نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » سیاست

دولت به بودجه فرهنگی توجه لازم ندارد|تأکید بر تربیت مدیران برای آینده نظام

۱۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۴۴

حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی با اشاره به ضرورت تعریف بودجه ای مشخص برای امور فرهنگی گفت: بدون بودجه مشخص در زمینه فرهنگی، کار پیش نمی‌رود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل ازخبرگزاری رسا، حجت الاسلام والمسلمین سید محمد حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه در استان کردستان در یازدهمین اجلاسیه جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و علمای بلاد که امروز در سالن همایش‌های پژوهشگاه حضرت معصومه(س) برگزار شد، با بیان این‌که بحث انقلاب اسلامی با نظام اسلامی باید در دو موضوع دیده شود، اظهار داشت: در دهه هفتاد از درون و بیرون کشور، تلاش‌های زیادی مبنی بر پایان یافتن انقلاب اسلامی انجام شد، در حالی که انقلاب اسلامی همچنان در حال پیش‌روی در جهان است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان کرد: مهمترین عمل انقلاب اسلامی مبارزه با نظام جهانی بود که با همواره با دین و خداوند متعال مبارزه می‌کرد، به گونه ای که جنگ سرد غربی به جنگ تمدن‌ها تبدیل شده و خود دشمنان به این امر اقرار کردند.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی بیان کرد: انقلاب اسلامی با ارزش‌های خود، در دنیا مورد استقبال قرار گرفت و تلاش‌های غرب از جمله ایجاد داعش برای ایجاد مانع در مسیر نظام اسلامی انجام شد.

وی با بیان این‌که انقلاب اسلامی همواره در مقابل زیاده‌‌خواهی‌های دشمنان استکباری ایستاده است، گفت: به هیچ وجه قصد نداریم که دستاوردهای نظام را زیرسؤال ببریم، اما باید پذیرفت که حمایت لازم برای پشتیبانی از انقلاب به منظور گسترش نفوذ انقلاب اسلامی در دنیا، انجام نشده است.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به کم‌کاری‌های صورت گرفته در زمینه حمایت از انقلاب اسلامی مطرح کرد: ما سه سال در کشور اندونزی که ۲۰۰ میلیون مسلمان شافعی دارد، یک رایزن فرهنگی نداشتیم

حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی اظهار داشت: روش‌هایی که باید پیدا می‌کردیم که با جمعیت‌های متفاوت هم‌خوانی داشته باشد، و سبب گردآوردی همه اقشار مسلمانان در کنار یکدیگر شود

وی افزود: نکته دیگر در بحث توجه به چالش‌های اساسی در زمینه نظام اسلامی است، دشمن از دو دهه قبل بیان کرد که جمهوری اسلامی را با جنگ سخت نمی‌توان از بین برد، از این رو برای تربیت نسل چهارم نظام اسلامی برنامه‌ریزی گسترده انجام دادند.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان ادامه داد: این همان جنگ نرم است که رهبر معظم انقلاب از سال ۶۸ نسبت به آن هشدارهای جدی دادند، اما به طور بایسته و شایسته نسبت به این مسأله کار نکرده و در نتیجه برخی آمارهای دهه‌های گذشته در حال رشد منفی است.

حجت الاسلام والمسلمین حسینی شاهرودی هشدار داد: ما برای همه چیز پشتوانه نفتی داریم، اما برای امور فرهنگی به اشتباه تصور می‌شود که باید به صورت زاهدانه کار را پیش برد، در حالی که بدون بودجه مشخص در این زمینه، کار فرهنگی پیش نمی‌رود.

وی در پایان افزود: متأسفانه ما برای تربیت مسؤولان آینده نظام کار و تلاش نکرده‌‌ایم و باید توجه داشت که نسل قدیم و ارزشی در حال تمام شدن است، حال نکته مهم این است که آیا نسل جدید در تراز انقلاب و نظام اسلامی تربیت شده‌اند که بخواهند مناسب حاکمیتی را اخذ کنند.