تصاویر/ حماسه کودکان عراق در خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی
  در مسیر پیاده روی زائران اربعین، زیبا­ترین تصاویر انسانی جلوه پیدا می کند که از جمله آنها خدمت رسانی تعداد زیادی از کودکان به زائران امام حسین(ع) است که در این امر با هم مسابقه می دهند.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۴
کد مطلب : 72893
تصاویر/ حماسه کودکان عراق در خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری «حوزه»، در مسیر پیاده روی زائران اربعین، زیبا­ترین تصاویر انسانی جلوه پیدا می کند که از جمله آنها خدمت رسانی تعداد زیادی از کودکان به زائران امام حسین(ع) است که در این امر با هم مسابقه می دهند.

دلیل آن این است که این کودکان با عشق امام حسین (ع) شیر خوردند و در مکتب خدمت رسانی به زائران آن امام بزرگوار تربیت یافته اند.

زینب به همراه برادارن خود موکب خدماتی خود را بر­پا کرده و در مسیر زائران می ایستند به آنان که تشنه هستند آب می دهند.

آن طرف تر فاطمه با گرفتن مشک به دست منتظر رسیدن زائران است و حسن که با جمع کردن پولی که از کار کردن به دست آورده، یک منبع آب خریده و برای سیراب کردن زائران آمده است.

حسن و خانواده اش از مشکلات معیشتی رنج می برند، امّا زمانی که از او در این مورد می پرسی، می گوید: "کسی که به امام حسین (ع) خدمت کند، خدا به روزی اش را می دهد".

ده ها کودک دیگر مثل زینب، فاطمه و حسن هستند که با عشق و علاقه فطری خود به حضرت ابا عبد الله الحسین (ع) به خدمت رسانی می پردازند و با این کار می خواهند راهی که پدرانشان نسل به نسل منتقل کرده اند را زنده نگه دارند.