کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمؤمنین علی(ع) برگزار می شود
آینده روشن-کنگره بازخوانی ابعاد شخصیتی امیرالمؤمنین علی(ع) به همت مؤسسه تحقیقات و نشر معارف اهل البیت (ع) ۲۶ دی در شهر اصفهان برگزار می شود.
اهل‌سنت داغدار امام حسین(ع) و شهدای دشت کربلا هستند
آینده روشن - امام جمعه موقت سنندج گفت: اهل‌سنت همواره غم بزرگ شهادت امام حسین(ع) را در دل دارند و داغدار شهدای دشت کربلا هستند.
استکبار به دنبال گرفتن دو فرهنگ حسینی و مهدوی از شیعیان است
آینده روشن- امام جمعه یزد گفت: امروزه استکبار در تلاش است دو موضوع امام حسین (ع) و مهدویت را از شیعیان بگیرد.
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۴۹
تقدیر از گروه تئاتر کانون مهدویت دانشگاه فرهنگیان
آینده روشن- گروه تئاتر کانون مهدویت دانشگاه فرهنگیان مورد تقدیر قرار گرفت.
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۲
بررسی فیلم آخرالزمانی کتاب ایلای The book of Eli
آینده روشن- هالیوود به عنوان مرکز تولیدی سینمای غرب، در سالیان اخیر فیلمهای زیادی را با درون مایه آخرالزمانی تولید کرده است. آمارهای متعدد نشان می دهد ژانر فیلمهای آخرالزمانی و پسا آخرالزمانی از مقبولیت بسیار بالایی در میان مردم برخوردار است و به تبع آن فیلم سازان هالیوود به سمت تولید هرچه بیشتر این ...
۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۳۱
بنیاد مهدویت راه‌های پیاده‌سازی معارف مهدوی بیانیه «گام دوم» را بومی‌سازی کند
آینده روشن- آیت الله حسینی همدانی تحقق بیانیه گام دوم را زمینه ساز انقلاب مهدوی خواند و گفت: بنیاد مهدویت راه‌های پیاده‌سازی معارف مهدوی بیانیه «گام دوم» جهت بومی‌سازی در استان را بررسی کند.
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۲۰
مهدویت؛ فرصت تامین ذائقه مطالعاتی جامعه/نگاه بازاری نشر مهدوی را تهدید می کند
آینده روشن- حجت الاسلام نصوری با بیان اینکه مهدویت فرصت مطلوب برای تامین ذائقه مردم در عرصه نشر مکتوب است، گفت: نگاه صرفاً بازاری در برخی آثار، عدم کاربرد قالب های جذاب مثل رمان و تکرار در یک محور از آسیب هایی است که ما را در بهره برداری از این فرصت بازمی دارد.
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۱۲
مفاهیم و مبانی قرآنی چقدر در آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها تدریس می‌شود؟
آینده روشن- یک کارشناس مهدویت با تأکید بر این موضوع که پس از قرائت قرآن مهمترین و جدی‌ترین گام تدبر و فهم در قرآن است، گفت: اگر جامعه با قرآن فاصله دارد مقصرش خواص و اندیشمندان هستند که به مردم زندگی قرآنی را نیاموخته‌اند. چقدر خوراک قرآنی در آموزش و پرورش، دانشگاه، هنر و رسانه به مردم آموخته‌ای که ...
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۴۵
رئیسی: امیدی به گره‌گشایی آمریکا و اروپا نداریم
آینده روشن- رئیس قوه قضائیه گفت: دشمنان، آمریکا و اروپایی‌ها تاکنون گره‌ای از کشور نگشودند و امیدی به گره‌گشایی آن‌ها نداریم و امید ما به خدا و جوانان است.
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۳۲
دنیا تشنه فرهنگ مهدویت است
آینده روشن- رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد لارستان گفت: امروز دنیا تشنه فرهنگ مهدویت است و جهان به‌سمت آمادگی برای ظهور آن حضرت به پیش می‌رود.
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۰
معصومان (ع) چه راهکار‌هایی برای عبور از فتنه‌های سخت آخرالزمان داشتند؟
آینده روشن- نوح (ع) ‏ از پروردگار خود درخواست کرد که بر قومش عذاب فرو فرستد و خداوند به او وحى فرمود که دانه خرمایى را در زمین بکارد و، چون آن دانه بارور شد و نوح از آن خورد، آنگاه قوم او را هلاک کند.
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۰
کتاب خوب حس حضور امام(عج) را در دل ها ایجاد می کند/صرف نوشتن از غربت امام اثر سوء دارد
آینده روشن- حجت الاسلام محمودی با بیان اینکه کتاب های مهدوی باید حس حضور امام زمان(عج) را در جامعه و در دل ها ایجاد کنند، گفت: این آثار باید سبب معرفت ما به حضرت حجت(عج) شوند، یکی از راه های آوردن مهدویت و انتظار به صحنه زندگی کتاب است.
۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۰
برای آشنایی با امام زمان(عج) چه کتاب هایی بخوانیم؟
آینده روشن- حجت الاسلام فوادیان کتاب را از راه های کسب معرفت نسبت به امام زمان(عج) دانست و گفت: داشتن سیر مطالعاتی برای اقشار و سنین مختلف به این مهم کمک می کند. برای مثال کتاب های «نگین آفرینش» و یا «سیمای آفتاب» در این باره راهگشا هستند.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۸
واکنش به حاشیه های مجازی قتل روحانی همدانی؛ از رهبر انقلاب تا وزیر ارشاد
آینده روشن- پست اینستاگرامی قاتل طلبه همدانی پس از ارتکاب به جرم، حساسیت این رویداد را دوچندان کرد و واکنش های متعددی برانگیخت.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۴۴
در نگارش کتب دفاع مقدس واقعیت رخدادها تبیین شود
آینده روشن- آزاد بخت با بیان این که نویسنده کتب دفاع مقدس باید هدف خود از نگارش و رده سنی مخاطبان را مدنظر داشته باشد، گفت: در نگارش کتب دفاع مقدس هر آن چه که اتفاق افتاده به نگارش درآید.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۴۰
آیا آيه «بَقِيَّةُ اللَّهِ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِينَ» درباره امام زمان (عج) نازل شده است؟
آینده روشن- از ابو جعفر (امام باقر(ع)) نقل شده است كه فرمود: «مهدي از ما است (اهل بيت) و خداوند او را با انداختن ترسش در دل دشمنان ياري مي كند ... منادي از آسمان ندا مي دهد كه حق با او و اطرافيانش است. در آن هنگام قيام كننده ما قيام مي كند. ...».
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۳۸
راز طولانی شدن عمر امام زمان(عج)/مهمترین کار امام در عصر غیبت
آینده روشن- باید دلایل مستحکم بر راز زنده بودن و وجود امام زمان(عج) داشته باشیم تا اگر دو شبهه مطرح شد، عقب نشینی نکنیم. باید توجه داشت خدا عالم را برای شیطنت و لگدپراکنی به سمت خود خلق نکرده، خدا عالم را برای بندگی خود خلق کرده است.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۳۳
میانبر کسب برکات فراوان در آخرین روزهای شعبان
آینده روشن- امام صادق(ع) فرمودند: «هر گاه خواهي دعا كني پس خدای متعال را تمجيد و سپاسگزاري كن و او را تسبيح و تهليل بگو و او را ثناي گوی و ستايش كن و بر محمد (ص) و آل او صلوات فرست، سپس درخواست كن تا به تو داده شود.»
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۳۱
تالیفات مهدوی کارکرد لازم را نداشته اند/کتاب نقشی مهم در آمادگی برای ظهور دارد
آینده روشن- حجت الاسلام جعفری با بیان اینکه کلی گویی و تکرار از آسیب های جدی عرصه نشر مهدوی است، گفت: در گام دوم انقلاب و کسب آمادگی برای درک خورشید ولایت عظمی(ارواحناه فداء) باید به تالیف کتاب های قابل فهم برای عموم توجهی ویژه شود.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۱۸
نمایشنامه های «میرمهنا» و «امام قلی خان» را برای دفاع از هویت خلیج فارس نوشتم
آینده روشن- کهوری نژاد با تاکید بر اینکه آحاد مردم به ویژه نخبگان باید در راستای دفاع از هویت خلیج فارس تلاش کنند، گفت: نمایشنامه های «میرمهنا» و «امام قلی خان» را برای دفاع از هویت خلیج فارس به رشته تحریر درآوردم.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۴
زمینه‌ها و علل گرایش به جریان‌های انحرافی معاصر در حوزه مهدویت بررسی شد
آینده روشن- نشست علمی، آموزشی «بررسی زمینه‌ها و علل گرایش به جریان‌های انحرافی معاصر در حوزه مهدویت» از سوی مرکز تخصصی فلسفه و کلام و با همکاری گروه علمی کلام اسلامی برگزار شد.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۴۹
منجی گرایی باور مشترک تمام ادیان است
آینده روشن/حجت الاسلام نیلی پور، منجی گرایی را باور مشترک تمام ادیان دانست و گفت: علاوه بر بحث منجی گرایی، موعود باوری نیز از اشتراکات ادیان است همچنان که فرازی از زیارت دیگر برای امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف «الذی وعد الله عزوجل به الامم» به آن اشاره شده است.
۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۰
انعقاد تفاهم نامه همکاری بنیاد مهدی موعود(عج) هرمزگان با حوزه خواهران
آینده روشن/ معاون فرهنگي تبليغي حوزه علميه خواهران هرمزگان از انعقاد تفاهم نامه همکاری بين بنیاد حضرت مهدی(عج) هرمزگان و حوزه علميه خواهران استان در راستای نشر و گسترش معارف مهدوی خبرداد.