نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » سیاست

در بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید شد:

از خون شهدای حادثه اخیر نیز صدها رویش بر درخت پرثمر انقلاب اسلامی خواهد رویید

۱ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۶

مرجع : شورای عالی انقلاب فرهنگی

آینده روشن- دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی اخیر در سیستان و بلوچستان؛ این فاجعه را به آحاد ملت شریف ایران تسلیت گفت.

به گزارش آینده روشن به نقل از مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:
                                                         بسم رب الشهداء و الصدیقین
وَلا تَحسَبَنَّ الَّذينَ قُتِلوا في سَبيلِ اللَّهِ أَمواتًا، بَل أَحياءٌ عِندَ رَبِّهِم يُرزَقونَ
شهداء زنده و جاودانه اند و خون شهدای عزیز موجب ماندگاری و پایداری ارزش های انقلاب اسلامی خواهد بود. خبر شهادت مظلومانه پاسداران سرفراز کشور در یک حمله تروریستی مذبوحانه و همزمان با حضور حماسی ملت مقاوم ایران در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی موجب اندوه و تالم ملت ایران و آزادیخواهان جهان شد.

این اقدام تروریستی که به پشتوانه اسرائیل، آمریکا و متحدان تروریست و تروریست پرور آنها توسط یک گروهک ناتوان که همواره منشاء ظلم و ترورهای ضد انسانی و ضد حقوق بشری صورت گرفته ناشی از عصبانیت دشمنان از مردم شریف، مقاوم و عزت آفرین جمهوری اسلامی ایران و حضور میلیونی مردم در راهپیمایی با شکوه 22 بهمن و عجز و ناتوانی آنها در مقابل عظمت این ملت است که لکه ننگ دیگری را بر کارنامه سیاه آنها در انجام اقدامات تروریستی و آدم کشی اضافه کرد.

یقینا خون سرخ این پاسداران ماندگار در تاریخ ایثار و شهادت همچون سید و سالار آنان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) به مصداق این آیه شریفه "و سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی مَنقَلَبٍ ینقَلِبونَ" موجب بیداری بیش از پیش ملت ها و تسریع نابودی نظام سلطه و استکبار در جهان خواهد شد.

ملت سرفراز ایران در طول این چهار دهه حیات پرافتخار انقلاب اسلامی از بذل فرزندان رشید خود دریغ نکرده در این آزمایش الهی هم با تسلیم به قضای پروردگار متعال و شکر بر توفیق  بذل سرمایه جوانان خود در راه اسلام و انقلاب، برگ زرین دیگری بر دفتر قطور افتخارات خود افزود.

دشمنان اسلام و ایران هم باید بدانند که اگر توطئه‌های چهل ساله آنان به نتیجه مطلوب رسید؛ این جنایت هم به همان هدف خواهد رسید اما تجربه چهار دهه گذشته نشان می‌دهد از خون شهدای حادثه اخیر نیز ؛ ده‌ها و صدها رویش بر درخت پرثمر انقلاب اسلامی خواهد رویید.

دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن محکومیت جنایت تروریستی سیستان و بلوچستان و آرزوی شکل گیری فرهنگ صلح و آرامش مبتنی بر ارزش های الهی،  این ضایعه مولمه را به پیشگاه حضرت ولی عصر(عج)، مقام معظم رهبری مدظله العالی، خانواده های معزز شهداء گرانقدر و آحاد ملت شریف ایران تسلیت گفته و برای بازماندگان آرزوی بهبودی کامل را دارد و همچنین بر لزوم پیگیری برای مجازات عاملان و آمران این جنایت تاکید می‌کند و لازم است مراجع حقوقی و قضایی همراه با مسئولین نظامی و امنیتی نسبت به این فاجعه انسانی بازخورد سریع داشته باشند.

انتهای پیام/ 141