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰
آیت‌الله نوری همدانی: حوزه علمیه در برابر رباخواری بانک‌ها سکوت نمی‌کند
آینده روشن-مرجع تقلید شیعیان با انتقاد از طرح جدید مجلس درباره بانکداری گفت: طرحی در مجلس وجود دارد که به رباخواری به‌عنوان قرض رسمیت می‌بخشد،حوزه علمیه با این طرح مخالف است.
۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰
فساد تحت هر پوششی و هرنامی باشد زیبنده نظام اسلامی نیست
آینده روشن- رئیس قوه قضائیه با تاکید براینکه مبارزه با فساد یکی از راهبردهای جدی نظام جمهوری اسلامی ایران است، گفت: همه باید در این زمینه فعالانه حرکت کنیم، فساد تحت هر پوششی، هرنامی وهرجایگاه قدرت و ثروتی که باشد زیبنده نظام اسلامی نیست.
۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰
ملت عراق دوست و دشمن خود را بشناسند
آینده روشن-حجت الاسلام والمسلمین دومکی گفت: آمریکا در عراق از زمان صدام تاکنون به دنبال ناامنی بوده است، اما هیچ‌وقت در اهداف شوم خود موفق نشده است.
۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
چند تعلیم و توصیه از امام عسکری(ع)/ محبتی که انسان را به قرب خدا می‎رساند
آینده روشن- امام حسن عسکری(ع) می‎فرماید: ما برای کسانی که به ما پناهنده شوند، پناهگاهیم و برای کسانی که از ما هدایت بجویند، نوریم. ما نگهدار کسانی هستیم که (برای نجات از گمراهی) به ما متوسل می‌شوند.
۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵
ادامه انتقادهای همیشگی ترامپ از رسانه‌های آمریکایی
آینده روشن-رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه انتقادات همیشگی خود از عملکرد رسانه‌های این کشور، این بار بحث درباره نوع پوشش خبری سفرش به لندن را پیش کشید.
۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰
سناریوی جدید آمریکا: ایران موشک‌های کوتاه‌بُردش را در عراق مخفی کرده است
مقامات آمریکایی مدعی شدند ایران بخشی از زرادخانه مخفی موشک‌های بالستیک کوتاه‌بُرد خود را در عراق انبار کرده است.
۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵
رهبر معظم انقلاب: رأفت اسلامی مبنا باشد
آینده روشن-رهبر انقلاب در پاسخ به گزارش ارائه شده پیرامون نحوه مدیریت وضعیت جانباختگان و مصدومان حوادث اخیر، فرمودند: رأفت اسلامی مبنا باشد.
۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
روز بد ترامپ؛ استهزا در لندن، استیضاح در واشنگتن
آینده روشن-رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه در حالی لندن را پیش از موعد و بدون شرکت در نشست خبری ترک کرد که در واشنگتن اولین جلسه استیضاح او در کمیته قضایی مجلس نمایندگان آمریکا در جریان بود.
۱۴ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۵
دستورات رهبر معظم انقلاب به دریابان شمخانی پیرامون حوادث اخیر
آینده روشن-رهبر معظم انقلاب در پاسخ به گزارش ارائه شده از سوی دبیر شورای عالی امنیت ملی که چندی قبل پیرامون نحوه مدیریت وضعیت جان‌باختگان و مصدومین حوادث اخیر خدمت ایشان تقدیم شد، ضمن موافقت با پیشنهادات مطرح شده، دستوراتی صادر کردند.