نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » سیاست

تحلیل آیت الله حسینی بوشهری از پیامدهای سوء تدبیر مسئولین

۱۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۱۲

دبیر شورای عالی حوزه های علمیه گفت: اگر مردم به دلیل سوء تدبیرهای مسئولین دچار سرخوردگی شوند، یک تهدید جدی برای نظام اسلامی بوده و روحانیت باید در زمینه حل شکاف بین مردم و نظام اسلام کار کرده و جلوی بی توجهی مردم نسبت به ناهنجاری ها را بگیرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل ازخبرگزاری «حوزه»، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری صبح امروز در یازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد که در پژوهشکده علامه طباطبایی قم برگزار شد، اظهار داشت: این جلسه یازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین بوده و در سال گذشته در تبریز اجلاسیه برگزار شد.

افزود: علماء ما در گذشته مسئله تبادل نظر و صحبت کردن را جزو اهداف اصلی و اساسی می‌دانستند و امام راحل و مقام معظم رهبری بارها و بارها به حضور علما در کنار یکدیگر تاکید داشتند.

نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه گفت: اصل این اجتماع بسیار مهم و ارزشمند بوده و همه اجلاسیه های جامعه مدرسین متناسب با اقتضائات زمان تدوین شده و در هر اجلاسیه ای بنا بر نیاز تعداد کمیسیون ها تعیین می‌گردد.

آیت‌الله حسینی بوشهری بیان کرد: برخی سوال می‌کنند که این اجلاسیه ها چه خروجی هایی داشته که من این مصوبات را در جلسه آورده ام و مراکز حوزوی، دولت، وزرا و غیره را شامل می‌شود و جامعه مدرسین مطالبی را که دغدغه جامعه است را به گفت و گو می‌گذارد.

وی ادامه داد: کتاب قطوری از مصوبات جامعه مدرسین تدوین شده که برای عموم نهادها مصوباتی مطرح شده است.

نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه خاطرنشان کرد: پس از پایان اجلاس دبیرخانه ای تشکیل می‌شود و اینکه مصوبات به کجا رسیده را با اهداف روشن پیگیری می‌کند.

آیت‌الله حسینی بوشهری تاکید کرد: ما در آستانه چهلمین سال پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی قرار داریم و به همین مناسبت عنوان راهکارهای صیانت از انقلاب و نظام اسلامی برای این اجلاسیه تعیین شده است.

وی مطرح کرد: ما دو مرحله سخت را در انقلاب پشت سر گذاشته ایم، یک مرحله رویارویی با طاغوت بوده که با پیروزی انقلاب و ملت همراه بود، مرحله دوم مرحله تثبیت بود و علی رغم ثبات ایجاد شده در انقلاب، باید برنامه ریزی را برای آینده انجام دهیم.

نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه عنوان کرد: ما معنای صیانت از انقلاب را در جا زدن و اکتفا به وضع موجود نمی‌دانیم و انقلاب چون حالت پیش روندگی دارد، ما نیاز به برنامه ریزی برای پیشرفت داریم.

آیت‌الله حسینی بوشهری ابراز کرد: علاوه بر دستاوردها، مسئله مواجه شدن با مشکلات را داریم و دشمن در صدد متوقف کردن انقلاب ما بوده و قصد رویارویی با مردم را دارد و بر همین اساس ما باید در وهله نخست تهدیدها را شناسایی کرده و در مرحله بعد راهکارهای برون رفت از آن را پیش بینی کنیم.

وی یادآور شد: یکی از تهدیدهای جدی برای انقلاب ما سرخوردگی مردم از اهداف ترسیم شده برای انقلاب بوده و اگر مردم به دلیل سوء تدبیرهای مسئولین دچار سرخوردگی شوند، یک تهدید جدی برای نظام اسلامی بوده و روحانیت باید در زمینه حل شکاف بین مردم و نظام اسلام کار کرده و جلوی بی توجهی مردم نسبت به ناهنجاری ها را بگیرند.

نایب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه اضافه کرد: تحت تاثیر قرار گرفتن مردم از فرهنگ بیگانه و به صحنه آمدن عوامل بیگانه در صحنه نفوذ دشمن از دیگر چالش های پیش رو است.

آیت‌الله حسینی بوشهری گفت: تحکیم باورها و باورهای اعتقادی مردم و اهتمام نسبت به مسائل فرهنگی از مهمترین وظایف روحانیت بوده و همچنین تقویت توان دفاعی کشور، استمرار خط امام و رهبری و حفظ شور و نشاط انقلابی برای جلوگیری از رخوت مردم از راهکارهای مقابله با آسیب‌ها محسوب می‌شود.