داخلی     خبر     سیاست
تجهیز ‌فعالان فضای مجازی نیازمند حمایت معنوی و حرکت جهادی است
  آینده روشن- جانشین مرکز فضای مجازی سراج خراسان جنوبی گفت: تجهیز شدن فعالان فضای مجازی فقط یک حمایت معنوی می خواهد و این کار مستلزم یک حمایت جهادی از سوی دستگاه ها، نهادها و افراد حقیقی است که هرکدام در استان فعالیت های خوبی داشته اند.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۸
کد مطلب : 76386
تجهیز ‌فعالان فضای مجازی نیازمند حمایت معنوی و حرکت جهادی است
به گزارش آینده روشن، سعید امینی نسب شامگاه یکشنبه در همایش نقش فعالان فضای مجازی در گام دوم انقلاب در بیرجند اظهار داشت:در حوزه سواد فضای مجازی از سال 94 به عنوان تنها متولی امر سواد فضای مجازی در مجموعه سراج خراسان جنوبی فعالیت خود را آغاز کردیم.

وی با بیان اینکه در این راستا تاکنون اقدامات خوبی انجام شده است افزود: یکی از این اقدامات حضور راهنمایان سواد فضای مجازی در بین معتفکین بود که 3 سال است انجام می شود.

جانشین مرکز فضای مجازی سراج خراسان جنوبی بیان کرد: در این راستا برای 3 هزار نفر دوره مقدماتی سواد فضای مجازی در 50 مسجد در سطح استان برگزار شد که خروجی بسیار خوبی داشته است.

امینی نسب تصریح کرد: در سال 98 تفاهم نامه ای مقدماتی در کانون های مساجد انجام شده که بتوانیم طی 2 سال اساتید و مربیان در 600 کانون فرهنگی و هنری مساجد حضور پیدا کنند و در آنجا اقداماتی انجام دهند.

‌وی با بیان اینکه سواد فضای مجازی یک نیاز است خاطرنشان کرد: در این راستا قرار است ما برای مصرف کنندگان شفاف سازی کنیم که شما باید مصرف کننده فضای مجازی باشید اما برای خودتان رژیم مصرفی در نظر بگیرید.

جانشین مرکز فضای مجازی سراج خراسان جنوبی یادآور شد: همچنین قرار است ما برای خانواده ها جا بیندازیم که اگر قرار است یک حضور اثرگذار داشته باشند نیاز است توانمند شوند.

امینی نسب با بیان اینکه باید جهادی کار کرد اظهار داشت: برای اینکه سازمان سراج هدف خود را به نتیجه برساند نیاز است که همه پای کار بیایند و جهادی کار کنند.

وی با بیان اینکه دوره های آموزشی که طی 3 سال برگزار شد به صورت رایگان بود افزود: در خواست ما این است که در حوزه تربیت مربی سواد فضای مجازی تلاش شود.

جانشین مرکز فضای مجازی سراج خراسان جنوبی با بیان اینکه اقدام بسیار خوبی که انجام شده بود بحث قرارگاه شهید آوینی بود که راه اندازی شده است گفت: در بند 7 احکامی که برای اعضای شورای عالی فضای مجازی صادر شده است برای جلوگیری از آسیب ها و رخنه های فرهنگی باید ارتقاء فرهنگ کاربری و سواد فضای باشد که این امر را سراج انجام می دهد.

امینی نسب با اشاره به اینکه در خواست ما این است که ذیل شورای فرهنگ عمومی کارگروه سواد فضای مجازی راه اندازی شود تصریح کرد: تاکنون طی دوره های انجام شده 100 نفر تربیت فراگیر در حوزه تربیت مربی سواد فضای مجازی داشته ایم.

وی به جنگ رسانه ای اشاره کرد و خاطرنشان کرد: تجهیز شدن فعالان فضای مجازی فقط یک حمایت معنوی می خواهد و این کار مستلزم یک حمایت جهادی از سوی دستگاه ها، نهادها و افراد حقیقی است که هرکدام در استان فعالیت های خوبی داشته اند.

‌حجت کفاشی فعال فضای مجازی و مسئول کانون مهدی یار خراسان جنوبی نیز با اشاره به اثرگذاری توییتر و اینستاگرام در بحث گام دوم انقلاب اظهار داشت: شاید در فضای رسانه‌ای زمین بازی به دست دشمن است یعنی ما در زمین بازی دشمن بازی می‌کنیم.

وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی اقدامات خوبی در بحث فضای مجازی انجام می‌شود افزود: در بحث سیاسی، دینی و انقلابی هشتکی راه اندازی شد که بازخورد بالایی داشت.

فعال فضای مجازی و مسئول کانون مهدی یار خراسان جنوبی  بیان کرد: با کمک تیم توییتری و اینستانگرامی استان پرچم جمهوری اسلامی و نام امام زمان(عج) بالا رفته است و نام امام زمان (عج) در فضای سایبر پیچیده می‌شود.

کفاشی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب، در بحث حمایت از مستضعفان تصریح کرد: در بحث حمایت از مستضعفان اقدامات خوبی در سال گذشته در استان خراسان جنوبی اتفاق افتاده است.

وی خاطرنشان کرد: اتفاق خوبی که صورت گرفت در بحث حمایت از محرومان در ماه مبارک رمضان بوده است و در این راستا گروه های مردمی تواتستند با کمک یکدیگر اجتماعی داشته باشند.

فعال فضای مجازی و مسئول کانون مهدی یار خراسان جنوبی یادآور شد: در بحث اطعام نیازمندان با همکاری کمیته امداد بحث پخت غذای گرم را داشته‌ایم که این امر بسیار خوب اتفاق افتاد و جوانان پای کار آمدند و 3 هزار غذا بین نیازمندان توزیع شد.

کفاشی اظهار داشت: همچنین در بحث سیل نیز فعالان ما به روستاهای سیل‌زده استان رفتند و در آنجا سبد غذایی را بین نیازمندان توزیع کردند و سفره های افطار را نیز برای سیل‌زدگان پهن کردند که این اقدام نشان می‌دهد که توییتر و اینستاگرام می تواند اثرگذار باشد.

وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی در حال حاضر بستر توییتر فعال شده ‌و توسط سازمان سراج انجام می شود خاطرنشان کرد: در حال حاضر بین 130 تا 140 نفر توییتری فعال به منظور تولید محتوا در استان فعالیت می کنند و همچنین بین 200 تا 300 اینستانگرامی فعال و انقلابی نیز برای تولید محتوا داریم.

 
فعال فضای مجازی و مسئول کانون مهدی یار  خراسان جنوبی با بیان اینکه در مجموع اقدامات بسیار خوبی انجام می شود تا ما بتوانیم زمین بازی دشمن را برای خودمان بگیریم گفت: اهمیت توییتر و اینستاگرام آنقدر بالاست که رهبر فرزانه انقلاب اینگونه می فرمایند «فضای مجازی به اندازه انقلاب اسلامی اهمیت دارد».

کفاشی با تاکید بر اینکه باید دفاع از مهدویت و آرمان های انقلاب را مانند نماز واجب بدانیم و کار کنیم اظهار داشت: اگر اینگونه عمل کنیم فضای مجازی برای ما است و همانگونه که دشمن در جنگ 8 ساله از ما زمین گرفت و ما جنگیدیم و دوباره بلند شدیم، در حال حاضر نیز به جایی رسیده ایم که مردم پای کار آمده اند

انتهای پیام/141