شبهات در زمینه مهدویت پاسخ داده شود/لزوم تبیین و تشریح معارف مهدوی در اجتماع های نیمه شعبان
آینده روشن- آیت الله علوی گرگانی گفت: اجتماعاتی که این ایام در راستای نیمه شعبان و اعیاد شعبانیه برگزار می شود، فرصت مناسبی است که معارف دینی و مهدوی تبیین و تشریح شود و باید مبلغان از این فرصت استفاده کنند.
مهدویت یکی از میراث‌های دین اسلام است/ اعتقاد به ظهور مصلح آخرالزمان بین شیعه و سنی مشترک است
آینده روشن- امام جمعه موقت گنبدکاووس گفت: اعتقاد به ظهور مصلح آخرالزمان که نامش «مهدی» و از اولاد پیامبر اسلام است، مورد اتفاق همه فرقه‌های اسلامی‌ است.
120 نشست تخصصی مباحث مهدویت در کرمانشاه برگزار می شود
آینده روشن- مدیر مرکز تخصصی مهدویت استان کرمانشاه، از برگزاری 120 نشست تخصصی در باره مباحث انتظار و مهدویت با حضور اساتید برجسته کشور به مناسبت نیمه شعبان در کرمانشاه خبر داد.
نوع مطلب :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۵۷
نقش کانون های مساجد در تعمیق و ترویج مهدویت و درک انتظار
آینده روشن- حجت الاسلام نصوری با بیان اینکه مسجد، محوری ترین مکان در ترویج و تعمیق مهدویت است، گفت: ایجاد و تقویت انگیزه فعالیت های مهدوی در اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد به سبک زندگی منتظرانه ختم می شود، یعنی همان چیزی که در گام دوم انقلاب به آن نیاز داریم.
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۴
مرکز تخصصی مهدویت دانش پژوه می پذیرد
آینده روشن- مرکز تخصصی مهدویت در استان های، قم، یزد، خوزستان و البرز برای مقطع سطح سه مهدویت از میان بردران طلبه دانش پژوه می پذیرد.
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۵۷
اجتماع امروز فیضیه؛ لبیک به سکاندار انقلاب در گام دوم/ نسل جوان حوزه؛ پیش قراول تبیین بیانیه گام دوم انقلاب
آینده روشن/ تنی چند از اساتید و طلاب و فضلای حوزه در حاشیه اجتماع عظیم امروز فیضیه، این اجتماع را لبیک عملی به سکاندار انقلاب توصیف کرده و بیان داشتند که نسل جوان حوزه پیش قراول تبیین بیانیه گام دوم انقلاب در فضای عمومی جامعه است.
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۳۲
هشتمین دوره بین‌المللی شیعه‌شناسی برگزار شد
آینده روشن- هشتمین دوره بین‌المللی شیعه‌شناسی با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد.
۱۳ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۰۱
رامشیر: میزبان نشست سالانه مسئولان بنیاد مهدویت خوزستان
آینده روشن ــ نشست سالانه مدیران بنیاد‌های مهدویت شهرستان‌های خوزستان ۲۳ اسفندماه در رامشیر تشکیل می‌شود.
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۰۷
کسانی که می گویند فساد زمینه ساز ظهور حضرت مهدی (عج) است، هیچ تحرکی به سمت انتظار ندارند
آینده روشن- آیت الله یعقوبی گفت: کسانی که می گویند باید فساد زیاد شود تا آن حضرت ظهور کند، در واقع هیچ تحرکی به سمت انتظار ندارند و مسیر را اشتباه می روند، که این انتظاری مخرب است.
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۵
انتظار فرج یعنی به سوی ظهور نزدیک شوید و بشریت را به آن نزدیک کنید
آینده روشن- شما باید به سوی ظهور مهدی موعود(عج) و انقلاب نهایی اسلامی بشریت، که سطح عالم را خواهد گرفت و همه این گره ها را باز خواهد کرد- قدم به قدم، خودتان نزدیک بشوید و بشریت را نزدیک کنید.
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۸
دعای صاحب الزمان(عج) در حق ثروتمندان
آینده روشن- ميان ثروتمندان جامعه اسلامي كه در انتظار مهدي موعود موجود (عج) به سر مي برند و متكاثران مال اندوزی كه اموال و تجارتشان را از خداوند بيشتر دوست مي دارند، فاصله بسياری است. اینها اوصافی دارند که در روایات به آنها اشاره شده است.
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۰۰
بایدهای تحقق «گام دوم انقلاب» توسط منتظران
آینده روشن- یک مدرس حوزه با بیان اینکه جامعه متکامل را افراد تشکیل می دهند و تا نحوه تعامل آنها با خدا و امام زمان(عج) و خود صحیح نباشد، تغییرات لازم در سبک زندگی رخ نمی دهد، گفت: امروز مُسکن های موضعی برای جامعه منتظر تجویز می شود.
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۵
درگذشت يکي از علماي بنام مازندران
آینده روشن- آیت الله حاج شیخ مهدی زمانی کیاسری از علمای بنام مازندران امروز به دیار باقی شتافت.
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۳۴
برترین های جشنواره شعر زاینده رود معرفی شدند
آینده روشن- شاعران برتر نخستین جشنواره شعر زاینده رود در چهارمحال و بختیاری روز دوشنبه از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان معرفی شدند.
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۵
حضور اساتید برجسته کشوری در دوره مهدویت کرمانشاه
آینده روشن- دبیر برگزاری دوره معارف مهدویت موسسه مصاف گفت : دوره سراسری معارف مهدویت با حضور اساتید برجسته کشوری در کرمانشاه برگزار می‌شود.
۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۶
اعتقاد به مهدویت تنها راه حفظ دین است
آینده روشن- معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) گفت: در جامعه شیعه دغدغه فرهنگی همه باید دغدغه زمینه‌سازی ظهور حضرت مهدی (عج) باشد
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۲
اعتقاد به مهدویت تنها راه حفظ دین است
آینده روشن - معاون فرهنگ، آموزش و پژوهش بنیاد فرهنگی مهدی موعود (عج) گفت: تنها راه حفظ دین در عصر غیبت امام مهدی (عج)، اعتقاد به مهدویت و امامت حضرت حجت (ع) است.
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۹
استقبال جوانان خوزستانی از دوره کشوری معارف مهدویت
آینده روشن - دوره کشوری معارف مهدویت در اقدامی مشترک توسط جوانان انقلابی اهوازی و با حضور چشم‌گیر نوجوانان، جوانان از خواهران و برادران برگزار شد.
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۴
هنرمندان در خلق اثر بلاغت به خرج دهند
آینده روشن - کارشناس برجسته مهدویت گفت: بنابراین کانال های ورودی و خروجی یک هنرمند باید درست مدیریت شوند به این دلیل که هر تولید هنری بر روی فرهنگ جامعه تأثیر می گذارد و هنرمندان مسئول آن هستند و در کل هنرمند جماعت در هر قالبی هم گیرنده و هم فرستنده می باشد.
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۲
جهاد زنان چیست ؟
آینده روشن- کارشناس مهدویت گفت: جهاد زن را خوب شوهر داری است و زنی که در برابر مرد بد اخلاق خود صبر دارد؛ مجاهد فی سبیل الله است.
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۳۰
دعایی که امام زمان به علوی مصری آموزش داد/ وظایف نواب خاص
آینده روشن- حکمت الهی در غیبت صغری بر این است که به نوعی ارتباط با امام برقرار باشد. بنابراین افرادی باید باشند تا این کار را انجام دهند. در دوره غیبت کبری دیگر این مصلحت وجود ندارد.
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۶
لزوم تأثیر گذاری آثار هنرمندان توجه به معرفت و محبت افزایی است/400 نیروی متخصص در حوزه مهدویت تربیت شده است
آینده روشن - حجت‌الاسلام متوسل گفت: در عرصه مهدویت سه مولفه ای که انتظار داریم هنرمندان به آن توجه داشته باشند معرفت افزایی،محبت افزایی و اطاعت است.
۱۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۲۲
هنر بهترین ابزار برای انتقال فرهنگ مهدویت
آینده روشن- مدیرعامل بنیاد مهدویت کشور: زبان هنر بهترین ابزار برای انتقال فرهنگ ارزشمند مهدویت در جامعه است.