داخلی     گفتگو     سیاست
رییس بسیج دانش‌آموزی استان قم:
فرهنگ مهدوی را گسترش دهیم
  سرهنگ یعقوبلو معتقد است: انتظار و امید به فرج و ظهور امام زمان(عج) شیعه را زنده نگه داشته است.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
جمعه ۱۸ آبان ۱۳۸۶ ساعت ۰۰:۰۰
کد مطلب : 19451
فرهنگ مهدوی را گسترش دهیم
سرهنگ محمد یعقوبلو در گفت وگو با آینده روشن، با اعلام برنامه‌های سازمان بسیج دانش‌آموزی در هفته دانش‌آموز تصریح کرد: در این هفته برنامه‌های زیادی اجرا شد که برنامه های مهدوی نمود بیشتری داشت.

وی در ادامه به برنامه‌های مهدوی هفته دانش‌آموز اشاره کرد و گفت: با هدف اشاعه فرهنگ مهدویت در بین دانش‌آموزان سه برنامه عمده دنبال شد، نخست طرح دل نوشته‌ای به امام زمان(ع) بود که یک طرح ملی و سراسری بود.

سرهنگ یعقوبلو افزود: در این برنامه‌ از تمام دانش‌آموزان استان خواسته شده بود در فرم های مخصوص مسابقه دل نوشته‌ای به امام زمان(عج)، آرزوها و تقاضاهای قلبی خود را در چند سطر نوشته و به سازمان بسیج دانش‌آموزی ارسال کنند.

البته در این بین موضوعاتی را نیز به آن ها پیشنهاد کرده‌ بودیم. از جمله مشکلات جوانان، جنایات امریکا و اسراییل و مشکلات جهان اسلام. دانش‌آموزان مطالب خود را به صورت نثر و نظم انجام داده و برای ما فرستادند. ان شاءالله تا 22 بهمن ماه کار جمع آوری و رتبه‌بندی این مسابقه انجام خواهد شد.

رییس سازمان بسیج دانش آموزی استان اجرای طرح کاروان منتظران ظهور در تاریخ دهم آبان ماه را از طرح‌های دیگر هفته دانش آموز ذکر کرد و گفت: این برنامه که با حضور پنج استان قم، کردستان، اصفهان، کرمان و هرمزگان در روز ملی دانش‌آموز انتظار، عدالت خواهی و انسجام اسلامی برگزار شده بود، تعداد هشتصد الی هزار دانش‌آموز شرکت داشتند که برنامه‌های خاصی به همین منظور در مسجد مقدس جمکران به اجرا در آمد.

وی گفت: برنامه ختم صلوات برای سلامتی و تعجیل در ظهور امام عصر(عج) از دیگر برنامه‌های ما در این هفته بود. در این طرح، با هماهنگی مدارس استان با ارسال فرم ویژه‌ای درخواست کردیم در این امر شرکت کنند.

سرهنگ یعقوبلو حیات شیعه را منوط به انتظار دانست و تصریح کرد: انتظار و امید به فرج و ظهور امام زمان(عج) شیعه را زنده نگه داشته است. مسئولین وظیفه سنگینی را در راه اشاعه فرهنگ انتظار در بین نوجوانان و نسل جوان جامعه دارند که باید به بهترین نحو ممکن از عهده این وظیفه سربلند بیرون بیایند.