داخلی     خبر     انديشه
رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام:
حوادث كاظمين نشانه‌ي مظلوميت شيعه است
   رئیس مجمع تشخيص مصلحت نظام در جمع اساتيد حوزه‌ي علميه‌ي مشهد با اشاره به اين مطلب افزود:‌ اگر روزي فكر مي‌كردند كه ايران به خاطر عقب‌ماندگي و جهل و دوري از دانش به زمين مي‌خورد اما امروز براي زمين زدن ما بايد لشكركشي كنند و تهاجم عظيم را به راه اندازند.
Share/Save/Bookmark
پنجشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۸۴ ساعت ۱۹:۴۰
کد مطلب : 565
حوادث كاظمين نشانه‌ي مظلوميت شيعه است
 رئیس مجمع تشخيص مصلحت نظام در جمع اساتيد حوزه‌ي علميه‌ي مشهد با اشاره به اين مطلب افزود:‌ اگر روزي فكر مي‌كردند كه ايران به خاطر عقب‌ماندگي و جهل و دوري از دانش به زمين مي‌خورد اما امروز براي زمين زدن ما بايد لشكركشي كنند و تهاجم عظيم را به راه اندازند. 
خداوند شر مستكبران بيگانه از عاطفه و مروت را از سر عراقيان و همه‏ى امت اسلامى زائل فرمايد.
وي دستيابي به دانش هسته‌اي را حق قانوني ما برشمرد و گفت: اين هم ظلم ديگري است كه مي‌خواهند ما را از حق قانوني و بين‌المللي‌مان محروم كنند.
هاشمي رفسنجاني تاكيد كرد: همه اين‌ها حاكي از يك واقعيت است كه آنها از دور مي‌بينند كه مايه‌ي عظمت و پيشرفت در اين كشور وجود دارد.
وي تصريح كرد: انسان‌هاي آگاه به سياست و اقتصاد مي‌دانند كه ايران به يك مقطعي رسده است كه مي‌تواند به قدرتي مطرح در سطح قدرت‌هاي اول جهان تبديل شود.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به سند چشم انداز 20 ساله كشور و مطالعه‌ي غرب بر روي اين سند افزود:‌سياست هاي كلي كه الان تصويب شده و چشم‌اندازي كه براي آينده اين جامعه در نظر گرفته شده است، باعث شده دشمن برآشوبد؛ زيرا آنها مي‌دانند اينها همه خيال و آرزو نيست، بلكه متكي به واقعيت‌هاي جامعه ماست.
وي تصريح كرد: ما بايد براي يك حركت و جهش بزرك و رسيدن به چشم‌انداز اين سند آماده شويم.
وي خواستار جدي برخورد كردن با مسايلي شد كه در اطرافمان مي‌گذرد و تصريح كرد: روحانيت، علمان، متدينين و هم‌چنين عاشقان به كشور و ميهن دوستان همه بايد دست به دست هم دهيم تا از شرايطي كه دارد براي كشور ايجاد مي‌شود، به خوبي عبور كنيم.
هاشمي رفنسجاني افزود: اين كار ممكن است اما هم آگاهي و مقاومت لازم دارد و هم در صحنه بودن؛ زيرا هر چه كه ثبات و قدرت ما بيشتر شود تهديد‌ها هم جدي‌تر مي‌شود.
وي با اشاره به حوادث اخير و حوادث تروريستي در بغداد و كاظمين گفت: بر انسان بسيار سخت مي‌گذرد كه شاهد چنين حوادثي باشد؛ زيرا اين جنايت بزرگ در تاريخ فراموش نشدني است. در آن اجتماع عظيم يك دفعه با انواع شيوه‌هاي تروريستي جمعيت را قتل عام كردند و اين نشانه مظلوميت شيعه است.
رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: متاسفانه با اينكه از اول انقلاب تا به حال هميشه از اين مظلوميت‌ها داشته‌ايم و همواره قرباني ترور بوديم، هنوز استبكار جهاني ما را به عنوان حامي تروريست سرزنش مي‌كند.
هاشمي رفسنجاني گفت: دليل مهمش تجديد حيات اسلام به خصوص اسلامي است كه از مكتب اهل بيت سرچشمه مي‌گيرد و حضرت امام (ره) رويش تاكيد داشتند.
وي افزود: آنها هيچ باور نمي‌كردند كه انقلاب پيروز شود، بماند و مقاومت كند و افتخارات بزرگي را هم ثبت كند و اين حركات تروريستي را بايد انفعالي، خصمانه و غير اخلاقي براي مقابله با اين اسلام بدانيم.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، حوزه‌ي علميه مشهد را پيشتاز در دوران انقلاب توصيف كرد و گفت: در دوران مبارزه دومين نقطه موثر حوزه در مبارزه با مسايل سياسي، مشهد بود.
وي معنويت و روحانيت بارگاه حضرت رضا(ع) را الهام بخش همدلي همه اركان نظام خواند و گفت: با اين شرايط كه پيش آمده، فكر مي‌كنم حوزه مشهد مسووليتش جدي‌تر مي‌شود. هم بايد در صحنه حضور داشته باشند و بايد كمك كنند چون در شرايط موجود حسادتي نسبت به ايران وجود دارد.
هاشمي رفسنجاني در توصيه‌اي به طلاب حوزه‌ي علميه مشهد گفت: آن نقش كه از خراسان انتظار مي‌رود را فراموش نكنيد.
هاشمي رفسنجاني ادامه داد: ما خيلي از توطئه‌ها را از سر گذرانده‌ايم و اين بار هم اميدوارم بتوانيم راهي را كه مي‌رويم به خوبي ادامه دهيم.
مرجع : آینده روشن