داخلی     خبر     بین الملل
25 کشته و 12 زخمی از ارتش سعودی در یک ماه گذشته
  طبق اعلام منابع رسمی سعودی در ماه دسامبر سال گذشته میلادی 37 تن از نیروهای ارتش سعودی در مرز با یمن کشته و زخمی‌ شده‌اند.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۴
کد مطلب : 75675
25 کشته و 12 زخمی از ارتش سعودی در یک ماه گذشته
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری فارس، مناطق مرزی یمن با عربستان همواره یکی از مناطقی بوده است که درگیری‌ها و عملیات‌های نفوذ نیروهای یمنی به پایگاهها و پاسگاههای ارتش سعودی روزانه در آن‌ها گزارش می‌شود.

خبرگزاری رسمی یمن (سبأ)، با بررسی رسانه‌های سعودی در ماه دسامبر گذشته در خبری اعلام کرده است که طبق این بررسی در این ماه ۲۵ نیروی سعودی کشته و ۱۲ تن دیگر در مواجهه با نیروهای یمنی زخمی شده‌اند.

این وبسایت یمنی اسامی تمامی کشته شده‌ها و زخمی‌ها را در متن خبر خود آورده است.

طبق این گزارش، آمار اعلام شده از منابع سعودی گرفته شده و از آن‌جایی که سعودی‌ها تلاش زیادی برای سرپوش نهادن به آمار تلفات خود در جبهه یمن می‌کنند، بی شک آمار واقعی بیش از این ارقام است.

در این راستا یک منبع نظامی اعلام کرد که نیروهای ارتش و کمیته‌های مردمی تلاش نیروهای ائتلاف سعودی و اماراتی برای نفوذ به خاک یمن از استان عسیر عربستان را که با پوشش جنگنده‌ها و بالگردهای نظامی همراه بود ناکام گذاشتند.

همچنین در گذرگاه «علب» نیز نیروهای ائتلاف سعودی و اماراتی در دو مرتبه برای ورود به خاک یمن تلاش کردند که نیروهای یمنی جلوی آن‌ها را گرفته و چندین خودرو و نفربر آن‌ها را منهدم کردند.

به نوشته سبأ، ضد هوایی نیروهای یمنی نیز یک پهپاد جاسوسی سعودی را بر فراز منطقه «حجفان» در استان جیزان عربستان را هدف قرار دادند و توپخانه یمنی‌ها نیز مراکز ارتش سعودی را در «تبه العمود» در جیزان هدف قرار داد. یک سرباز سعودی نیز با شلیک تک تیراندازان یمنی کشته شد.

در استان «حجه» در شمال غرب یمن و مشرف به مرز عربستان نیز ارتش و کمیته‌های مردمی یمن طی عملیاتی که شش ساعت به طول انجامید، به چند پایگاه ائتلاف سعودی و اماراتی مسلط شدند و توانستند بلندی‌های «التباب» را به کنترل خود در آورند. در این عملیات سه مزدور سودانی نیز کشته و دهها تن دیگر زخمی شدند.