داخلی     خبر    
دبيركل اتحاديه انجمن های اسلامی دانش آموزان:
هنر مفهومی به زيبايی انتظار را به خود نديده است
  دبيركل اتحاديه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: هنر هنوز مفهومی به زيبايی انتظار را به خود نديده است، نه آن انتظاری كه به سكون و ايستايی منتهی شود، بلكه آن انتظاری كه رنگ روشن آينده به خود گيرد.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۲ دی ۱۳۸۷ ساعت ۱۴:۴۹
کد مطلب : 26705
هنر مفهومی به زيبايی انتظار را به خود نديده است
به گزارش آینده روشن، به نقل از روابط عمومی و امور بين‌الملل دفتر مركزی اتحاديه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، محمدتقی فخريان در همايش نمايشنامه‌نويسان «آينده و انتظار» كه به همت مركز آفرينش‌های ادبی هنری آينده‌سازان اتحاديه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان برگزار شد، گفت: هنر نمايش، ذاتاً هنری آيينی است و اين هنر آنجا كه پيوندی عميق با اعتقادات دينی يافته به جاودانگی رسيده است و دليل جاودانگی تعزيه، شبيه خوانی، پرده خوانی و نقالی ريشه‌ای است كه در اعتقادات دينی و ملی مردم دارد.

دبيركل اتحاديه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان با برشمردن هنر نمايش در تقويت مهارت فن بيان، ايجاد روحيه جمع‌گرايی و ايجاد هويت و جسارت حضور در برابر جمع آن را يك نياز تشكيلاتی در اتحاديه عنوان كرد و افزود: با توجه به تأكيدات مكرر حجت‌الاسلام‌والمسلمين علی اكبری نماينده مقام معظم رهبری در اين تشكل دانش آموزی در تبيين انديشه‌های تشكيلاتی خود بايد از هنر نمايش بهره گيرد.

وی ادامه داد: آينده و انتظار دو واژه ای هستند كه هر يك به تنهايی معنای حقيقی پيدا نمی‌كند و دانش‌آموزان نمايشنامه‌نويس حاضر در اين همايش گرد‌هم آمده اند تا اين دو واژه را در كنار هم معنا كنند ، معنايی كه منتهی به مقصدی است كه نام «آن بلنددور» را با خود دارد. مقامی كه پيامبر (ص) در غدير‌خم آنجا كه دست مبارك علی (ع) را برفراز آسمان می‌برد . منظومه ولايت را تا دوازدهمين آنها يك­يك برمی‌شمرد تا دوازدهمين آنها، قائم آل محمد(ص) حجت‌بن‌الحسن العسگری می‌نامد.

اتحاديه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در نظر دارد پس از قرار دادن فرصت سه ماهه‌ای به نمايشنامه نويسان كه آثار خود را فرآوری و بازنويسی كرده و پس از ارزيابی تمامی آثار تعدای از آنها را به چاپ رسانده و در نهايت جشنواره‌ای از اين نمايشنامه‌ها را در نيمه شعبان سال آينده برگزار كنند.

افتتاحيه اين همايش به صورت نمايش‌واره اجرا شد كه با استقبال دانش آموزان مواجه شد.