داخلی     خبر     سیاست
عضو کمیسیون امنیت ملی:
در جامعه مهدوی امنیت و آرامش بیشتر با توصیه و رهنمود در جامعه ایجاد می‌شود
  تنها با گسترش عدالت و افزایش امنیت در جامعه و اصلاح خود است که می‌توانیم جامعه زمینه‌ساز ظهور را ایجاد کنیم.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۱۸ مهر ۱۳۸۷ ساعت ۱۷:۲۸
کد مطلب : 25544
در جامعه مهدوی امنیت و آرامش بیشتر با توصیه و رهنمود در جامعه ایجاد می‌شود
دکتر پرویز سروری، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار امور مجلس خبرگزاری آینده روشن، در آغاز هفته نیروی انتظامی نسبت به لزوم توجه داشتن نیروی انتظامی به شاخصه‌های پلیس جامعه مهدوی اظهار داشت: تنها با گسترش عدالت و افزایش امنیت در جامعه و اصلاح خود است که می‌توانیم جامعه زمینه‌ساز ظهور را ایجاد کنیم.

وی با اشاره به نقش تاثیرگذار نیروی انتظامی جامعه اسلامی در زمینه‌سازی حاکمیت مصلح افزو: به عقیده ما تامین امنیت در جامعه مهدوی به گونه‌ای خواهد بود که مردم اساسا به ناهنجاری‌ها سوق پیدا نکنند و پلیس جامعه مهدوی پیش از برخورد با توصیه و رهنمود بازدارنده جرم و جنایت می‌شود.

نماینده مردم تهران ری و شمیرانات ادامه داد: بر همین اساس نیروی انتظامی می‌تواند با توجه به شاخصه‌های امنیتی در جامعه آرمانی اسلام و دستورات اسلامی در خصوص ایجاد امنیت و آرامش در جامعه با ارتقاع امنیت اجتماعی، اخلاقی، به نوعی از تعامل با جامعه دست یابد که مردم پلیس را همراه، هم مسیر و هم‌دل خود بدانند.

وی ضمن تقدیر و تحسین تلاشهای سالهای اخیر نیروی انتظامی در خصوص تامین هر چه بیشتر امنیت اجتماعی و ایجاد آرامش بیشتر جامعه گفت: قطعا پلیس در جامعه محبوب است که مردم از دیدن آن آرامش پیدا کنند و آراسته به اخلاق اسلامی باشد.

سروری تصریح کرد: البته علی‌رغم توفیقات خوب نیروی انتظامی در حوزه امنیت و اجتماع طی سالهای اخیر نکته‌ای که نباید از آن غافل شویم، این است که مبادا اجرای طرح‌های موثر نیروی انتظامی در زمینه ارتقاع امنیت اخلاقی اجتماعی مستمر و مداوم نباشد و به صورت طرحی نقطه‌ای و زمان‌دار پایان یابد.

وی افزود: قطعا راه تضمین امنیت و آرامش جامعه تنها با استمرار برنامه‌ها و طرح‌های امنیت‌آفرین نیروی انتظامی حاصل می‌شود و آن چه که تاثیرگذاری مثبت این طرح را در جامعه بیشتر می‌کند، حضور پلیس مومن، اخلاق‌گرا و متعهد در میدان تلاش می‌باشد.