داخلی     خبر     انديشه
همایون:
مهدویت را باید به‌عنوان مسئله حاکم بر جریان فلسفه تاریخ ببینیم
  آینده روشن- استاد دانشگاه امام صادق(ع) گفت: باید مهدویت را به‌عنوان یک مسئله حاکم بر جریان فلسفه تاریخ ببینیم و آن را از صرف یک اتفاق که قرار است در آینده بیفتد خارج کنیم.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۲۸ فروردين ۱۳۹۸ ساعت ۱۶:۴۸
کد مطلب : 76142
مهدویت را باید به‌عنوان مسئله حاکم بر جریان فلسفه تاریخ ببینیم
به گزارش آینده روشن محمدهادی همایون در مورد اقدامات دانشگاه‌ها و حوزه‌های علمیه در حوزه مهدویت در چهل‌سالگی انقلاب اسلامی گفت: به نظر من، انقلاب مبارک اسلامی یکی از تحولات بسیار بزرگ و عظیم در حوزه مهدویت بوده است.

استاد دانشگاه امام صادق(ع) بیان کرد: در موضوع مهدویت، سخنان بسیاری گفته شده و همایش‌های زیادی برگزار شده است. برای مثال نشستی که دوشنبه ۲۶ فروردین ۹۸ در دانشگاه امام صادق(ع) برگزار شد نشان از تقویت گفتمان آسیب‌شناسی نظری در حوزه مهدویت دارد.

وی تصریح کرد: واقعیت این است که پدیده‌ای که به نام حرکت به سمت ظهور و زمینه‌سازی ظهور در جهان معاصر ما در حال اتفاق است، به ورود نظری بسیار جدی‌تر و عمیق‌تری نیاز دارد.

همایون خاطرنشان کرد: ما هنوز از لحاظ علمی نسبت به پدیده زمینه‌سازی ظهور عقب هستیم و باید خود را به سطح علمی و نظری بالاتری برسانیم.

در عین‌ حال که رشد بسیار زیادی از ابتدای انقلاب شکوهمند اسلامی در مباحث نظری مهدویت داشتیم، باید موضوع مهدویت را به‌عنوان یک مسئله حاکم بر جریان فلسفه تاریخ ببینیم و آن را از صرف یک اتفاق که قرار است در آینده بیفتد خارج کنیم، لذا باید بحث مهدویت مورد مطالعه علمی دقیق‌تری قرار بگیرد که در این راه باید از تمامی ابزار و روش‌های ویژه این موضوع بهره ببریم.

انتهای پیام/141