خارجی     خبر     بین الملل
::جهان بدون صهیونیسم::در پی اعتراض کشورهای غربی
احمدی نژاد انتقاد غربی ها را رد کرد
  محمود احمدی نژاد، رئيس جمهور ايران، روز جمعه با حضوردر راهپیمائی روز قدس از سخنان خود عليه اسرائيل دفاع کرده و واکنش تند جهانی به اظهاراتش را رد کرده است.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
شنبه ۷ آبان ۱۳۸۴ ساعت ۲۲:۴۰
کد مطلب : 1241
احمدی نژاد انتقاد غربی ها را رد کرد
آقای احمدی نژاد روز چهارشنبه طی سخنرانی در نشستی با عنوان "جهان بدون صهيونيسم" در تهران خواستار حذف اسرائيل از نقشه جهان شده بود که واکنش های تند اسرائيل و کشورهای غربی را به دنبال داشت.

آن اظهارات اکنون توسط دبير کل سازمان ملل مورد سرزنش قرار گرفته و شورای امنيت سازمان ملل نيز آن را محکوم کرده است.

آقای احمدی نژاد ضمن شرکت در تظاهرات تهران واکنش های غرب را در اين مورد، بی اعتبار دانست. 

وی گفت: "اين چيز جديدی نيست. خوب معلوم است که آنها فکر می کنند حق مطلق و حاکم مطلق در جهان هستند و هر نوع ندای عدالت طلب و آزادی خواه از هر جای دنيا که بلند شود آنها را برآشفته می کند." 

وی گفت: "آنها انسانهايی پررو هستند و خيال می ‌كنند همه دنيا بايد مطيع آنان باشد."

البته با ابراز نگرانی دبير کل سازمان ملل متحد و اقدام شورای امنيت سازمان ملل در محکوم کردن سخنان آقای احمدی نژاد، دامنه اين انتقادات از کشورهای غربی بسيار فراتر رفت.

روسيه نيز که از متحدان ايران به حساب می آيد سخنان آقای احمدی نژاد را "غيرقابل قبول" خوانده بود.

آقای احمدی نژاد روز جمعه در واکنش به اين اعتراضها به ايرنا گفت: "آنها (اسرائيلی ها) درحالی كه خانواده ‌های فلسطينيان را متلاشی می كنند، انتظار دارند كه هيچكس صدای اعتراضش بلند نشود." 

آقای عنان در اقدامی نادر در سرزنش علنی يکی از اعضای سازمان ملل، خاطرنشان ساخت که ايران به عنوان يکی از امضا کنندگان منشور سازمان ملل موافقت کرده است که هيچيک از کشورهای عضو را به توسل به زور تهديد نکند.

رهبران اتحاديه اروپا نيز در واکنش به سخنان آقای احمدی نژاد گفتند اين اظهارات، نگرانی های مربوط به نقش ايران در منطقه و مقاصد آينده اين کشور را افزايش می دهد.