نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » سیاست

اشتغال‌زایی مطالبه اصلی امروز مردم است/ مسؤولان توجه جدی به کارآفرینان کنند

۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۹:۴۴

امام جمعه بوشهر گفت: مسؤولان باید به اشتغال جوانان توجه داشته باشند، این مسأله امروز مطالبه مردمی است و کارگزاران باید برای این اصل اهمیت جدی قائل شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس از بوشهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری در خطبه های نماز جمعه بوشهر خواستار توجه جدی مسؤولان به بحث بیکاری و اشتغال جوانان شد و اظهار کرد: مسؤولان باید به اشتغال جوانان توجه داشته باشند، این مسأله امروز مطالبه مردمی است و کارگزاران باید برای این اصل اهمیت جدی قائل شوند.

امام جمعه بوشهر ابراز کرد: لازمه این کار تدوین سند چشم‌انداز کارآفرینی، ایجاد تعاونی، تسهیلات لازم و حمایت از تولید است همچنین برای اجرای طرح‌های اشتغال روستایی و کارآفرینی پرداخت تسهیلات لازم است.

وی با اشاره به پیش رو بودن سالروز اجراى توطئه استعمارى کشف حجاب به‌ دستور رضاخان پهلوى اظهار کرد: حجاب و عفاف در محیط اسلامی جزء ضرورت‌های دینی و حافظ تحکیم و سلامت جامعه است و زن به عنوان اساس جامعه باید دارای حریم و حرمت باشد.

صفایی‌بوشهری حجاب را به معنی حفظ خود از ارتکاب حرام به ویژه پوشیدگی انسان براساس موازین الهی و اسلامی دانست و گفت: همه مذاهب اسلامی براین مسأله تکیه دارند و باید این مسأله مهم در جامعه نهادینه شود.

وی با تقدیر از خدمات پایگاه ششم شکاری نیروی هوایی بوشهر در رسیدگی به محرومان گفت: نیروی هوایی بوشهر علاوه بر حفاظت از حریم هوایی و مرزهای ایران اسلامی خدمات خوب و ارزنده‌ای را به مناطق محروم داده است و با استفاده از امکانات پزشکی و حضور در روستاهای به خدمت‌رسانی این نقاط می پردازد.

صفایی بوشهری با تقدیر از کلیه نیروهای مسلح در خدمت‌رسانی به مردم تصریح کرد: این کار آنان قابل تقدیر و ستایش است که علاوه بر رسالت خود در حفاظت از کشور و انقلاب اسلامی در دیگر عرصه‌ها هم حضوری فعال دارند.

امام جمعه بوشهر خواستار توجه به ظرفیت کارآفرینی بوشهر شد و گفت: استان بوشهر از ظرفیت‌های فراوانی در حوزه کارآفرینی برخوردار است و فرصت اشتغال‌زایی در این استان بسیار زیاد است که لازم است مسؤولان از این فرصت استفاده کرده و به متقاضیان و کارآفرینان تسهیلات لازم را پرداخت کنند.