داخلی     خبر     انديشه
۱
«فرهنگ الفبایی مهدویت» را در هفدهمین نمایشگاه قرآن بجویید
  مسئول غرفه انتشارات پژوهش های قرآنی از عرضه «فرهنگ الفبایی مهدویت» و کتاب های «ترجمه و شرح دعای عهد» و «ملاقات با امام زمان (عج) در عصر حاضر» در هفدهمین نمایشگاه قرآن خبر داد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
يکشنبه ۱۵ شهريور ۱۳۸۸ ساعت ۱۱:۳۸
کد مطلب : 30907
«فرهنگ الفبایی مهدویت» را در هفدهمین نمایشگاه قرآن بجویید
مصطفی فرح بخش، مسئول غرفه انتشارات پژوهش های قرآنی(میراث ماندگار و مشهور) در هفدهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در تشریح کتاب های مهدوی ارایه شده در این غرفه به خبرنگار آینده روشن گفت: فرهنگ الفبایی مهدویت(موعودنامه) نوشته مجتبی تونه ای از انتشارات مشهور در 797 صفحه سعی در شناساندن بیشتر حضرت مهدی (عج) در تمام عرصه های مهدوی دارد و موضوعات آن بر اساس حروف الفبا طبقه بندی شده است که به قیمت 85 هزار ریال در نمایشگاه قرآن عرضه شده است. 

وی اظهار کرد: "ترجمه و شرح دعای عهد امام زمان (ع)" تالیف و ترجمه احمد نظری در 80 صفحه از انتشارات عصر جوان و کتاب "حضرت مهدی از ظهور تا پیروزی" نوشته سید حسن تقوی در هشت فصل با عناوین اهمیت و ثمرات مهدی باور، حضرت مهدی کیست، چشم اندازی به چگونگی ظهور، تاریخچه انتظار، شرایط و نشانه های ظهور، چگونگی پیروزی حضرت مهدی(عج)، راه و روش حضرت بعد از پیروزی و پاسخ به پرسش ها به ترتیب به قیمت 9 هزار ریال و 35 هزار ریال در اختیار علاقه مندان است.

وی کتاب "ملاقات با امام زمان (عج) در عصر حاضر" را یکی دیگر از کتب مهدوی این غرفه از نمایشگاه قرآن دانست و بیان کرد: این کتاب نوشته ابوالفضل سبزی در 190 صفحه از سوی انتشارات رهایی در قطع رقعی منتشر شده است. در این کتاب به جز چند ملاقات که از قدیم نقل شده است، مابقی تشرفات اندکی از صدها تشرف در عصر جدید و قرن اخیر است.

وی افزود: ملاقات سید بحرالعلوم، ملاقاتی از علامه حلی، ملاقات راشد همدانی، ملاقات ابوراحج همدانی، تشرف حاج علی بغدادی و ملاقات مقدس اردبیلی، فریادرس امام زمان (عج)، ملاقات با امام زمان (عج) در کربلا، قرار سبز، دیدن حضرت در حال طواف، خورشید سحر و منتظران به صف شوید برخی از عناوین این کتاب است.
۱۳۸۸-۰۶-۱۷ ۱۲:۰۳:۱۹
با كمال تأسف نگارش كتاب در حوزه مهدوي با شتاب و بي دقتي صورت مي گيرد و ضايعات دردناكي از خود به جا مي گذارد . كاش در حوزه نقد اين آثار گروهي متولي مي شدند و به اين آثار امتياز و رتبه مي دادند . خواننده تنها با شنيدن عنوان كتاب جذب آن مي شود . در حالي كه عناوين مي تواند اغوا كننده نيز باشد . براي مثال فرهنگ نويسي كار جمعي است چگونه است كه نويسنده اي به تنهايي به اين كار سترگ دست يازد ؟ آيا موضوع تا اين اندازه سهل و ساده انگاشته شده است ؟ مباد كه اين شيوه تأليفات خود حجابي بر حجاب هاي غيبت افزايد .