داخلی     خبر     سیاست
با حضور دکتر علی لاریجانی ،
همایش نقش فعالیت های فرهنگی و مهدوی در تولید ملی برگزارشد
  همایش نقش فعالیت های فرهنگی و مهدوی در تولید ملی با سخنرانی دکتر لاریجانی در سالن همایشهای دفتر تبلیغات برگزارشد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
جمعه ۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۲۰:۱۱
کد مطلب : 54948
همایش نقش فعالیت های فرهنگی و مهدوی در تولید ملی برگزارشد
به گزارش آینده روشن، در این همایش دکتر علی لاریجانی طی سخنانی با بیان اینکه انسانها دارای دو حیات مادی و معنوی می باشند اظهارداشت: حیات معنونی جایی است که اتصال به حیات آن دنیا دارد.

وی بیان داشت: در واقع ما یک زندگی داریم در دو بخش، که اگر درست فهمیده شود ارزش حیات معنوی خوب درک می شود.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کسانی که این دنیا را تمام زندگی می دانند، وضع حالشان یکی است در صورتی که این دنیا مقدمه ای برای یک عمر طولانی است و انتها ندارد و انهایی که این نگرش را دارند روحیه و وضع و نگاهشان به دنیا متفاوت است.

وی با بیان اینکه حیات معنوی اهمیت بیشتری برای ما دارد گفت: تمام تلاش انبیاء و اولیا این بود که ما را متوجه این معنا بکند که این عمر کوتاه در این دنیا یک بخش نازلی از زندگی بشر است و باید برای رسیدن به حیات معنوی تلاش کرد.

لاریجانی بیان داشت: اینطور نیست که اگر کسی در این دنیا تلاش جدی نکند و خود را آماده نکند، در آن دنیا به فیض بزرگی برسد.

وی تصریح کرد: برخی از بزرگان در مورد نفس آدمی این را مطرح کرده اند که نفس همه آدم ها استعدادهایی دارد و این استعدادها وقتی رشد کند درجه ای در آن دنیا حاصل می شود.

لاریجانی ادامه داد: توجه به حیات معنوی بسیار مهم است. در سیره اولیاء ما آنچه که مستمرا تذکر داده می شود همین است که انسان بیداری پیدا کند.

وی با بیان اینکه انسانها اگر اهل فجر باشند، آن وقت یک انبساط معنوی در آن ها پیدا می شود، گفت: یکی از موضوعاتی که برای انسان ارتقاء معنوی پیدا می کند، توسل به ائمه اطهار است به خصوص امام عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) است. 

انتهای پیام/ب/3/48