داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
آموزه‌های مهدویت نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت
  آینده روشن- مهدویت یکی از مهم‌ترین رکن‌های شروع انقلاب اسلامی است و آموزه‎های مهدویت و فرهنگ سیاسی برآمده از آن نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی ایفا کرد.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۲ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۷
کد مطلب : 76485
آموزه‌های مهدویت نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت
آموزه‌های مهدویت نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی داشت
آینده روشن مهدویت یکی از مهم‌ترین رکن‌های شروع انقلاب اسلامی است و آموزه‎های مهدویت و فرهنگ سیاسی برآمده از آن نقش مهمی در پیروزی انقلاب اسلامی ایفا کرد.

سلسله نشست‌های مهدوی با هدف ترویج معارف مهدوی و تبیین مسائل مهدویت و مباحث انقلاب اسلامی و در راستای تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی برای حضور جوانان در تحقق گام دوم انقلاب دوشنبه شب هر هفته در بندرعباس برگزار می‌شود.

یک پژوهشگر مهدویت در این نشست که در باشگاه دختران مسجد حمزه سید الشهدا بندرعباس با موضوع «مهدویت در ادیان الهی برگزار شد، گفت: انقلاب اسلامی و مهدویت رابطه‌ای بسیار نزدیک و تنگاتنگ دارند و این نشست‌ها نیز با هدف بررسی مبانی مقدماتی مهدویت باید عمیق‌تر و علمی‌تر ادامه داشته باشد.

امیرمحمد رضایی زارعی روز سه شنبه افزود: پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی نیز با داعیه زنده‌کردن دین و آماده‌سازی جامعه برای حکومت جهانی امام عصر (عج) پا به عرصه ظهور نهاد و در زمانه‌ای که هیچ فردی در جهان تصور شکل‌گیری یک نظام سیاسی دینی را نداشت بزرگ‌ترین تحول قرن را رقم زد.

وی ادامه داد: در چهلمین سال پیروزی این انقلاب شکوهمند که داعیه و افق کلان آن اتصال به دولت کریمه است، سعی داریم سلسله نشست‌های مهدوی را در راستای نشر معارف مهدوی و انقلاب اسلامی برگزار کنیم.

این پژوهشگر مهدویت افزود: بدون شک یکی از نشانه‌های ظهور امام زمان (عج) انقلاب اسلامی است.

رضایی زارعی اضافه کرد: انقلابی که قرار است بعد از مرحله نظام‌سازی و دولت اسلامی و جامعه اسلامی در آخر به تمدن بزرگ اسلامی برسد و پرچم را به دست صاحب اصلی آن بدهد نیز این چنین است که انقلاب اسلامی مقدمه‌ای در فرآیند ظهور بوده و امام راحل بنیان گذار انقلاب اسلامی نیز تاکید می‌کند که این انقلاب باید به ظهور ختم شود.
انتهای پیام/141