داخلی     خبر    
‌آیت‌الله‌العظمی مکارم شیرازی
امید به ظهور انسان را از تباهى نجات می دهد
  در پیام آیت الله العظمی مکارم شیرازی به همایش مهدویت و انتظار امده است: تا هماهنگى کامل با برنامه هاى جهانى مصلح بزرگ نباشد انتظار لفظى بى مفهوم خواهد بود.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۵ شهريور ۱۳۸۶ ساعت ۱۸:۱۴
کد مطلب : 17020
امید به ظهور انسان را از  تباهى نجات می دهد
به گزارش آینده روشن، متن پیام آیت الله العظمی مکارم شیرازی   به همایش مهدویت و انتظار به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

قبل از هر چیز تشکیل این همایش باشکوه و پرسابقه را به همه شما حاضران مخصوصاً دست اندرکاران عزیز و تمام مسلمانان خاصّه شیعیان و پیروان مصلح بزرگ جهانى حضرت مهدى ـ ارواحنا فداه ـ تبریک مى گویم.

اندیشه ظهور یک مصلح بزرگ براى جهان انسانى ـ چنانکه مى دانیم ـ در آموزه هاى تمام انبیاى الهى بوده است و همگى آنها، امّتهاى خود را به چنین ظهورى بشارت مى دادند و در انتظار آن بوده اند.

ولى این اندیشه در آموزه هاى اسلامى بسیار شفاف تر و پررنگ تر است تا آنجا که به اعتراف دانشمندان اهل سنت روایاتى که درباره ظهور مهدى در آخر الزمان از پیغمبر اکرم(ص) رسیده است در حدّ تواتر مى باشد و در قرآن مجید نیز اشارات روشنى به آن دیده مى شود.

در روایات اهل بیت(ع) مسأله عمیق تر و پربارتر است، تا آنجا که مسأله ظهور آن مصلح بزرگ در آخرین و مهمترین فصل ولایت قرار گرفته است، و هر قدر فساد و ظلم و بیدادگرى در جهان بیشتر شود امید و انتظار به آن ظهور بزرگ فزونتر مى گردد، این امید و انتظار آثار مهمى دارد.

این امید ما را از غوطه ور شدن در فساد و تباهى که لازمه ناامیدى و یأس است حفظ مى کند و این انتظار ما را به سازندگى و آمادگى و خودسازى بیشتر دعوت مى کند، و به یقین تا هماهنگى کامل با برنامه هاى جهانى آن مصلح بزرگ نباشد انتظار لفظى بى مفهوم است، و تا آمادگى براى همکارى در پیاده کردن صلح و امنیت و عدالت جهانى که هدف اصلى اوست، نداشته باشیم، انتظار کلمه اى بى محتوا خواهد بود.

و اینجاست که معنى صحیح حدیث معروف «المنتظر لامرنا کالمتشحط بدمه فى سبیل الله» که منتظران را همردیف شهیدان راه خدا مى شمرد، روشن مى شود.

امیدواریم تشکیل این جلسات باشکوه و پژوهش هایى که توسط عزیزان براى عمق بخشیدن به مفهوم انتظار و مسائل کاربردى آن صورت مى گیرد فصل جدیدى در اصلاح جامعه ما مخصوصاً جوانان عزیز بگشاید و از این طریق بتوانیم سربازان شجاع و صالحى براى آن حضرت باشیم و مصداق «واجعلنا من المجاهدین بین یدیه» حاصل شود.