بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۰۴
حضرت مهدی منبع مطمئن علوم و معارف انبیا است
استاد اخلاق حوزه علمیه قم اظهار کرد: حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) منبع مطمئن علوم و معارف همه انبیای الهی(علیهم السلام) است.
۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۰۹
گزارش کار کمسیون شماره دو همایش بین المللی دکترین مهدویت ارائه شد
حجت الاسلام دکتر قنبری با ارائه گزارش کار کمیسیون شماره دو هشتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت به بررسی اجمالی مقالات ارائه شده در این کمیسیون پرداخت.
۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۰۶
شکست سینمای آخرالزمانی هالیوود در برابر سینمای ایرانی
میندوگاس پلیکیس با تببین اهداف سینمای هالیوود و مقایسه میان هنر مهدی گرایانه ایرانی تصریح کرد: سینمای آخرالزمانی هالیوود در برابر سینمای ایرانی شکست خواهد خورد.
۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۰۴
گزارش کار کمسیون شماره یک همایش هشتم دکترین مهدویت ارائه شد
دکتر موسوی گیلانی با ارائه گزارش کار کمیسیون شماره یک هشتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت به بررسی اجمالی مقالات ارائه شده پرداخت.
۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۴۳
گزارش کمیسیون بیداری اسلامی ارائه شد
حجت الاسلام والمسلمین دکتر زمانی، معاون بین الملل مرکز مدیریت حوزه های علمیه در مراسم اختتامیه هشتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت، که ۱۶ تیرماه در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد، گزارش کمیسیون بیداری اسلامی را ارائه کرد.
۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۱۲
غفلت مسلمانان از هنر و سیطره فرهنگ غرب بر جهان
وهیب عبد با تشریح استراتژی های کاربردی هنر زمنیه ساز ظهور تأکید کرد: غفلت مسلمانان از هنر، از عوامل اصلی سیطره غرب و فرهنگ غربی بر جهان است.
۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۴۷
حجت‌الاسلام یوسف صدیق عربانی
امام جمعه موقت رشت، با اشاره به اینکه امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) آخرین سفیر خدا بر روی زمین است، اظهار کرد: امام مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف)، ضامن دین اسلام در جامعه هستند.
۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۳۶
ولی فقیه، نماینده امام مهدی(عج) بر زمین است
دکتر طراد حماده با شرکت در هشتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت در تهران، تأکید کرد: ولی فقیه، نماینده امام مهدی(عج) بر زمین است.
۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۳۲
بررسی علائم امام پنهان در اثر هنری خورخه لوئیس بورخس
یک کشیش ایتالیایی با تحقیق در آثار ادبی بورخس، هنرمند بزرگ آرزانتینی، نشانه های امام پنهان در داستان های وی را مورد بررسی قرار داد.
۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۲۱
ارتباط معنوی با امام زمان ویژگی منحصر به فرد بیداری اسلامی ایرانی است
دکتر سالم صباغ ارتباط روحی و معنوی با امام زمان، برخورداری از رهبری امام خمینی و وضوح هدف و مقصد را از ویژگی های منحصر به فرد بیداری اسلامی در ایران دانست و انقلاب های عربی را دارای ارتباطی گسترده با عقیده مهدویت دانست.
۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۳۷
حجت الاسلام مجتبی کلباسی
مدیر مرکز تخصصی مهدویت قم با اشاره به اینکه انتظار تنها یک خواسته نیست، بلکه یه عمل و حرکت است، اظهار کرد: قرآن کریم، اراده کلی خدا را در حاکمیت مظلومان و مستضعفان بر جهان می داند.
۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۳۳
ترسیم امام مهدی در شعر سندی پاکستان
یک محقق پاکستانی گفت: پس از آن که شاعران فارسی، امام مهدی(عج) را به شعر سندی معرفی کردند، همواره امام مهدی(عج) موضوع اصلی شعر شاعران سندی بوده است و همین امر عاملی مهم در گرایش مردم سند به مذهب تشیع شد.
۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۴۲
ایمان به خدا، بدون باور به مهدویت بی معناست
دکتر فرح موسی پایه های باور به مهدویت را مبتنی بر کتاب، سنت، اجماع و عقل دانست و تصریح کرد: مهدویت عقیده‌ای است که ایمان فرد بدون آن کامل نمی‌شود و در حقیقت، ایمان به خدا، بدون باور به مهدویت بی معناست.
۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۳۹
حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی اراکی
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه اعتقاد به منجی اختصاص به شیعه ندارد بلکه مسئله ای بین المللی است، اظهار کرد: ظهور امام مهدی(عج) پله ای برای تحقق قیامت است.
۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۳۶
فرصت کنونی برای ترویج مهدویت در جهان اسلام را از دست ندهید
حجت الاسلام خزرجی با انتقاد از رویکرد التقاطی اهل سنت در نظریه حرمت خروج علیه حاکم جائر، خواستار بررسی تمامی احادیث این باب شد و بر ضرورت بهره گیری از فرصت های کنونی برای ترویج مهدویت در جهان اهل سنت تاکید کرد.
۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۳۵
فقدان نظام آموزشی مبتنی بر ایدئولوژی اسلامی، عامل اصلی سکولار شدن جوانان مسلمان
دکتر حمدانی با اشاره به ضرورت ایجاد تحول در نظام آموزشی مدارس در کشور های مسلمان، تصریح کرد: فقدان نظام آموزشی مبتنی بر ایدئولوژی اسلامی، عامل اصلی سکولار شدن جوانان مسلمان است.
۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۳۱
انقلاب های عربی از سنخ انقلاب اسلامی ایران است
دکتر حماده با تاکید بر ضرورت شناخت موتور محرک بیداری اسلامی، شباهت انقلاب های عربی با انقلاب ایران را خاطرنشان ساخت و جنبش ها را بدون رهبری حکیمانه آب در هاون کوبیدن دانست.
۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۳:۳۰
شاخصه‌های اصلی هنری که راه را برای ظهور مهدی هموار خواهد کرد
یک محقق پاکستانی با تبیین شاخصه های اصلی هنر زمینه ساز، گفت: هنر، زبان قلب انسان هاست که به کار گیری آن در عرصه آموزه های دینی و به ویژه آموزه مهدویت، پیوند دل ها را به امام مستحکم تر می کند.
۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۵۴
هنر متعالی، تجلی فاعلیت ولی الله در درون هنرمند است
دکتر صادقی با بیان اینکه هنر، تجلی فاعلیت شخص هنرمند است، اظهار داشت: اگر فرد خود را در مجرای ولی الله اعظم قرار دهد، هنر او هم هنر متعالی می شود.
۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۲:۴۷
با بسیج همگانی باید هنر را در مسیر متعالی قرار داد
یک پژوهشگر فرانسوی با تاکید بر اینکه باید با استفاده از بسیج همگانی هنر را در خدمت ارزش های متعالی قرار داد، اظهار داشت: موسیقی یکی از هنرهای چشمگیر است که متاسفانه امروز در غرب از آن در جهت کسب در آمد و انحرف انسان ها استفاده می شود.