داخلی     خبر     بین الملل
سرپرست مجمع اهل بيت (ع) اتريش:
حضور علماي شيعه در اروپا با برکت است
  سرپرست مجمع اهل بيت (ع) اتريش گفت: حضور فضلا و علماي شيعي در اروپا به ويژه کشور اتريش توام با خير و برکت بوده است.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۸ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۸:۳۷
کد مطلب : 51149
حضور علماي شيعه در اروپا با برکت است
به گزارش آینده روشن، حجت الاسلام محمد اريش والتمن ، طي سخناني در پنجمين گردهمايي دانش آموختگان جامعة المصطفي العالميه با اشاره به مطلب فوق ابراز داشت: در حال حاضر به عنوان مثال حضور و فعاليت ارزشمند حجت الاسلام و المسلمين منتظري در اتريش و در مرکز اسلامي امام علي (ع) اين کشور، بسيار موثر و همراه با دستاوردهاي فراواني بوده است. 

وي با بيان اين که اين کشور اروپايي داراي ۸ ميليون نفر جمعيت است که اکثريت آن را مسيحيان کاتوليک تشکيل مي دهد، گفت: اتريش از جمله کشورهايي است که اسلام را به رسميت شناخته است و امروز حدود ۴۰۰ هزار مسلمان در آن زندگي مي کنند که ۸۰ هزار نفر از آن ها شيعه هستند. 

اين دانش آموخته جامعه المصطفي (ص) همچنين اظهار داشت: هم اکنون ۸ مرکز شيعي در کشور اتريش وجود دارد که مرکز اسلامي امام علي (ع) مهم ترين آن هاست. 

وي که مديريت آموزشي و پژوهشي اين مرکز را برعهده دارد، در ادامه ضمن تقدير از تلاش ها و حمايت هاي جامعه المصطفي العالميه گفت: خوشبختانه با سياست گذاري هاي صورت گرفته، نيازمندي هاي اوليه دانش آموختگان رفع شده است که در اين باره ، کارهاي شخص حجت الاسلام و المسلمين اعرافي واقعا قابل تقدير و ستايش مي باشد. 

سرپرست مجمع اهل بيت (ع) اتريش با اشاره به مهم ترين فعاليت هاي مرکز اسلامي امام علي (ع) اتريش بيان داشت: به طور متوسط در هفته ۲۷ کلاس فرهنگي و آموزشي در اين مرکز برگزار مي شود که از اين طريق ۲۵۰ نفر آموزش داده مي شوند. 

وي در خاتمه با بيان اين که دانش آموختگان جامعه المصطفي(ص) سفير اهل بيت (ع) و تعاليم آن ها در نقاط مختلف دنيا هستند، گفت: اين افراد به عنوان سفيران اسلام در کشورهاي خود طبعا نيازمند پيگيري و حمايت هاي بيشتري هستند. 

انتهای پیام/ن/47
مرجع : مرکز خبر حوزه