داخلی     خبر     سیاست
همگان از این نظام که زمینه ساز ظهور است حراست کنند
  حضرت آیت الله نوری همدانی نظام اسلامی را در عرصه های مختلف مقتدر توصیف کردو بیان داشت: همگان وظیفه دارند با احساس مسؤولیت برای حراست از این نظام که زمینه ساز ظهور امام عصر(عج) است گام بردارند.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۰ ساعت ۱۷:۱۲
کد مطلب : 50744
همگان از این نظام که زمینه ساز ظهور است حراست کنند
به گزارش آینده روشن، حضرت آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید روز دوشنبه در دیدار اقشار مختلف مردم، ملت ایران را ملتی ولایی، متعهد به آرمان های دینی و انقلابی دانست و تاکید کرد: مردم ایران از مردم زمان امیرالمؤمنین(ع) و صدر اسلام نیز برتر هستند.

وی با بیان اینکه ملت ایران وفاداری خود را به ارزش ها و ولی فقیه نشان داده اند، خاطرنشان کرد: از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی مردم ما در صحنه حضور داشته اند و با بصیرت و آگاهی توطئه های ریز و درشت دشمنان را خنثی کرده اند.

این مرجع تقلید در ادامه به تبیین تحولات منطقه پرداخت و حکومت آل ها را دست نشاندگان استکبار جهانی دانست و از آنچه در این کشورها می گذرد ابراز تاسف کرد.

وی در ادامه، حاکمیت سلاطین را یکی از علل عقب ماندگی مسلمانان ارزیابی و تصریح کرد: فقر فرهنگی و مادی از دیگر عواملی است که سبب شد امت اسلام نتوانند نقش و رسالت خود را به خوبی ایفا کنند.

این مرجع تقلید با اشاره به ۲۶ دی ماه سالروز فرار شاه خائن از کشور، ابراز داشت: در دوران رژیم شاهنشاهی، خارجی ها همه کاره ایران بودند و شاه و عوامل او نیز سرسپرده و گوش به فرمان آمریکایی ها بودند.

وی با بیان اینکه سلاطین از دین به عنوان ابزاری برای دستیابی به مقاصد خود استفاده می کردند، گفت: یکی از سدهای محکمی که امام از میان برداشتند، سد سلطنت و استکبار و استبداد بود و با پیروزی انقلاب اسلامی نظامی ولایی با محوریت ولایت فقیه سرکار آمد.

حضرت آیت الله نوری همدانی نظام اسلامی را در عرصه های مختلف مقتدر توصیف کرد و یادآور شد: همگان وظیفه دارند با احساس مسؤولیت برای حراست از این نظام که زمینه ساز ظهور امام عصر(عج) است گام بردارند.

وی بیان داشت: هر گاه خطری ولایت و نظام را تهدید کرد مردم باید از عاشورا درس بگیرند و با تمام وجود در صحنه حاضر شوند و خوشبختانه کارنامه مردم ما در این راستا درخشان است.

این مرجع تقلید موج بیداری اسلامی را الهام گرفته از انقلاب اسلامی ایران دانست و بیان داشت: خوشبختانه امروز تفکر انقلاب از مرزهای جغرافیایی فراتر رفته و کشورهای مختلف را درنوردیده است .

انتهای پیام/ن/47