فعالیت های فکری فرهنگی امام عسکری(ع)
یکی از بزرگترین مسئولیت های امام عسکری(ع) معرفی فرزند خویش به عنوان امام و مقتدای مردم و زمینه سازی برای غیبت بود که ایشان به شیوه های گوناگون توسل جسته، امامت و غیبت حضرت ولی عصر(ع) را برای مشتاقان ولایت اهل بیت علیهم ...
وقتی «منتظران» در زمین اقتصادی دشمن بازی می کنند
متاسفانه بعضاً شاهدیم که منتظران نه تنها اهتمامی نسبت به رفع معضلات و مشکلات اقتصادی ندارند بلکه گاه خواسته یا ناخواسته در زمین دشمن بازی کرده و با احتکار، افزایش قیمت ها و هیجان های کاذب، با دشمن در افزایش مشکلات اقتصادی ...
وقتی آیت آلله بروجردی خود را به خاطر عصبانیت تنبیه می کند
محمد شجاعی گفت: آیت الله بروجردی چون می داند آخرتی در کار است و این عصبانیت چه عواقبی دارد از این عمل خویش ناراحت می شود، چون ایشان فرزند آخرت است.
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۶
دستاوردهای انقلاب احصاء و معرفی شود
دبیر ستاد گرامی داشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در خراسان جنوبی خواستار احصاء و معرفی دستاوردهای انقلاب شد.
۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۵
ترویج فرهنگ ازدواج آسان
جلسه همکاری مشترک نهادهای حوزوی در استان بوشهر ظهر امروز به میزبانی مرکز خدمات حوزه علمیه استان برگزار شد.
۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۳۴
گنجینه معرف اهل بیت(ع) بازگشایی و تبیین شود
مدیر حوزه علمیه قزوین با تاکید بر ضرورت ترویج معارف اهل بیت(ع)، تصریح کرد: امروز گنجینه ای از کلمات، روایات و احادیث از ائمه معصومین(ع) برای ما شیعیان به یادگار مانده و شما سربازان حضرت ولی عصر(عج) باید این مطالب و روایات را استخراج و آنها را در جامعه ترویج و گسترش دهید.
۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۳
فعالیت های فکری فرهنگی امام عسکری(ع)
یکی از بزرگترین مسئولیت های امام عسکری(ع) معرفی فرزند خویش به عنوان امام و مقتدای مردم و زمینه سازی برای غیبت بود که ایشان به شیوه های گوناگون توسل جسته، امامت و غیبت حضرت ولی عصر(ع) را برای مشتاقان ولایت اهل بیت علیهم السلام تبیین و تشریح کردند.
۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۵
پاسخگویی مستدل به شبهات دینی با تقویت بنیه علمی مبلغان
حجت الاسلام شکریان با بیان این که هدف دشمن از نشر و گسترش شبهات دینی در جامعه را بدبین کردن مردم نسبت به ارزش های دینی دانست و گفت: پاسخگویی مستدل مبلغان دینی به شبهات مطرح شده، با تقویت بنیه علمی آنها محقق می شود.
۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۴
وصل شدن به خدا در گرو قطع امیدواری از مردم است
نشست اخلاقی با سخنرانی «حجت الاسلام علی صغیرا»، با موضوع «امید و ناامیدی»، در مدرسه علمیه اهل بیت(ع) ملک شهر برگزار شد.
۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۴
انزوای مهدویت در پژوهش ها/راه تاثیر تحقیقات مهدوی بر اصلاح سبک زندگی
تا وقتی مباحث مهدوی دغدغه اول مجموعه های علمی فرهنگی و تبلیغی ما نیست و تا زمانی که پژوهش های مهدوی صرفاً به بیان و تکرار روایات اکتفا می کنند، نمی توان انتظار ارائه راهبردهای عملیاتی و ناظر به نیازهای جامعه را از پژوهش های این عرصه داشت.
۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۱
سه نیاز هر جامعه
امام صادق(ع) در یکی از سخنان نورانی خود سه عامل مورد نیاز تمام مردم را معرفی کردند.
۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۱
«تاثیر گرسنگی بر بدن» بررسی شد
نشستی با موضوع «تاثیر گرسنگی بر بدن»، با حضور کادر، اساتید و طلاب، در مدرسه علمیه خواهران الزهراء المرضیه(س) اصفهان برگزار شد.
۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۰
تفاوت کیفی و کمی فیلم های دهه شصتی با فیلم های حال حاضر
بازیگر شاخص سینمای ایران گفت: به هیچ وجه به لحاظ کیفی نمی‌توان سینمای امروز با سینمای دهه ۶۰ و ۷۰ را کنار هم گذاشت، زیرا در زمان حال، فیلم‌ها ساختاری کسل کننده و بی روح به خود گرفته‌اند ، اما در آن زمان(دهه ۶۰) فیلم‌ها در خود انرژی و حماسه‌ای داشتند که تماشاگر را به وجد می‌آورد.
۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۶
کرامات امام عسکری(ع)
... در تنگنای معیشت بودم، خواستم از امام ابومحمد علیه السلام چیزی مطالبه کنم، خجالت کشیدم، وقتی که به منزل رسیدم دیدم صد دینار برایم فرستاده و نوشته است: «هر وقت نیازی داشتی از تقاضا شرم مکن! زیرا تو به مقصودت خواهی رسید.»
۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۳
پرداخت زکات معیار قبولی اعمال است
نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه پرداخت زکات همچون نماز معیار قبولی اعمال است، گفت: نظام اسلامی باید در تحقق پرداخت زکات تلاش کند و فرهنگ پرداخت زکات در جامعه به خوبی نهادینه شود.
۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۵
پرداخت زکات امری مهم در محرومیت زدایی است
مدیرکل کمیته امداد لرستان با اشاره به اهمیت پرداخت زکات و بهره مندی از ظرفیت های تبلیغی استان در این راستا گفت: پرداخت زکات امری مهم و ضروری در زمینه محرومیت زدایی است.
۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۶
منابر روحانیان باید در راستای هدایت جامعه به سمت آرامش و ارزش‌های اسلامی باشد
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی با بیان اینکه یک منبر می‌تواند همه چیز را زیر و رو کرده و جمعی را به هم بزند، گفت: بر این اساس کلماتی که از زبان ما روحانیان بیرون می‌آید باید جامعه را به سمت آرامش، حمایت از نظام و گسترش ارزش‌های اسلامی ببرد.
۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۲۳
تقویت هویت دینی و فرهنگی نسل جوان از اهداف برگزاری گفتمان دینی است
رییس تبلیغات اسلامی شهرستان ازنا با اشاره به برگزاری گفتمان های دینی در مدارس و با حضور مبلغان گفت: تقویت هویت دینی و فرهنگی نسل جوان از اهداف برگزاری گفتمان دینی است.
۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۳۲
رشداخلاقی زمینه ساز رشد علمی و معنوی در حوزه است
معاون تهذیب حوزه علمیه لرستان با بیان اینکه رشد اخلاقی زمینه ساز رشد علمی و معنوی در حوزه است، گفت: در این راستا کلاس درس اخلاق یک روز در هفته در همه مدارس علمیه در حال برگزاری است.
۲۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۱
پزشکان حاذق در برابر احادیث بهداشتی پیامبر(ص) سر تعظیم فرو می آوردند
امام جمعه کنگاور گفت: امروز سبک زندگی قرآنی نه فقط در بحث سلامتی بهترین سبک است، بلکه موثرترین درمان برای تمامی مشکلات بشر است.
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۴۵
وقتی «منتظران» در زمین اقتصادی دشمن بازی می کنند
متاسفانه بعضاً شاهدیم که منتظران نه تنها اهتمامی نسبت به رفع معضلات و مشکلات اقتصادی ندارند بلکه گاه خواسته یا ناخواسته در زمین دشمن بازی کرده و با احتکار، افزایش قیمت ها و هیجان های کاذب، با دشمن در افزایش مشکلات اقتصادی همدست می شوند.
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۵
جریان یمانی به جلسات خانگی بانوان نفوذ کرده است
دادستان ویژه روحانیت مازندران و گلستان گفت: یکی از گروه های انحرافی که در قالب جلسات خانگی فعالیت می کند، جریان یمانی است که با اسم و ادعای نیابت و نماینده امام زمان(عج) وارد این جلسات شده و بیشترین افرادی که دچار این انحراف شده اند، بانوان هستند.
۲۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۲
تشیع با شهادت «شیخ زکزاکی» در نیجریه بالنده تر می شود
کارشناس و پژوهشگر حوزوی گفت: حکام نیجریه فکر می‌کنند با به شهادت رساندن شیخ زکزاکی ندای شیعه خاموش می شود اما باید بدانند صدها شیخ زکزاکی دیگر به میدان می‌آیند و مبارزه را ادامه خواهند داد تا این که دین خدا در زمین حاکم شود.