نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » سیاست

سرپرست دبیرخانه کانونهای مساجد همدان:

تحقق فرهنگ مهدویت هدف گام دوم انقلاب

۲۴ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۵۰

مرجع : بهارانه

آینده روشن - ناهیدی فرد گفت: هدف کلیدی بیانیه گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری بیان شده، تحقق فرهنگ مهدویت در جامعه اسلامی است.

به گزارش آینده روشن ، «حمیدرضا ناهیدی فرد» با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب مقام معظم رهبری و تعیین افق ظهور برای حرکت کشور در آن، گفت: مقام معظم رهبری در این بیانیه تاکید داشتند که عدالت سرفصل بزرگ و اساسی انقلاب است و باید برای رسیدن به آن تلاش کرد تا فرهنگ مهدویت در جامعه گسترش یابد.

 

سرپرست دبیرخانه کانونهای فرهنگی هنری مساجد استان همدان افزود: هدف کلیدی گام دوم انقلاب که توسط مقام معظم رهبری بیان می‌شود، زمینه‌سازی مقدمات ظهور حضرت ولی عصر(عج) است؛ ایشان فرمودند که گام اول انقلاب برداشته شده است و بیانیه گام دوم مبنی بر حرکت در زمینه تحقق ظهور حضرت مهدی(عج) و ترویج فرهنگ مهدویت در جامعه است.

 

وی افزود: کانونهای مساجد  باید این بیانیه را برای ارتقاء فعالیت ها و همچنین اثر بخشی بیش از پیش  کانونهای فرهنگی هنری مساجد مطالعه کنند، چون روح حاکم بر آن از جنس مهدوی است که می تواند خلاقیت های جدیدی را در طراحی و پیش بینی اهداف، برنامه ها و اولویت بندی ها ترسیم کند.

 

ناهیدی فرد  درباره نقش آفرینیِ کانون های مساجد در حوزه مهدویت، بیان کرد: کانون ها نباید برنامه ها و فعالیت های مهدوی را به صورت فصلی و مناسبتی دنبال کنند، برای مثال به ایام نیمه شعبان و یا مراسم دعای ندبه اکتفا کنند بلکه اثرگذاری و جریان سازی مهدوی توسط آنها نیازمند برنامه ریزی در طی سال در اجرای برنامه ها است.

 

وی ادامه داد: دغدغه فعالیت های مهدوی باید در اعضای کانون ها ایجاد و تقویت شود، در این راستا برنامه های مختلف از برگزاری حلقه های مهدوی، کلاسهای آموزشی سبک زندگی مهدوی، گفتمان های مهدوی، پاسخ به شبهات و ... برگزار کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: کانون های  مساجد باید افراد را در فضای خودسازی قرار دهند چرا که در پی آن خانواده های مهدوی شکل می گیرد و این خانواده ها جامعه سازی می کنند.

 

پایان پیام/141