بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۴۶
شیوه‌نامه آیت‌الله بهجت برای داشتن زندگی بهتر
پژوهشگر حوزه سبک زندگی، ۴ عامل «شرایط فردی»، «شرایط اجتماعی»، «عملکرد نظام مدیریتی جامعه» و «فرهنگ بیگانه» را در تعیین سبک زنگی مؤثر می‌داند و می‌گوید: تلقی طلاب و دانشجویان از سبک زندگی ایده‌آل بیشتر در بُعد عبادی متجلی می‌شود.
۳۱ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۴۳
رسوایی با نظارت حوزه علمیه تولید نشد
مدیر کل امور رسانه‌های معاونت تبلیغ حوزه علمیه گفت: درباره فیلم«رسوایی» از همان مرحله ساخت، طی نامه ای از ریاست سازمان سینمایی کشور درخواست شد که فیلم با نظر کارشناسان حوزوی ساخته شود، اما اتفاقی که افتاد این بود که فیلم نامه، تیرماه برای ما ارسال شد، درست زمانی که نیمی از فیلم‌نامه تولید شده بود.
۷ بهمن ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۲۲
تغییرات فرهنگی در پی ارتباطات نامحدود مجازی
تغییرات فرهنگی در تمام جوامع دنیا تأثیر متفاوتی دارد. در جامعه‌ای که اساساً دینی است، تغییرات فرهنگی بنیادی است. به همین دلیل، ارتباط کاربران نیز بنیادی می‌شود. برای مثال، هویت خود را پنهان می‌کنند و به صورت کاذب وارد می‌شوند، این ارتباط می‌تواند بر روی فرهنگ مؤثر واقع شود، اما نه به صورت یک‌شبه، بلکه ...
۲۴ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۵۱
علوم انسانی در دام تجربه‌های غربی
عضو هیئت علمی مؤسسه امام خمینی(ره) گفت: تا علم دینی برای ما تعریف نشود، نمی‌توانیم وارد بومی‌سازی علوم انسانی شویم. بنابراین در ابتدا باید درباره‌ی اصل علم دینی و مؤلفه‌های آن بحث شود و بعد وارد مقوله بومی سازی و تولی علوم انسانی اسلامی شویم.
۲۲ دی ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۳۷
چرا به امام رضا(ع) عالم آل محمد می‌گویند؟
استاد درس خارج حوزه علمیه قم گفت: امام علی بن موسی الرضا در بین ائمه معصومین ملقب به " عالم آل محمد " است و ظهور این حقیقت در این امام همام بیشتر متجلی است.
۲۱ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۲۷
اهل‌بیت(ع) چگونه عزاداری می‌کردند
عزاداری علاوه بر اینکه از رسوم مهم شیعه می باشد، نوعی عبادت نیز محسوب می گردد و جنبه عبادی آن ناشی از توصیه های معصومین و‌ شارع مقدس است و می توان آن را برای اهل‌بیت(ع) به قصد قربت انجام داد.
۱۶ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۰۱
ارتباط دوسویه عاشورا و مهدویت
متولیان امور فرهنگی کار کارشناسی شده و سیاست گذاری شده ارائه دهند؛ آنان باید با مسئولان هیئت ها ارتباط مستقیم برقرار کنند و با تشکیل کمیته های بسیار فعال در طول سال برنامه های پژوهشی و علمی مستمر داشته باشند.
۱۲ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۱۹
اسلام قبل از کریستف کلمب به آمریکا رسیده بود
کارشناس مسائل آمریکای لاتین گفت: جریان‎های موثر فکری و معرفتی آمریکای لاتین عبارت است از مسیحیت کاتولیک که یک دین وارداتی است و نگاه کلی مردم به آن منفی است. یکی دیگر مسیحیت انتقادی یا الهیات رهایی بخش که پاپ و کلیسای رسمی منطقه علیه آن‌هاست.
۱۰ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۲۷
شگردهای مدعیان دروغین
قائم مقام بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) محاسبه زمان برای ظهور را یکی از مصادیق آسیب‌های مهدویت برشمرد و افزود: نوشته‌ها یا سخنان دو پهلو و احساسی نخبگان، پایه‌ای‌ترین مشکل تعیین‌کردن وقت برای ظهور است.
۶ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۴۴
غایت ما تشکیل حکومت مهدوی است
دكتر اصغر افتخاری دانش‌آموخته‌ی جامعه‌شناسی سیاسی، دانشیار و عضو هیأت علمی دانشكده‌ی علوم سیاسی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام است. او كه هم‌اكنون معاونت پژوهشی این دانشگاه را با چشم‌انداز مرجعیت علمی مكتب امام صادق علیه‌السلام بر عهده گرفته است، تألیف بیش از ۳۰ كتاب و ۹۰ مقاله را در كارنامه داشته و ...
۳ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۰۹
جادو، سينما، صهيونيسم/ سینما در غرب کاملا آرایش آخرالزمانی گرفته است
هميشه رسانه‌هاي غرب آدم‌ها را از يك چيزي مي‌ترسانند، آدم‌هاي جامعه خودشان و دنيا را سياه ‌نشان مي‌دهند. هميشه ترس را به شما القا مي کنند.‌ در خانه هم كه باشي دچار وحشت هستي.
۲ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۱۳
نظریه پایان دنیا، برای ناامید کردن مردم جهان از ظهور منجی است
اندیشه پایان جهان در عین دهشتناک بودن، برای ذهن بشر در طول تاریخ اندیشه‌ای جذاب بوده است؛ گواه، اینکه در متون متقدم دینی، فلسفی و هنری در درازنای تاریخ می‌توان رد پای علاقه به اندیشیدن پیرامون فرجام جهان را دید.
۲۸ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۳۱
جادو، سينما، صهيونيسم
هري‌‌ پاتر فردي است كه از قلمرو خودش دور مانده، حقش را موجود رازآميز و شروري به نام لرد ولدُمورت ضايع کرده است و هري به دنبال حق خود با او نبردهايي مي کند تا در آخرين نبرد پيروز شود.
۲۷ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۳۳
آیا شب یلدای امسال، دنیا به پایان می‌رسد؟
پایگاه اطلاع‌رسانی ناسا در واکنش به شایعات مطرح شده مبنی بر به پایان رسیدن دنیا در روز 21 دسامبر (اول دی ماه)، به سوالات مربوط به این شایعه پاسخ داده است.
۲۷ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۱۱
مدعیان مهدویت و رابطه با استعمارگران
امام خمینی(ره): از وقتی که غربی‌ها راه پیدا کردند به شرق، از سال‌های بسیار قدیم شاید حدود قریب سیصدسال که این‌ها راه پیدا کردند به ایران، کارشناس‌های خودشان را فرستادند و مطالعه کردند ایران و شرق را، نقشه برداری می‌کردند و معادنی که در این ممالک است، آنها با نقشه‌برداری‌ها و با وسائل علمی که داشتند ...
۲۱ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۴۹
واقعه کربلا و کوفه استمرار دارد
صادق كرمیار پیش از این‌كه نویسنده باشد، كارگردان است. شاید از همین رو رمانی نوشته كه پُر است از شخصیت و فضا؛ دو عنصر بصری پُررنگ كه در كل داستان امتداد یافته ‌است. با كرمیار در حاشیه و پیرامون «نامیرا» گفت‌وگو كرده‌ایم. در پاسخ‌های او حرف‌هایی بود كه دلش نخواست منتشر شود و نشد. همچنین حرف‌هایی هم بود ...
۲۱ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۰:۰۳
حامد علامتی
دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان گفت: فعالیت در عرصه تولید محتوای فاخر توسط دانش آموزان، جزو اولویت‌های اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش آموزان است.
۲۱ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۲۲
حجت الاسلام و المسلمين احمد مبلغي
رييس مركز تحقيقات اسلامي مجلس شوراي اسلامي تکثیر رسانه‌ها‌ی وحدتگرا را ضروري دانست و گفت: يك راهبرد مهم در اين زمينه، استفاده از ابزار فتوا مي‌باشد و تاکنون از این ظرفيت در امر تقریب آنگونه كه بايد استفاده نشده است.
۲۰ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۱:۳۰
باید جریان تشیع را تا ظهور حجت (عج) ادامه دهیم
قائم مقام فرهنگستان علوم اسلامی گفت: ما برای فرهنگ عاشورا تأثیرگذاری جهانی را قایل هستیم و معتقدیم در ظرفیت مهندسی فرهنگی نه تنها جهان تشیع، بلکه جهان اسلام و بالاتر از آن کل عالم تأثیر پذیرفتند.
۱۹ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۰۹:۴۰
حجت ‌الاسلام و المسلمین محمدتقی ربانی
حجت ‌الاسلام و المسلمین محمدتقی ربانی، مسوول انجمن مهدویت حوزه اهداف این انجمن را تشریح کرد.