نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰
پرهیز از سطحی‌نگری در فراگیری عقاید و معارف نماز
آینده روشن- حجت‌الاسلام محمود لطفیان سرگزی گفت: در فراگیری عقاید و معارف نماز نباید دچار سطحی‌نگری شویم؛ همان‌طور که در آسیب‌ها اول پیشگیری، دوم کاهش و بعد درمان را شامل می‌شود در ترویج فرهنگ عفاف و نماز، باید به ترتیب به سه رکن آشنایی، انس و عمل برسیم.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰
ما اراده کرده‌ایم که قدرتمند و با عزت باشیم/ باید اضلاع هندسه قدرت را در جهان تغییر داد
آینده روشن-فرمانده کل سپاه گفت: اراده کردیم که مستقل، مقتدر، آزاد و بی تاثیر از اراده قدرت‌ها پیشرفت کنیم.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵
سفر روحانی به ژاپن دارای ابعاد اقتصادی و سیاسی است
آینده روشن-آشنا گفت: سفر آقای روحانی به ژاپن دارای ابعاد اقتصادی و سیاسی است و ایران با حفظ مواضع اصولی خود از هر پیشنهاد راهگشایی استقبال می‌کند.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰
سازمان ملل: نمی‌توانیم دست داشتن ایران در حمله به آرامکو را تایید کنیم
آینده روشن-محققان سازمان ملل اعلام کردند نمی‌توانند ادعا‌های آمریکا و عربستان درباره دست داشتن ایران در حمله به تاسیسات نفتی آرامکو را تایید کنند.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵
پایگاه نظامی آمریکا در افغانستان هدف حمله قرار گرفت/ بیش از 50 تن زخمی شدند
آینده روشن-مقامات محلی افغانستان اعلام کردند صبح امروز(چهارشنبه) انفجاری در نزدیکی پایگاه هوایی بگرام در پروان رخ داده و صدای تیراندازی شدید در این منطقه شنیده می‌شود.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
قاچاق سالانه بیش از ۵ میلیون نسخه کتاب در ایران/ پای یک خانواده در میان است
آینده روشن-قاچاق و تکثیر غیرقانونی ۵ میلیون نسخه کتاب در سال، آمار بزرگی است و حدود ۱۰ درصد از کتاب‌های تجدیدچاپی سال را شامل می‌شود، اما وقتی مجرمان با یک فیش حقوقی آزاد می‌شوند، داغ ناشری که پرفروش‌هایش آماج طمع‌ورزی قاچاقچیان کتاب واقع شده، تازه می‌شود.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۵
برخورد با آشوب‌گری سیره عقلاست/ رأفت امیرمؤمنان(ع) با سردمداران جمل
آینده روشن-استاد سطح عالی حوزه علمیه قم با اشاره به رأفت امیرمؤمنان(ع) با سردمداران جمل و نظر رهبر انقلاب در اعمال عطوفت با معترضان، گفت: قتل محاربی که باعث ایجاد ناامنی و وحشت و آتش‌ زدن اموال مردم یا کشتن آنان می‌شود سیره عقلاست که شارع مقدس قیودی بر آن زده است.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۰
تنوع منظرهای خوانش قرآن به معنای تکثر معنا نیست/ رکود علمی؛ چالشی برای بقای اسلام
آینده روشن- رئیس اندیشکده جامعةالمصطفی(ص) با بیان اینکه باید صادقانه از طرح مسائل جدید علمی ولو در حد گرته‌برداری از اندیشمندان غربی استقبال کنیم، گفت: تفاوت قائل شدن در مفاهیم و دلالت‌های قرآن کریم متناسب با نوع تلقی مفسر به مثابه قرآن یا به مثابه مصحف یا سخن از تفاوت معانی قرآنی در قیاس با تلقی آن ...
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۵
ناامیدی محصول فقر فرهنگی است
آینده روشن- آیت‌الله العظمی جوادی‌آملی با بیان اینکه اگر سرمایه‌ کشور به مسیر درست مانند حمایت از نخبگان علمی و تولید محصولات فخرآور اختصاص پیدا کند، امید در جامعه گسترش می‌یابد، افزود: فقر فرهنگی ناامیدی به بار می‌آورد و انسان ناامید دست به خودکشی دفعی یا تدریجی می‌زند.
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
رویکرد فضیلت‌گرایانه مبتنی بر حل مسائل خانواده بر محور تعلیم و تربیت است
آینده روشن- نگاه فضیلت‌گرایانه با طرد الگوی حل مسئله، معتقد است که باید در تربیت افراد، فضیلت‌هایی ایجاد کنیم که الگوی تعلیم و تربیت است و لحظه‌ای هم نیست که اگر فرد خواست ازدواج کند، به کارگاه‌های تعامل با همسر بروند و مشکل را حل کنند، بلکه یک الگوی تدریجی و شبکه‌ای است که در این شبکه هرکس کار خود ...
۲۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۰
آیا انسان به دلیل خطورات نفسانی مؤاخذه می‌شود/ تحلیلی بر آیه ۲۸۴ سوره بقره
آینده روشن-آیت‌الله فاضل لنکرانی ضمن اشاره به پاسخ‌های مفسران برای شبهه محاسبه خطورات نفسانی در آیه ۲۸۴ سوره بقره، به توضیح درباره نظریه نسخ آیه به عنوان یکی از این پاسخ‌ها پرداخت.
۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰
ضرورت همت مضاعف برای ایده‌پردازی در کسب‌وکارهای اسلامی
آینده روشن-رئیس مرکز رشد واحدهای فناور هنرهای قرآنی با بیان اینکه هنوز از دستاوردهای چهارده دوره گذشته رویداد «طلوع برکت» راضی نیستیم، گفت: ما این دغدعه را نه از سوی دولت بلکه از سوی جهاددانشگاهی دنبال کرده‌ایم اما هنوز نتوانسته‌‌ایم به اهداف خود دست پیدا کنیم. خواهش می‌کنم که همت مضاعفی برای ایده‌پردازی ...
۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰
هیچگونه عذری برای تغافل از مسائل سیاسی و اجتماعی نداریم/در عرصه فعالیت های اجتماعی نباید کسی خودرأی عمل کند
آینده روشن-رئیس مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) با اشاره به اینکه با تفرقه و ولنگاری هیچ کار اجتماعی ای پیش نمی رود، بیان کرد: در عرصه فعالیت های اجتماعی نباید کسی خودرأی عمل کند، بلکه همه باید تلاش کنند از تفرقه پرهیز کرده و با یکدیگر اتحاد داشته باشند؛ در عرصه فعالیت های اجتماعی همواره باید به ...
۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
افشاگری بزرگ واشنگتن‌پست| اسناد دروغگویی دولت‌های آمریکا درباره روند جنگ در افغانستان
آینده روشن-اسناد محرمانه‌ای که روزنامه «واشنگتن‌پست» منتشر کرده، نشان می‌دهد دولت‌های آمریکا از زمان «جورج بوش» تاکنون در مورد وضعیت پیشرفت جنگ در افغانستان به مردم آمریکا دروغ گفته‌اند تا سیاست‌های خود را توجیه کنند.
۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰
رئیس‌جمهور عراق: از نهادهای امنیتی حافظ جان شهروندان حمایت می‌کنیم
آینده روشن-رئیس جمهور عراق در تماس تلفنی با معاون رئیس جمهور آمریکا گفت که از نهادهای امنیتی و نظامی عراق برای انجام وظیفه ملی خود در حفظ جان شهروندان و اموال و جلوگیری از تخلف و تجاوز به شهروندان و امنیت عمومی پشتیبانی می‌کند.
۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵
شرکت‌های دانش بنیان در اغتشاشات آبان ماه ۱۰ هزار میلیارد تومان ضرر کردند
آینده روشن-رئیس مجمع تشکل‌های دانش بنیان اتاق بازرگانی، گفت: در حوادث آبان ماه ۱۶۳ ساعت اینترنت کشور قطع شد.
۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
منافقان از دیدگاه قرآن
آینده روشن-قرآن درباره منافقان می‌فرماید که باطن‌شان آمیخته به کفر و ظاهرشان آراسته به مسلمانی است، اما آتش شعله‌ور می‌کنند، ویران و تخریب می‌کنند و مردم را می‌ترسانند و خیال می‌کنند قدرت‌شان مستحکم شده اما ناگهان قدرت الهی آتش افروخته‌ شده آن‌ها را بی‌فروغ و خاموش می‌کند.
۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۵
رهایی از اقتصاد بدون نفت در گروه حمایت از شرکت‌های نوآورانه است
آینده روشن-صاحبکار خراسانی گفت: شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند به دستیابی اقتصاد بدون نفت کمک شایانی کنند.
۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۰
چرا گفتگو‌های آمریکا و کره شمالی به بن‌بست رسیده است؟
آینده روشن-به دنبال نشست کاری آمریکا و کره شمالی که ماه اکتبر در استکهلم سوئد به شکست انجامید گفت‌وگو‌ها با بن‌بست مواجه شده است. کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی، پایان امسال را به عنوان مهلت زمانی برای واشنگتن به منظور تغییر موضع خود در گفت‌وگو‌ها مشخص کرده است؛ ضرب‌الاجلی که مقامات آمریکا آن را کم‌ارزش ...
۱۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۵
مدعیان حقوق بشر «دانشمندربایی» آمریکا را محکوم کنند/ مجلس در تصویب بودجه معیشت محرومان را لحاظ کند
آینده روشن- حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی با اعلام آمادگی دستگاه قضایی برای همکاری با مجریان و ناظران انتخابات، تأکید کرد: جرایم و تخلفات انتخاباتی باید در زمان وقوع آن مورد رسیدگی قرار گیرد، نه بعد از انتخابات.