بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۶
مهدویت مسئله ای انسانی است نه مذهبی و مکتبی
سهیل اسعد با بیان اینکه مهدویت و منجی موعود(عج) به عنوان راه حل بین المللی مسئله ای جذاب، است، گفت: اصل مهدویت مسئله ای انسانی است نه مذهبی و مکتبی لذا ظرفیت تبدیل شدن به گفتمان جهانی را دارد.
۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۶
نصیری: انقلابی‌گری غلوآمیز فرصت را برای رشد سکولاریسم فراهم می‌کند
مهدی نصیری می گوید: آنچه از روایات مهدویت فهمیده می‌شود ظهور منجی و امام مهدی علیه السلام موقوف بر تمدن سازی مومنان قبل از آن نیست و حتی موقوف بر وجود یک دولت اسلامی و دینی همزمان با ظهور هم نیست و البته معلوم است که ظهور با وجود یک دولت اسلامی و تمدن نیم بند اسلامی هم ناسازگاری و تعارض ندارد.
۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۰۹
قدم هایی که به ظهور ختم می شود
حجت الاسلام رضایی تاکید کرد: پیاده روی اربعین به جهت حضور شیعیان از جغرافیای بزرگ شیعی جهان و همچنین پیروان دیگر ادیان و مذاهب، بهترین فرصت همگرایی و کادرسازی برای زمینه سازی ظهور است.
۱۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۲
خانه هایی که امام زمان(عج) به آنها نظر لطف دارد/مهدی یاوران کجا تربیت می شوند؟
خانه مهدوی، محیطی کوچک برای اجرای وظایف انتظار و آرمان های بزرگ مهدویت است و حضرت حجت(عج) به آن گوشه چشمی دارند و خانه محبان اهل بیت(ع) محسوب می شود. خانواده مهدوی و مهدی یاور یعنی خانواده ای که در مسیر جانفشانی برای حضرت مهدی(عج) قدم بر می دارد.
۱۱ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۵
اقدام علیه حجاب، مخالف استقلال فرهنگی ایرانیان است/ پاسخ امام (ره) به خبرنگار ایتالیایی
یک استاد حوزه و دانشگاه معتقد است: طبق مفاد قانونی هر کس به نام آزادی، علیه حجاب اقدام می‌کند، مخالف استقلال فرهنگی ایرانیان است.
۲۸ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۹
آیتی : در "راه و بیراهه" سعی شده از برخی از معیارهای شناخت امام گفتگو شود
ادعای احمد حسن چیزی جز یک ادعای پوچ برای سوء استفاده از عواطف انسان های نادان نیست و باید به هوش باشیم که در دام امثال او نیافتیم
۲۰ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۹
محمدیان : «شاهزاده روم» سرگرم کننده است و بخشی از اعتقادات ما را استاندارد مطرح می کند
انیمیشن «شاهزاده‌روم» بنا به نظر همه کارشناسان اثر قابل قبول و ممتازی است. فرم و تکنیک آن قابل رقابت با نمونه‌های روز دنیاست و از طرفی اکران‌های خارجی آن موجب اعتبار انیمیشن ایران در سطح جهانی است.
۹ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۲۸
اخلاق و منطق؛ خط قرمز کرسی‌های آزاداندیشی
رئیس موسسه حکمت و فلسفه ایران گفت: دانش بدون آزاداندیشی، گفت‌وگو، نقد، مناظره، نظریه‌پردازی و... تولید نمی‌شود؛ اگر جامعه بسته باشد، علمی در آن تولید نمی‌شود؛ طبیعی است در این مناظره‌ها باید منطق و اخلاق رعایت شود.
۶ بهمن ۱۳۹۲ ساعت ۱۳:۱۳
تبیین سختان رهبری درباره مهندسی فرهنگی
بخش‌های زیادی از ویژگی‌های فرهنگی جامعه‌ی ما باید با جدیت صیانت شود. بخشی باید پالایش شود، اما برای بخشی که می‌شود مراودات فرهنگی را در مورد آن پذیرفت، باید هوشمندانه و نه منفعلانه برنامه‌ریزی شود.
۱۸ دی ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۲۱
تربیت در شبکه ولایت راز سلامتی جامعه
حجت الاسلام والمسلمین حاج علی اکبری گفت: الآن از گروه‌هاي آزادتري مثل مسجد گرفته (به عنوان گروه عبادتگران) تا جاهايي كه گروه، تشكيلاتي است را می‌توان جزء همین گروه‌های تربیتی دانست که فوق العاده مؤثر است. شايد يكي از بزرگترين توفيقات برای یک فرد، تربیت در شبكه است؛ آن هم در شبكه‌هاي مبتني بر اختيار ...
۲۱ آذر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۵۸
تربیت گلخانه ای در عصر «نبرد هویت‌ها» نسل آینده را تهدید می‌کند
حجت الاسلام والمسلمین حاج‌علی‌اکبری گفت: تربيت حماسي چون از جنس سرمايه گذاري است درون ساز است. این هم در مقابل تربيت‌هاي مصلحت جو، منفعت گرا، ظاهرگرا و ظاهرساز است که در مقابل چالش ها معلوم مي‌شود که هيچ بنیانی ندارد.
۹ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۴۵
اعتراف ۴۰ عالم سنی درباره امام زمان(عج)
استاد مرکز تخصصی مهدویت گفت: گروهى از علماى اهل سنّت به ولادت فرزندى براى امام حسن عسکرى ‏علیه‌السلام به نام مهدى‏ علیه‌السلام اعتراف کرده‌اند که تعداد آنها بیش از چهل نفر است.
۲۳ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۵۶
گفت‌و‌گوی خواندنی با برادر تهران
سعید خلیل اویچ به حال و هوای ماه رمضان در صربستان اشاره کرد و گفت: شبه‌جزیره بالکان پل فرهنگی شرق و غرب است، چون تنها گروه مسلمانان اروپایی که همه بومی اروپا هستند، دراین منطقه حضور دارند.
۲۰ مرداد ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۷
طراحی سامانه مهندسی جامع مهدویت نقطه آغاز مواجهه با تهدید است
عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی طراحی سامانه مهندسی جامع مهدویت باحضور نخبگان و کارشناسان فن به دور از نگاه احساسی و سطحی را نقطه آغاز مواجهه با تهدیدها دانست.
۲۳ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۲:۱۳
گفت‌و‌گوی متفاوت فارس با آیت الله نکونام
آیت‌الله نکونام از مدرسین حوزه علمیه قم می‌گوید: حس آزادگرایانه‌ام سبب می‌شد در هر جا، از هر چه باشد تحقیق کنم، به همین دلیل مدت ۱۲ سال به کلیسا و خانقا‌ه‌ها تردد داشتم، در عین حال هشت سال هم موسیقی آموختم.
۲۳ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۱۸
بیشتر از باشگاه ورزشی وسایل ورزشی دارم
آیت‌الله نکونام از اساتید حوزه علمیه قم می‌‌گوید:‌ از بچگی ورزش می‌کردم و الان هم بیشتر از باشگاه ورزشی، وسایل ورزشی دارم. چون از بچگی ورزش می‌کردم و هنوز هم ورزش می‌‌کنم.
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۴۶
شیوه‌نامه آیت‌الله بهجت برای داشتن زندگی بهتر
پژوهشگر حوزه سبک زندگی، ۴ عامل «شرایط فردی»، «شرایط اجتماعی»، «عملکرد نظام مدیریتی جامعه» و «فرهنگ بیگانه» را در تعیین سبک زنگی مؤثر می‌داند و می‌گوید: تلقی طلاب و دانشجویان از سبک زندگی ایده‌آل بیشتر در بُعد عبادی متجلی می‌شود.
۳۱ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۴۳
رسوایی با نظارت حوزه علمیه تولید نشد
مدیر کل امور رسانه‌های معاونت تبلیغ حوزه علمیه گفت: درباره فیلم«رسوایی» از همان مرحله ساخت، طی نامه ای از ریاست سازمان سینمایی کشور درخواست شد که فیلم با نظر کارشناسان حوزوی ساخته شود، اما اتفاقی که افتاد این بود که فیلم نامه، تیرماه برای ما ارسال شد، درست زمانی که نیمی از فیلم‌نامه تولید شده بود.
۷ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۲۲
تغییرات فرهنگی در پی ارتباطات نامحدود مجازی
تغییرات فرهنگی در تمام جوامع دنیا تأثیر متفاوتی دارد. در جامعه‌ای که اساساً دینی است، تغییرات فرهنگی بنیادی است. به همین دلیل، ارتباط کاربران نیز بنیادی می‌شود. برای مثال، هویت خود را پنهان می‌کنند و به صورت کاذب وارد می‌شوند، این ارتباط می‌تواند بر روی فرهنگ مؤثر واقع شود، اما نه به صورت یک‌شبه، بلکه ...
۲۴ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۵۱
علوم انسانی در دام تجربه‌های غربی
عضو هیئت علمی مؤسسه امام خمینی(ره) گفت: تا علم دینی برای ما تعریف نشود، نمی‌توانیم وارد بومی‌سازی علوم انسانی شویم. بنابراین در ابتدا باید درباره‌ی اصل علم دینی و مؤلفه‌های آن بحث شود و بعد وارد مقوله بومی سازی و تولی علوم انسانی اسلامی شویم.