بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۶
بهائیت و اعتقاد به امام زمان
آینده روشن :آیا بهائیان به عنوان یک فرقۀ منشعب از شیعه، به امام زمان (عج) اعتقاد دارند؟
۲۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۸
چگونه از امام غایب(عج) بهره‌مند شویم؟
امام عصر(عج) در توقیع مبارک به شیخ مفید(ره) چنین فرمود: «ما در مراعات حال شما سهل انگار نیستیم و هرگز شما را فراموش نمی کنیم، و گرنه سختی ها و تنگناهای فراوانی به شما می رسید و دشمنان، شما را نابود می کردند».
۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۱
کارنامه سینما در "فتنه 88"
امام جماعت یکی از مساجد تورنتو کانادا چند روز قبل و به هنگام سخنرانی بعد از نماز مغرب گفت: خداوند به واسطه توبه کردن تمامی گناهان مسلمان را خواهد بخشید، اما همین شخص که به واسطه توبه پاک شده اگر به شخصی مسیحی عید سال نو رو تبریک بگوید بدون شک اهل آتش خواهد بود، زیرا که تبریک سال نو به مسیحیان از قتل ...
۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۰۸
نواب خاص امام زمان چه کسانی هستند و چه ویژگی هایی دارند؟
نواب اربعه که چهار نفر بودند به طور مستقیم با امام زمان در ارتباط بودند و در دوره غیبت صغری از طریق سازمان وکلا با مردم در ارتباط بودند.
۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۳
یهود؛ تلاش برای نفوذ در تاریخ ایران
نفوذ در بدنه حاکمیت، مدل ورود یهودیان به قدرت در طول تاریخ است، آنها از دوران استر و قبل از آن تا به امروز تلاش داشتند تا به بدنه حاکمیت‌ها نفوذ کنند.
۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۴
نماز؛ ضامن سلامت اجتماعی
نوجوانان، سرمایه‌هایی آینده این جامعه‌اند و بهداشت روحی و معنوی آنان، سلامتی آینده جامعه را در پی خواهد داشت.
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۸
تبیین وظایف راهبردی دولت‌های مدرن و علمای جهان اسلام
یکی از ابزارهای نرمی که در عرصه ملت‌سازی و امت‌سازی می تواند یاری رسان دولت های مدرن باشد، صدور فتاوایی واحد و یکپارچه در یک واحد سیاسی خاص و مسلمین در واحدهای سیاسی متکثر است.
۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۹
کیفیت ظهور امام زمان(عج) در سخن امام جواد(ع)
حضرت عبدالعظیم حسنی روایتی از امام جواد(ع) درباره کیفیت ظهور بیان می‌کند.
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۴۲
عدالت؛ معیار ولایت و حكومت‌
عدالت و تقوا تنها براى رهبرى جامعه اسلامى نیست، بلكه همه مسؤولان نظام اسلامى در هر رتبه‌اى كه هستند، باید در سطح خود از تقوا و عدالت برخوردار باشند، وگرنه مشروعیت نخواهند داشت.
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۲
از حکومت اسلامی تا فقه نظام
ادله و مناقشات نظری و روشی باورمندان و منکران «فقه نظام» در وضعیتی نیست که مدعای یک طرف به وضوح اثبات یا رد شده باشد. همان‌گونه که امکان فقه نظام رد نشده، ضرورت و تحقق آن نیز اثبات نشده است و تلاش‌های علمی می‌تواند به تقویت و غلبه یکی از این دو مسلک بیانجامد.
۱۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۳
ویژگی نظام علمی، پژوهشی و تربیتی شیخ مفید
شیخ مفید از نوابغ روزگار بود و صاحب بیش از ۲۰۰ جلد کتاب در حوزه های کلام، فقه، اصول و علوم قرآنی می باشد که از جمله این آثار می توان به اوائل المقالات، مختصرالتذکره الاصول، الاکلام فی دلایل القرآن اشاره کرد.
۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۵
ترویج فرهنگ مشارکت اجتماعی– سیاسی در جمهوری اسلامی ایران
در ۳۷ مرتبه انتخابات برگزار شده در نظام جمهوری اسلامی ایران تا به حال بیش از ۸۲۱ میلیون نفر مشارکت کرده‌اند که حکایت از نهادینه شدن فرهنگ مشارکت در جمهوری اسلامی ایران است.
۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۴
وحدت؛ مهمترین نیاز امروز جهان اسلام
نگاهى به وضعیت كنونى جهان اسلام به خوبى نشان دهنده‌ آن است كه وحدت به این معنى و ید واحده شدن مسلمانان علیه استكبار جهانى و دست نشاندگان استعمار از نیازهاى اصلى و اساسى كنونى جهان اسلام است.
۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۲۸
جمهوری اسلامی و خلق عناصر وحدت آفرین برای جهان اسلام
جمهوری اسلامی در ۴۰ سال گذشته با نامگذاری ۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول به هفته وحدت و دعوت به اتحاد جهان اسلام، راهکارها و عناصر وحدت آفرینی آفرید که افزون بر کشورهای اسلامی، دایره آن کل جهان را دربرگرفته است.
۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۲۹
موضع عزت و اقتدار
کسانی که درصدد توجیه عملکرد اشتباه خودشان هستند و تعامل خلاف خود با بیگانگان را با صلح امام حسن علیه‌السلام مقایسه می‌کنند خوب است که نگاهی به مفاد این صلح نامه داشته باشند و شرایط آن زمان را نیز بسنجند.
۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۶
واکاوی دلايل و ضرورت‌های استکبارستيزی و مقاومت در برابر مستکبرين از نگاه قرآن
بهترين راه شناخت فرهنگ استكباري از ديدگاه قرآن شناخت چهره هاي شاخص مستكبران و روش و منش آنان از طريق خود قرآن كريم است و «ابليس» سردمدار بزرگ جبهه استكبار است كه براي نخستين بار اين علم را برداشت و پيشوايي مستكبران را بر عهده گرفت.
۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۳
چرایی بایکوت رسانه‌ای رویداد بزرگ اربعین
رویداد‌های اسلامی مربوط به راهپیمایی بزرگ اربعین، در این روز‌ها نقل محافل گوناگون است. مقدمات این مراسم که ریشه در حب به امام حسین (ع) و تکریم ارزش‌های عاشورایی دارد، از مدت‌ها قبل تدارک دیده شده و کلید خورده است.
۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۲
از ابن خلدون تا داستان مهاجرت های گسترده در دنیای معاصر
میلیونها انسان فقیر، شاهد ثروت و رفاه در کشورهای متمدن هستند، آنها از خود می پرسند چرا نباید به آن کشورها بروند تا راحت تر زندگی کنند؟
۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۶
سناریوهای استکبار برای پیاده‌روی اربعین
حرکت عظیم مسلمانان در اربعین، اقتدار مسلمانان را به رخ دشمنان اسلام خواهد کشاند، و اثرات آن اگر از قدرت نظامی بیشتر نباشد، کمتر نیست و زائرین عزیز ایرانی و غیرایرانی باید بیش از پیش متوجه تحرکات و شیطنت‌های دشمن در این مسیر باشند.
۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۰
سازمان ملل متحد ابزار غارتگری مکتب سرمایه‌داری
حجت الاسلام علیرضا انجم شعاع به بهانه روز ملل متحد، در یادداشتی به تحلیل نقش و جایگاه سازمان ملل و ساختارهای بین المللی در راستای تحلیل کلان از اسناد بین المللی، سند ۲۰۳۰، FATF، برجام، تحریم اقتصادی و سبک زندگی پرداخته است.