خواسته امام عصر(عج) از دانشجویان منتظر
آینده روشن-دومين گروهی كه تأثير شگرفی در هدايت امّت اسلامی دارند دانشجويان به ويژه طالبان علوم و معارف وحيانی‌اند. اين گروه كه زمينه‌ساز نهادينه شدن فرهنگ انتظار و اصلاح زمينه ظهورند وظايفی دارند.
انتظار؛ آمادگی جهت حضور در زندگی امروز است
آینده روشن- عضو هیئت علمی پژوهشکده مهدویت و آینده‌پژوهی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در مقاله‌ای مبانی نظریه انتظار را در اندیشه مقام معظم رهبری پرداخت و گفت: انتظار به هیچ وجه توصیه‌ای برای آمادگی حضور در فردا نیست ...
دیدار رئیس موسسه آینده روشن با مدیر جامعه الزهرا
آینده روشن- رئیس موسسه آینده روشن و اعضا دبیرخانه همایش بین المللی دکترین مهدویت با مدیر جامعه الزهرا دیدار و گفتگو کردند.
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۱۵
بیانیه مضحک آمریکا در روز جهانی یادبود قربانیان تسلیحات شیمیایی
آینده روشن-وزارت امور خارجه آمریکا به مناسبت روز جهانی یادبود قربانیان تسلیحات شیمیایی بیانیه‌ای صادر کرد.
۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۰۰
فضای مجازی یکی از عوامل ایجاد طلاق عاطفی در خانواده‌ها
آینده روشن- رئیس سازمان فضای مجازی سراج واحد چهارمحال‌وبختیاری در رابطه با تأثیر آسیب‌های فضای مجازی برافزایش طلاق عاطفی در خانواده‌ها، گفت: یکی از مشکلاتی که امروزه در خانواده‌ها بسیار دیده می‌شود طلاق عاطفی است که در واقع فضای مجازی یکی از عوامل ایجاد طلاق عاطفی بوده و این امر، آسیب و خطری بزرگ برای ...
۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۵
عاملان آزار کودک زباله‌گرد تسلیم قانون شدند
آینده روشن-سخنگوی نیروی انتظامی اعلام کرد: عاملان آزار کودک زباله‌گرد خود را به نیروهای امنیتی معرفی کردند.
۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۰
اجرای طرح درمانی «خدمت بی‌منت» در مناطق محروم کشور
آینده روشن- مدیرعامل مؤسسه خدمات درمانی بسیجیان به اجرای طرح خدمت بی‌منت در مناطق محروم کشور اشاره کرد و گفت: معاونت اجتماعی سازمان بسیج ۴۵۹ منطقه محروم را در کشور شناسایی و سپس این مناطق را به مؤسسه خدمات درمانی بسیجیان معرفی کرد، مؤسسه نیز موظف شد خدمات بهداشتی و درمانی را به نحو مطلوب به این مناطق ...
۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۱۵
حوزه گرفتار هرج و مرج روشی در پژوهش است/ انضمام پرونده علمی در استنباط فقهی
آینده روشن- رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با اذعان به اینکه در تحقیقات حوزه هم به حیث روشی و هم منابع شناخت واقعیات کم‌توجهی وجود دارد، اظهار کرد: در واقع اکنون در حوزه دچار هرج و مرج روشی شده‌ایم، البته مرادم فقها نیستند، ولی عمدتاً در تحقیقات با این مشکل روبرو هستیم.
۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۰
گذری در زندگی قرآنی قاضی سیدنورالله شوشتری؛ مفسری شایسته برای قرآن
آینده روشن- طی هفته گذشته تعدادی از رساله‌های قرآنی قاضی سیدنورالله شوشتری به همت بنیاد پژوهش‌های اسلامی آستان قدس رضوی به جامعه علمی ارائه شد؛ این آثار به گفته محققان این رساله‌ها، منابعی ارزشمند برای اهل علم و به طور ویژه قرآن‌پژوهان است.
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۰:۰۰
نکات مهمی که والدین در برخورد با نوجوان باید بدانند
آینده روشن-یک روانشناس درباره تغییرات جسمانی و هورمونی دوران نوجوانی و نحوه برخورد والدین با فرزندان توضیحاتی داد.
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۹:۰۰
در مذاکرات تجاری با آمریکا، چین چه می‌خواهد؟
آینده روشن-برخی از منابع آگاه گفتند در مذاکرات تجاری میان چین و آمریکا، پکن در مرحله نخست خواستار بازگشت تعرفه‌ها به قبل است.
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۰۰
علامه جعفری؛ نواندیش احیاگر تفکر دینی
آینده روشن-استاد دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه علامه جعفری نواندیشِ احیاگر تفکر دینی هستند، اظهار کرد: به این معنا که مبانی فکری ایشان در برخی از اضلاع مانند مبانی علمی و فلسفی بدیع است، البته نه اینکه نشانی از تفکرات معاصرین و گذشتگان نداشته باشند، بلکه در سنت فلسفه اسلامی تنفس نمی‌کند و علم ...
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۰۰
مجلس تراز انقلاب در کلام امام(ره) و رهبر معظم انقلاب
آینده روشن-مجلس شورای اسلامی از جایگاه ویژه و حساسی در نظام اسلامی برخوردار است و به همین خاطر امام(ره) و مقام معظم رهبری با تعابیری همچون «عصاره فضایل ملت»، «در رأس امور»، «معلم همه کشور»، «مظهر مردم‌سالاری دینی»، «ویترین نظام اسلامی» و «ریل‌گذار حرکت دولت» از آن یاد کرده‌اند.
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۰
عاملان تخریب بانک‌های شیراز دستگیر شدند
آینده روشن-فرمانده انتظامی استان فارس گفت: دو برادر سابقه‌دار که عاملان اصلی تخریب بانک‌های شیراز از جمله در بلوار امیر کبیر بودند، شناسایی و دستگیر شدند.
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۰
اتهام‌زنی آمریکا به سوریه درباره ایجاد اختلال در کار کمیته تدوین قانون اساسی این کشور!
آینده روشن-وزات امور خارجه آمریکا، دولت دمشق را متهم به ایجاد اختلال در روند کاری کمیته تدوین قانون اساسی سوریه کرد.
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۰۰
لاریجانی: اینکه مجلسی در راس امور است به‌معنی تصمیم گیری در همه امور نیست
آینده روشن-رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: اینکه مجلسی در راس امور است به معنی تصمیم گیری در همه امور نیست.
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۰۰
وزیر جنگ صهیونیست‌ها نگران دسترسی ایرانیان به شبکه‌های اجتماعی شد
آینده روشن-وزیر جنگ رژیم صهیونیستی با انتشار ویدئویی از متخصصان سراسر جهان خواست زمینه‌های دسترسی ایرانی‌ها به شبکه‌های اجتماعی را فراهم کنند.
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۵
کاهش ارزش پولی ملی موجب ضمان عاملان است/ فقدان شبهه در ابزارهای مالی بازار سرمایه
آینده روشن-رئیس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار در پنجمین همایش «مالی اسلامی» اظهار کرد: امروز پول، مالی است که مالیت در آن ادغام شده و ارزش مبادله‌ای آن از ارزش مصرفی آن قابل تفکیک نیست لذا کاهش ارزش پول به معنای نقص در مال مردم است و اگر دولت و بانک مرکزی عامل کاهش ارزش پول باشند ضامن هستند ...
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۰
چیزهایی که از شهید آیت‌الله «سید حسن مدرس» نمی‌دانید
آینده روشن-یکی از اطرافیان آیت‌الله مدرس گفت: «آقا! این که درست نیست که شما موضوعات مهم سیاسی مملکت را برای امثال مشهدی عبدالکریم بقال بگویید.» آیت‌الله گفت: «این‌ها موکلان من هستند و باید بدانند من در مجلس چه می‌کنم.»
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۵
برگزاری یک دوره آموزشی متفاوت در حوزه علمیه سمنان/ طلاب «خبرنگار» شدند
آینده روشن-طلاب مدارس علمیه شهرستان های استان سمنان با شرکت در یک دوره آموزشی متفاوت، «مهارت های رسانه ای» را فرا گرفتند.
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
«آفت‌زُدایی از انقلاب» مأموریت جوانان در گام دوم
آینده روشن-رهبر انقلاب اسلامی در بیانیه‌ی «گام دوم انقلاب» با مرور تجربه‌ی ۴۰ ساله‌ی انقلاب اسلامی اعلام کردند: انقلاب «وارد دوّمین مرحله‌ی خودسازی و جامعه‌پردازی و تمدّن‌سازی شده ‌است». گام دومی که باید در چارچوب «نظریه‌ی نظام انقلابی» و با «تلاش و مجاهدت جوانان ایران اسلامی» به‌سوی تحقق آرمانِ «ایجاد ...
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۵
برگزاری نشست‌های تخصصی مهدویت در مدارس کهگیلویه وبویراحمد
آینده روشن-مدیرکل آموزش وپرورش استان کهگیلویه وبویراحمد خبرداد: نشست‌های تخصصی مهدویت با موضوع سبک زندگی مهدوی در مدارس کهگیلویه وبویراحمد برگزار می‌شود
۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۵
نشانه‌های توحید در زندگی
آینده روشن- در برنامه این هفته درس‌هایی از قرآن درباره حکم خدا، مقدم بر قوانین بشری، هماهنگی میان اجزای عالم با یکدیگر، معیارهای فضیلت در فرهنگ اسلامی و نقش دین در برآوردن نیازهای دنیوی مطرح شد.