بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۸ تير ۱۳۹۱ ساعت ۰۸:۰۰
مبلغان مهدويت، پاسخگوی سؤالات مردم درباره فلسفه غيبت می‌شوند
مبلغان اعزامی از مركز تخصصی مهدويت قم هم‌زمان با نيمه شعبان در جايگاه‌هايی كه به اين مناسبت در سطح شهر خرم‌آ‌باد برپا می‌شود، پاسخگوی سؤالات مردم خرم‌آباد پيرامون مهدويت و فلسفه غيبت و ظهور امام زمان(عج) هستند.
۷ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۱۲
معناگرایی الهام گرفته از قرآن، در سینمای موعودگرا حفظ شود
سینما و تئاتر موعود گرا باید با محتوای معناگرایانه و روایی الهام گرفته از مستندات قرآنی و روایات دست اول، باسبکی جدید و متفاوت از سبک های موجود پیام اصیل مهدویت را به مخاطب برساند.
۷ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۵۹
جان گرفتن مهدویت، جان استکبار را می‌گیرد
امام جمعه سرخس گفت: استکبار با فرهنگ‌های اسلامی مخالف است زیرا اگر فرهنگ‌هایی مانند مهدویت، غدیر و عاشورا جان بگیرند جان استکبار گرفته می‌شود.
۷ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۴۹
فرقه‌های نوظهور در كمين مهدويت
مديرعامل بنياد فرهنگی حضرت مهدی‌ موعود(عج) در استان هرمزگان گفت: بايد توجه داشت كه هدف دشمن از ايجاد فرقه‌های نوظهور و جريانات انحرافی، از بين بردن فرهنگ عاشورايی و مهدوی در جامعه ايرانی و اسلامی است و همه مردم، به‌ویژه مسوولان موظف به جلوگيری از آن به هر نحو هستند.
۷ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۴۱
تجليل از امام عصر(عج) احياگر سنت‌های پيامبر(ص) است
حجت‌الاسلام اسماعيل قبادی، مديركل تبليغات اسلامی استان كرمانشاه عنوان کرد: تجليل از امام عصر و برگزاری جشن نيمه شعبان ياد‌آور و احياگر سنت‌های پيامبر(ص) است و اين مسئله را گوشزد می‌كند كه بايد خود را به لحاظ روحی و روانی برای ظهور آن حضرت آماده كنيم.
۷ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۲۹
مهدويت همچون عاشورا در ادبيات كودك و نوجوان مورد توجه قرار نگرفته است
يك نويسنده ادبيات دينی كودك و نوجوان با اشاره به اهميت دو موضوع عاشورا و مهدويت برای رسيدن جامعه اسلامی به سرمنزل مقصود گفت: متأسفانه به ميزانی كه در مورد عاشورا به ويژه در ادبيات كودك و نوجوان پرداخت شده است، مهدويت به عنوان مكمل اين جريان فرهنگی مورد توجه قرار نگرفته است.
۷ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۲۰
دوره‌های تخصصی مهدويت در چالوس برگزار می‌شود
معاون مركز تخصصی مهدويت از برگزاری دوره‌های تخصصی در زمينه فرهنگ انتظارو مهدويت در شهرستان چالوس خبرداد.
۷ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۱۷
جنبه آرمان‌گرايانه انديشه مهدوی، مولّد روحيه اميد و مقاومت در تشيع است
در جامعه جهانی امروز، با وجود تهاجم فرهنگی و جنگ نرم، انسان‌ها ممكن است از سرِ نااميدی تسليم شرايط جهانی شده و مقاومت را كنار نهند كه بهترين ظرفيتی كه نگاه آرمان‌گرايانه مهدويت در فرهنگ شيعی ايجاد می‌كند، بالا بردن روحيه اميد و مقاومت است.
۷ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۰۳
نشست های مهدوی با حضور حجج الاسلام عالی، ماندگاری و آقاتهرانی
همزمان با ایام دهه مهدویت نشست های مهدوی با حضور حجج الاسلام عالی، ماندگاری و آقاتهرانی در ساری برگزار می شود.
۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۴۶
اعتقاد به منجی زنده، باعث تلاش و حرکت بیشتر است
مدير گروه آينده‌پژوهی پژوهشكده مهدويت و آينده‌پژوهی با اشاره به این مطلب که نبودِ امام زنده به معنای فقدان رهبر و هادی باطنی، بسته شدن ارتباط آسمان و زمين و تنهايی قرآن و محروم ماندن آن از همراه و مفسر حقيقی است، عنوان کرد: اعتقاد به منجی زنده، باعث تلاش و حرکت بیشتر است.
۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۴۱
برگزاری ۳۰۰ همايش‌ مهدويت در سراسر کشور
معاون طرح و برنامه بنياد مهدی موعود(عج) كشور از برگزاری ۳۰۰ همايش استانی مهدويت در دهه مهدويت در سراسر كشور خبر داد.
۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۳۳
مرجعيت تبيين آموزه‌ مهدويت در جامعه به فيضيه بازگردد
تبيين اعتقاد به منجی در برخی موارد از دست متكلمان خارج شده و گويا گروه‌ها و صنف‌های ديگر اجتماعی مسئول تبيين آن شده‌اند كه در اثر آن بار عاطفی موضوع افزايش پيدا كرده است؛ مرجعيت تبيين اين آموزه‌ بايد به فيضيه(نهاد روحانيت) بازگردد.
۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۰۰
برپایی خیمه شیفتگان منجی عالم بشیریت در تهران
در آستانه فرارسیدن دهه فرخنده مهدویه خیمه گاه شیفتگان و دلدادگان منجی عالم بشیریت به منظور برپایی جشن های دهه مهدویه در منطقه ۱۲ تهران – میدان شهدا برپا شد.
۵ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۲۲
تجليل از مولفين مهدوي در ايام دهه مهدويت
مسئول پژوهشكده مركز جهاني حضرت ولي عصر (عج) از برگزاري سلسه نشست هاي با مولفين مهدوي در شعبه اصفهان اين مركز خبر داد.
۵ تير ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۱۱
چهارمین جشنواره محله آرایی در دهه مهدویت برگزار می شود
به همت مديریت مراسمات و اكران‌هاي فرهنگي و تبليغي سازمان فرهنگي و تفريحي شهرداري مشهد چهارمین جشنواره محله آرایی دهه مهدویت و اولین جشنواره طاق نصرت با موضوع استقبال از میلاد حضرت مهدی (عج) برگزار می شود.
۴ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۵۱
برنامه های دهه مهدویت کرمانشاه تشریح شد
حجت الاسلام والمسلمين جواهريان از برپایی جشن های دهه مهدویت در استان کرمانشاه خبر داد.
۴ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۴۸
پياده روي قافله انتظار در شهر كاشان
نماينده مركز جهاني حضرت ولي عصر (عج) در كاشان، با اشاره به برگزاري برنامه های باشكوه و متعدد در دهه مهدویه گفت: برای برپایی هر چه باشکوه تر جشن های دهه ِی مهدویه با همه توان آماده ي خدمتيم.
۴ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۴۳
غلامرضا خضرلو
یک محقق مهدوی و برگزیده همایش بین المللی دکترین مهدویت در ارتباط با سینمای موعودگرا گفت: شناخت وجوه مختلف موعودگرایی در سینما با اشكالات فراوانی روبه‌رو است و رویكرد معناگرایی درسینما برای ژانرشدن درسینمای ایران راه طولانی درپیش دارد.
۳ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۵۷
حجت‌الاسلام و المسلمین محمد حایری‌پور
حجت‌الاسلام و المسلمین محمد حایری‌پور از پژوهشگران مهدوی با تاکید بر اهمیت گسترش و تعمیق فرهنگ مهدویت و عاشورا، استفاده از کلیه ظرفیت‌های موجود فرهنگی و تبلیغی را در جهت اشاعه معارف اهل بیت(ع)، از وظایف مهم موسسات دینی برشمرد.
۲ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۴۶
حجت الاسلام مرتضی وافی
معاون فرهنگی مسجد مقدس جمکران از اجزای تئاتر وعده موعود در مسجد مقدس جمکران خبر داد.