نوع مطلب :  
بخش :  
روز :  
ماه :  
سال :  

۱۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۵۲
مهدویت به روایت «اثبات الوصیه» مسعودی
آینده روشن- امام زمان(عج) فرزند کیست؟، ویژگی های حضرت حجت(عج)، انتظار فرج، نشانه های ظهور و مقابله حضرت حجت(عج) به هنگام ظهور با ستمکاران ازجمله مباحث مهدوی است که «اثبات الوصیه» نوشته مسعودی به آنها می پردازد.
۱۴ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۱
نگاهی به کتاب «جایگاه انسان در نظام آفرینش»
سی و نهمین کتاب از سلسله موضوعات سیری در معارف اسلامی با عنوان «جایگاه انسان در نظام آفرینش» از تألیفات استاد حسین انصاریان می باشد که چاپ جدید آن از سال گذشته در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است.
۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۹
معرفی کتاب «نقش رسانه‌های مجازی در فتنۀ سال ۱۳۸۸»
نویسنده در این کتاب می‌کوشد به این سؤال پاسخ دهد که ماهیت، کارکرد و پیامد‌های رسانه‌های مجازی کدام‌اند؟
۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۴۲
کتاب «فتنه تغلّب» منتشر شد
فتنه‌ی ۸۸ یک رخداد دوران‌ساز در تاریخ انقلاب اسلامی است که نمی‌توان به‌سادگی از کنار آن گذشت. از این رو دست یافتن به جزئیات بیشتر یا مرور تجربه‌های آن به شکل مستند و روایی، برای غنی‌سازی تحلیل‌ها نیز اهمیت فراوان دارد. ...
۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۱:۳۷
کتاب «پدیده سِحر؛ چالشها و راهکارها»
یکی از چالشهای بشر مسئله سحر بوده است. امروز نیز شاهد نفوذ و رخنه این پدیده در حوزه های مختلف زندگی انسان هستیم که مشکلاتی را به وجود آورده است. کتاب «پدیده سِحر؛ چالشها و راهکارها» که به تازگی از سوی معاونت پژوهشی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شده است مواجهه فکری و عملی پیامبران و امامان با سحر ...
۲۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۴۵
نسخه الکترونیکی جلد یازدهم کتاب «اندیشه سیاسی تربیتی علوی در کلمات قصار نهج البلاغه»
نسخه الکترونیکی جلد یازدهم کتاب «اندیشه سیاسی تربیتی علوی در کلمات قصار نهج البلاغه» به همت پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در قالب کتابخوان همراه پژوهان منتشر شد.
۱۶ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۴
رونمایی از کتب «دین در سینمای شرق و غرب» و «روزشمار انقلاب اسلامی»
رونمایی از کتب «دین در سینمای شرق و غرب» و «روزشمار انقلاب اسلامی» به همت اداره کل پژوهش های اسلامی رسانه در حاشیه دهمین نمایشگاه دستاوردهای علمی پژوهشی حوزه علمیه خراسان و نوزدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری صورت گرفت.
۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۴۴
«یاس در آتش»
کتاب «یاس در آتش» با موضوع شهادت فاطمه زهراء (عليها السلام) در آينه اسناد تاريخى اهل سنت توسط آیت الله العظمی سبحانی تالیف شده است.
۱۴ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۴
۴۱ پرسش و پاسخ درباره حضرت مهدی (عج)
کتاب «۴۱ پرسش و پاسخ درباره حضرت مهدی (عج)» با سوالاتی متنوع همچون «چرا به امام زمان (عج) بقیةالله می‌گویند؟» منتشر شده است.
۱۳ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۳۶
کتابی که می‌خواهد جامعه‌شناسی تشیع را از حاشیه‌بودگی به متن ببرد!
عضو هیأت علمی پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی در یادداشتی درباره کتاب «پل تا جزیره: تاملاتی جامعه شناختی در موقعیت پساانقلابی روحانیت» معتقد است: این کتابی یکی از آثاری است که سعی دارد جامعه‌شناسی تشیع را از حاشیه‌بودگی به متن پژوهش‌های جامعه‌شناسی دین در ایران بدل کند.
۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۶
انتشار کتاب «معناشناسی قلب در قرآن»
پژوهشکده کلام اهل بیت علیهم السلام پژوهشگاه قرآن و حدیث کتاب «معناشناسی قلب در قرآن» تألیف حجت الاسلام دکتر شعبان نصرتی را به زبان فارسی منتشر کرد.
۲۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۰
نسخه الکترونیکی جلد دوم کتاب «دنیا و آخرت از نگاه قرآن و حدیث» منتشر شد
این کتاب نوشته محمد محمدی ری شهری است که در مؤسسه علمی فرهنگی دارالحدیث تهیه شده و در انتشارات این مؤسسه به چاپ رسیده است.
۱۴ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۱
نگاهی نو به شناخت امام عصر(عج) در یگانه دهر
كتاب «یگانه دهر، نگاهی نو به شناخت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف» به قلم حسن محمودی و با پرداخت به شناخت امام عصر(عج) به عنوان راه علاج جاهلیت، منتشر شد.
۱۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۱۳
ورود «عشق به مهدی(عج)» به بازار نشر
كتاب «عشق به مهدی(عج)، راه رسیدن به بیشترین لذت» ویژه نوجوانان و جوانان نخبه و همت بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود عجل الله تعالی فرجه الشریف روانه بازار نشر شد.
۱۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۱۱
«شهدای نینوا»
کتاب «شهدای نینوا» پژوهشی درباره موثق‌ترین اطلاعات از تعداد یاران و همراهان امام حسین (ع) در نینوا و مشخصات شهدای دشت کربلا از دلِ موثق‌ترین منابع کهن است.
۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۱۱
کتاب «از مدینه تا مدینه: گام به گام با کاروان حسینی (ع)»
نویسنده در این کتاب سیر حرکت امام حسین (ع) از مدینه تا کربلا و شهادت ایشان و سپس بازگشت کاروان اسرا به کوفه، شام و کربلا و در آخر مدینه را با تاریخ‌های مورد قبول اکثر منابع ترسیم می‌کند.
۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۳۲
زندگی، زمانه و رویکردهای امام موسی کاظم در آینه کتاب
کتاب‌های «امام موسی کاظم (ع) شعله خاموش»، «رویکرد عقیدتی فرزندان امام کاظم (ع) در قبال امامت امام رضا (ع)»، «امام موسی کاظم (ع) در کلام مقام معظم رهبری» و «امام موسی کاظم (ع) در کلام مراجع عظام تقلید» بازتابی از زندگی و زمانه، شخصیت و رویکردهای هفتمین امام شیعیان در مسائل مختلف است.
۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۱۵
شهادت آیت‌الله سیدمصطفی خمینی به روایت اسناد
کتاب «بازتاب‌ها و پیامدهای رحلت اسرارآمیز آیت‌الله مصطفی خمینی به روایت اسناد» از جمله کتبی است که سعی کرده با ارائۀ اسناد دست اول، به پرسش‌هایی در رابطه با شهادت اسرارآمیز فرزند ارشد امام خمینی(ره) پاسخ دهد.
۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۴۰
کتاب «عشق پهلوانی می‌کند»
معصومه معراجی‌پور گفت: کتاب «عشق پهلوانی می‌کند»، عنوان جدیدترین اثرم است که در قالب رمان نوشته شده و در هفته‌های آینده روانه بازار کتاب خواهد شد.
۱ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۵:۲۰
کتاب «نیرنگ نیزه ها» رونمایی شد
کتاب "نیرنگ نیزه‌ها" روایتی است از حیله هایی که سپاه معاویه در جنگ صفین به کار می بست، جنگی که نبرد خونبار و خسارت باری بود که معاویه ویارانش بر امیرالمومنین علی علیه‌السلام تحمیل کردند، در این کتاب به خوبی سختی های این جنگ چند ماهه و رشادت های سربازان اردوگاه مولا به رشته تحریر در آمده است.