نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۳۶
جامع‌ترین کتاب تصویری عتبات عالیات رونمایی شد
جامع‌ترین کتاب تصویری عتبات عالیات که با بیش از ۳۸۰ عکس، مراکز زیارتی و سیاحتی عراق را به تصویر می‌کشد به سه متن فارسی، انگلیسی و عربی تدوین و از سوی نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت منتشر شده است.
۱۱ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۹
کتاب «خرد گفتگو» منتشر شد/ «گفتگو» عنصر کلیدی دکتر دینانی در فلسفیدن است
کتاب «خرد گفتگو» مجموع درس‌گفتارهای فیلسوف معاصر دکتر غلامحسین ابراهیمی دینانی در سال‌های اخیر در دانشگاه‌های مختلف و در موضوعات هستی‌شناسی، خداشناسی، جهان‌شناسی، انسان‌شناسی و عرفان است.
۲۲ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۱۸
رمانی تخیلی فانتزی با موضوع مهدویت به نام«۳۱۳ بزرگتر از ۶۶۶»
رمان «۳۱۳ بزرگتر از ۶۶۶» نوشته پیام شهابی با موضوع مهدویت و در قالب ادبیات تخیلی نگاشته شده و می توان این کتاب را نخستین رمان تخیلی - فانتزی درحوزه‌ دین دانست.
۱۶ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۳
ملیکا  به پله 92 رسید
ماهنامه فرهنگی کودکان ایران ویژه امام زمان (عج) از سوی مؤسسه آینده روشن منتشر شد.
۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۸
رویکردی نوین به زیارت آل یاسین در «راهی به دریا»
«راهی به دریا» که در سطح گسترده‌ای تحت تأثیر زیارت آل یاسین است، تلاش دارد تا مخاطب را به فضای ارتباط با امام زمان(ع) نزدیک کرده و آنان را با فواید و آثار مثبت آن آشنا سازد.
۱۲ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۷
«لالایی های انتظار» زمزمه نغمه انتظار مادران در گوش فرزندان
نویسنده، به عنوان طرحی اولیه از لالایی های انتظار، مجموعه ای گردآورده که برای مادران، بسیار قابل استفاده است تا نغمه انتظار را، از همان روزهای اول تولد، در گوش فرزندان زمزمه کنند.
۱۷ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۰۳
جایگاه ولایت فقیه در عصر غیبت امام عصر(ع)
بنابر آیه ۴۴ سوره مائده در زمان غیبت باید حکومت اسلامی برپا باشد زیرا بدون یک تشکیلات حساب شده و دقیق هرگز نمی توانیم از قانون و مکتب خود دفاع کنیم.
۱۴ تير ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۰۵
بررسی مساله رجعت در «بازگشت به دنیا در پایان تاریخ»
آینده روشن ـ تبیین مفهوم «رجعت» در آیات و روایات، همراه، ذکر آیات، احادیث و روایات عالمان دینی و پاسخ به پرسش هایی درباره رجعت و اینکه پایان یافتن تاریخ چه زمانی به وقوع می پیوندد؟... از مباحث این کتاب است.
۱۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۲۴
دعای امام سجاد(ع) برای امام عصر(ع) در «الصحیفة المبارکة المهدویة»
آینده روشن _ امام سجاد(ع) در این کتاب ظهور امام عصر(ع) را از خدا خواسته و می فرماید: خدایا قائم را برای یاری دینت، اظهار برهانت، برپائی فرمانت و پاکیزه ساختن زمینت از آلودگی ها برانگیز و ظهورش را برسان.
۱۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۰۳
اثبات وجود حضرت ولی عصر در دارالسلام در احوالات حضرت مهدی
مقدمه دارالسلام در احوالات حضرت مهدی در اثبات وجوب وجود معصوم(ع) است که پس از آن ویژگی امام زمان تشریح می‌شود؛ سپس به تفصیل درباره غیبت صغری و غیبت کبری صحبت می‌شود.
۸ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۲
داستان تشرف ابوالحسن ضراب اصفهانی خدمت امام عصر(ع) در «میهمان آفتاب»
در میهمان آفتاب داستان تشرف ابوالحسن ضراب اصفهانی به قلمی روان و از شیخ طوسی و سید شریف، ابن‌ طاووس و شیخ طبری، نقل شده و سپس با تحلیلی شیوا صحت اسناد بررسی شده است.
۳ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۱۵
کتاب «مبانی فهم کلام خدا» به نگارش درآمد
آینده روشن ـ چاپ نخست کتاب «مبانی فهم کلام خدا (مقدمه ای بر فهم تفسیر قرآن کریم» از سوی انتشارات سروش منتشر روانه بازار نشر شد.
۱ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۱:۲۹
شناخت حضرت مهدی(ع) و وقایع زمان ظهور در «مهدی امت ها»
آینده روشن _ کتاب 'مهدی امت‌ها؛ شناخت حضرت مهدی(ع) و وقایع زمان ظهور' گزیده‏هایی از روایات و احادیث است که از زبان امامان در شرح و توصیف فضایل و مناقب حضرت و خبر دادن از ظهور و قیام ایشان ارائه شده است.
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۷
جایگاه دعا در باورداشت مهدویت در
'مناجات منتظران' به چگونگی حفظ ارتباط میان دعا و ولی عصر(ع) می پردازد و دعا در حق حضرت ولی عصر(ع)، انگیزه ها و محتوای دعا برای امام و ضرورت دعا برای تعجیل در فرج امام عصر(ع) را بررسی می کند.
۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۷
چهل گفتار در ترسیم راه و رسم انتظار در «جلوه های غربت»
«جلوه‌هاى غربت» در چهل مقاله‌ مستقل و با مدخل‌هاى گوناگون، سخن از ضرورت مهرورزى به ساحت مقدّس مولا امام عصر(عج) گفته است.
۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۴۳
اختلاف‌نظرهای‌ شیعه‌ و ‌‌اهل‌ سنت‌ در مهدویت در «حجت موجه»
آینده روشن _ حجت موجه با تبیین دلایل اصالت مهدویت و ارائه مدارکی از نصوص دینی، به اثبات ریشه‌های عمیق مهدویت پرداخته و علاوه بر اثبات پیشنه تاریخی مهدویت توجه به اصالت اندیشه مهدویت در قرآن کرده است.
۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۲۷
تاملی پدیدارشناسانه در کارکردهای انقلاب مهدوی در«جوهره مهدویت»
آینده روشن _ «جوهره مهدویت» مطالعه‏ای پدیدارشناسانه از پدیده مهدویت است که تلاش دارد جوهره مهدویت در رویکرد شیعه امامیه به عنوان رویکردی اصیل از بقیه موارد و ابعاد فرعی‏تر آن را بازشناسی کند.
۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۳
معرفی ۵۴ وظیفه منتظران در «ما و عصر غیبت»
آینده روشن، کتاب ما و عصر غیبت؛ پنجاه و چهار وظیفه منتظران نوشته آیت الله محمدتقی اصفهانی معرفی وظایف منتظران در زمان غیبت امام زمان(ع) است که با استناد به منابع روایی شیعه تدوین شد.
۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۸
بررسی عوامل غفلت از دعای فرج دردعا کلید ظهور
دعا کلید ظهور به طور بسیار مختصر به نقش کلیدی دعا و اهمیت آن براساس روایات اشاره کرده و به عواملی که باعث غفلت مومنان نسبت به اهل بیت(ع) در امر مقدس فرج می شود، می پردازد
۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۵
امام عصر(ع) در سیره معصومین در «۱۱۰۰ سال تنهایی، اسارت، انتظار»
۱۱۰۰ سال تنهایی، اسارت، انتظار' با استناد به روایات و سیره معصومین(ع)، ضرورت توجه به امام مهدی(عج) و یاد آن امام و دعا برای فرج و ظهور ایشان را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.