داخلی     خبر     بین الملل
کشته شدن دست کم ۱۶۰ مسیحی در ماه گذشته در نیجریه
  یک پایگاه خبری وابسته به حکومت نیجریه اعلام کرد که در ماه اکتبر گذشته دست کم ۱۶۰ شهروند مسیحی توسط گروه تروریستی بوکوحرام کشته شده اند.
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۵
کد مطلب : 73794
کشته شدن دست کم ۱۶۰ مسیحی در ماه گذشته در نیجریه
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری «حوزه»، موسسه Intersociety به عنوان یکی از موسسات معتبر آماری در نیجریه، در آخرین گزارش آماری خود، اعلام کرد: در ماه گذشته یعنی اکتبر ۲۰۱۸ حدود ۱۶۰ نفر از مسیحیان این کشور که غالبا از شهروندان عادی بودند توسط گروهک تروریستی بوکو حرام و برخی دیگر از عناصر و دسته های تروریستی در این کشور ترور یا کشته شده اند.

این در حالی است که با توجه با آخرین گزارشات این موسسه طی حملات تروریستی و بمب‌گذاری ها توسط این گروهک افراطی در نیجریه، در سه سال گذشته حدود ۱۶۰۰۰ شهروند مسیحی کشته شده اند.

لازم به ذکر است گروهک تروریستی بوکوحرام نام خود را از دو واژه به زبان «هوسا» یعنی(بوکو) به معنای تحصیل و(حرام) انتخاب کرده اند به این معنا که تحصیل در مدارس بر طبق نظام اموزشی غربی حرام است. این گروهک افراطی فعالیت های خرابکارانه خود را تحت حمایت القاعده شاخه آفریقا در سال ۲۰۰۲ در نیجریه آغاز کردند، اما در مارس سال ۲۰۱۵ ضمن بیعت با ابوبکر بغدادی نام خود را از بوکوحرام به «ولایت غرب آفریقای دولت اسلامی» تغییر داد.