بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۸
رونمایی از سه محصول فرهنگی
آینده روشن ــ غرفه جمعیت دفاع از ملت فلسطین واقع در نمایشگاه قرآن در اولین روز خردادماه شاهد برگزاری نشست «فلسطین، گرانیگاه ظهور و فرهنگ مهدویت» و رونمایی از سه محصول فرهنگی کودک و نوجوان بود.
۱۱ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۵
روش مطالعه در نشانه‌های ظهور به روایت سیدحسن نصرالله
آینده روشن - تا این لحظه همه کسانی که ادعای مهدویت کرده یا خود را سید خراسانی، یمانی، حسنی، سفیانی، نفس زکیه یا ... نامیده‌اند، هیچ دلیلی ارائه نداده‌اند. در این زمینه شک، ظن و احتمال کافی نیست. باید بر اساس علم رفتار کنید.
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۵۸
سربازی انقلاب اسلامی یعنی تقویت اندیشه‌های مهدویت / لازمه حرکت در مسیر مهدویت وجود مبانی مهدوی است
آینده روشن - حجت الاسلام والمسلمین دکتر گرایی در جمع کارکنان سپاه خاتم لباس سبز پاسداری را حمایت آشکار از اندیشه مهدویت دانست و گفت: سربازی انقلاب اسلامی یعنی تقویت این اندیشه.
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۵۵
اسلام ولایی با ظهور امام زمان(عج) همه زمین را فرا می‌گیرد
آینده روشن- یک کارشناس مهدوی با بیان اینکه اسلام ولایی که دین مرضی خدا است در زمان ظهور امام زمان (عج) همه زمین را فرا می‌گیرد، گفت: روزی خواهد رسید که ملحدان و کفار که زندگی را برای مومنان تنگ کرده‌اند، از بین می‌روند و ثمره آن امنیت است.
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۷
اجرای طرح «به عشق آمدنت قدمی برمی‌دارم» در نمایشگاه قرآن
آینده روشن - حجت‌الاسلام عباسعلی‌پور با اعلام برنامه‌های بنیاد مهدی موعود(عج) در نمایشگاه بین‌المللی قرآن، گفت: برگزاری نشست‌های تخصصی «قرآن و مهدویت»، تبیین «شاخص‌های جوانان منتظر» و اجرای برنامه «به عشق آمدنت قدمی برمی‌دارم» ازجمله این تدارکات است.
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۴
منجی عالم بشریت در سرزمین کعبه ظهور خواهد کرد/ مسئله مهدویت باید در زندگی مسلمانان ادغام شود
آینده روشن- کلاس "ضرورت طرح مباحث مهدویت" با حضور کلیه نیرو‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان سقز در حسینیه ثارالله این شهرستان برگزار شد.
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۳
تمدن مهدوی بر پایه اخلاق و معنویت پایه‌ریزی شده است
آینده روشن - مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج)، در نشستی با عنوان «تمدن اسلامی و مهدویت» که از طرف بخش عترت نمایشگاه قرآن برگزار شده بود، با اشاره به فرازهایی از دعای افتتاح گفت: در این دعای شریف بخشی از نمادهای دولت و حکومت آرمانی تبیین شده و آنچه در این دعا از خداوند طلب می‌کنیم «دولت کریمه» ...
۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۷
دلیل غیبت امام زمان (عج) چیست؟
آینده روشن- حجت الاسلام سیدمحمدباقر علوی تهرانی در ادامه این مطلب به موضوع مهدویت و غیبت امام زمان (عج) پرداخته است که می‌خوانید.
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۲
دلیل فقهی و حرمت اخلاقی در بردن نام حضرت مهدی(عج)
آینده روشن- استاد مرکز تخصصی مهدویت مشهد با بیان اینکه براساس روایات، بردن نام حضرت مهدی(عج) به دلیل فقهی مانعی ندارد، گفت: دلیل اصلی این امر حرمت اخلاقی در بردن نام حجت و ولی خدا است، لذا استفاده از القاب و کنیه حضرت توصیه شده است.
۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۲
مشکلات اقتصادی با جوانان انقلابی و پرکار حل می‌شود/ هزینه‌هایی که نباید در این سال‌ها خلق می‌شد
آینده روشن - امام‌ جمعه موقت تهران بکارگیری جوانان شجاع، انقلابی، باهوش، باانگیزه و پرکار برای حل مشکلات را ضروری دانست و گفت: پس از انتخاب باید به این جوانان اختیارات تفویض شود و نظارت و پی‌گیری هم وجود داشته باشد.
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۹
نمایش دست خط پیامبر(ص) در غرفه بحرین
آینده روشن ــ غرفه بحرین در بخش بین‌الملل بیست وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم تعدادی از آثار قرآنی را به نمایش گذاشته است. در غرفه بحرین تصویری از نسخه خطی نامه پیامبر (ص) به «منذر بن ساوی» حاکم بحرین عرضه شده است. این نامه را پیامبر اسلام (ص) به واسطه «علاء الحضرمی» به حاکم بحرین فرستادند.
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۹
بانویی که اندوه پیامبر(ص) را می‌کاست/مقام حضرت خدیجه(س) در دنیا و بهشت
آینده روشن- حجت‌الاسلام حسنلو با اشاره به مقام حضرت خدیجه(س)، گفت: پیامبر(ص) فرمود: «...خديجه(س) افضل زنان بهشت است. وقتي مردم كافر بودند به من ايمان آورد، وقتي مرا تكذيب مي‌كردند او مرا تصديق مي‌كرد، وقتي مرا محروم كردند او مالش را در اختيار من قرار داد».
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۲
وظیفه ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر فرهنگ‌سازی برای این فریضه است
آینده روشن- حجت الاسلام محبی با تشریح برنامه‌های ستاد امربه‌معروف و نهی‌ازمنکر، گفت: این ستاد موظف به فرهنگ‌سازی این فریضه است نه آنکه با منکرات برخورد کند. وظایف و اقدامات ما به خوبی به مردم معرفی نشده است.
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۳
روزه؛ عبادتی آسان/ وقتی روح ایمان از انسان خارج می شود
آینده روشن- کسی که روزی از ماه رمضان را [بدون عذر] افطار کند، روح ایمان از او بیرون خواهد رفت.
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۴
دعای روز دهم ماه مبارک رمضان
آینده روشن- در دعای روز دهم ماه مبارک رمضان آمده است: «خدایا من را در ماه رمضان از کسانی قرار بده که متوکل باشم و بر تو توکل کنم و چشمم به دست دیگری نباشد؛ هر جا که می‌خواهی بدانی دعایت مستجاب شده است به دلت نگاه کن، ببین اگر ناامید از همه جا هستی، بدان که آن دعا مستجاب شده است. »
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۷
عبارات نهج‎البلاغه با قرآن هماهنگ است
آینده روشن ــ در نشست بینامتنی قرآن و نهج‌البلاغه از این موضوع یاد شد که عبارات این اثر که به کلمات قصار امیر مؤمنان اختصاص دارد، برگرفته از قرآن کریم است.
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۸
اشغال سواحل مدیترانه؛ هدف اسرائیل از حملات گاه و بیگاه به غزه
آینده روشن ـ رمضان بورسا، تحلیلگر و پژوهشگر ترکیه‌ای اظهارکرد: رژیم صهیونیستی سعی می‌کند با تداوم حملات هوایی گاه و بیگاه به غزه در نهایت سواحل این منطقه در مدیترانه را اشغال کند و باعث قطع ارتباط فلسطینیان با مدیترانه شود.
۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۵۸
مبارزه برای تحقق حق؛ مسیر زندگی همه انبیای الهی
آینده روشن ـ رهبر معظم انقلاب با استناد به آیه ۱۴۶ سوره «آل عمران»، حضور انبیا در میان بشریت را نه فقط برای تبیین احکام الهی بلکه برای تحقق این احکام دانسته و از آنجا که لازمه آن مبارزه با ظالمان و ستمگران است براین مبنا همه انبیای الهی، چه زمانی که توانایی کسب قدرت داشتند چه زمانی که نمی‌توانستند به ...
۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۶
دعای روز نهم ماه مبارک رمضان/مظهر رحمت واسعه خدا کیست؟
آینده روشن - دعای نهمین روز از ماه مبارک رمضان به‌همراه شرحی بر آن منتشر شد.
۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۴۳
«اختلال در دستگاه محاسباتی» چگونه منجر به خسارت محض می‌شود؟
آینده روشن- کارگزاران نظام در حالی برای دیدار رمضانی سال ۹۸ با رهبر انقلاب به حسینیه امام‌خمینی(ره) می‌روند که تجربه گرانبها و البته تلخی را از نادیده گرفتن توصیه و هشدار ۵ سال قبل ایشان در کوله‌بار دارند.