داخلی     خبر     انديشه
در ایام نوروز ۹۶؛
میزبانی ویژه مرکز گل نرگس از زائران خردسال جمکران
  مركز فرهنگی هنری گل نرگس با فضاسازی و تدارك برنامه های ويژه كودكان و نوجوانان از تاريخ ۲۹ اسفند ماه تا ۱۳ فروردين در دو شيفت، از ساعت ۱۰ تا ۲۱ پذيرای زائران و میهمانان خردسال این مکان مقدس است.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۲۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۹
کد مطلب : 66368
میزبانی ویژه مرکز گل نرگس از زائران خردسال جمکران
به نقل از مسجد مقدس جمكران، مركز فرهنگي هنری گل نرگس با فضاسازي و تدارك برنامه هاي ويژه كودكان و نوجوانان از تاريخ ۲۹ اسفند ماه تا ۱۳ فروردين در دو شيفت، از ساعت ۱۰ تا ۲۱ پذيراي زائران و میهمانان خردسال این مکان مقدس است.

بنابر این گزارش، مركز گل نرگس با فرا رسيدن نوروز و به ويژه ولادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) به فضاسازي اين مكان با شكوفه ها و هفت سين فاطمي-مهدوي پرداخته است و با توجه به اهميت نماز در اين مكان مقدس در دو نوبت ظهر و عصر نماز جماعت ويژه كودكان را با پوشش خاص براي دخترخانم ها و آقاپسرها برگزار می کند كه كودكان با سجاده هاي خاصي كه به شكل گنبد مسجد طراحي شده است به اقامه نماز جماعت مي پردازند.

همچنين، اين مركز با ايجاد فضایی بزرگ براي كودكان، نقاشي هاي گروهي تدارك ديده است كه بچه ها روي بوم هاي تهيه شده رنگ آميزي مي كنند. موضوع این نقاشی ها در ارتباط با سفري است كه به مسجد مقدس جمكران داشتند تحت عنوان بهترين سفر.

در اين مركز ماكت مسجد مقدس جمكران تهيه شده است كه بچه ها با عبور از تونل انتظار، گل هاي نرگس را تقديم اين گنبد نمادین می کنند، همچنين، اجراي نمايش خلاق مهمان مادربزرگ را با محتواي صله ارحام و ديد و بازديد، و نمايش باران بهاري با محوريت وجود مقدس حضرت ولي عصر(عجل الله تعالی فرجه) را در كنار نمايش عروسكي، طرح بازي كودكان كه به صورت گل بازي بچه ها با خانواده هايشان برگزار مي شود را نيز در برنامه هاي خود دارند.

مركز گل نرگس با توجه به مناسبت هاي مختلف عروسك ها و دكورهاي ويژه اي متناسب با آن ايام تدارك مي بيند، مانند ماكت هواپيماي امام خميني(ره) براي دهه فجر كه بنا دارد اين عروسك ها و ماكت ها را در سوله ايجاد شده در مجاورت مركز گل نرگس در معرض تماشاي عموم مهمانان به ويژه كودكان قرار دهد.

از ديگر برنامه هايي كه مركز گل نرگس ويژه نوروز براي كودكان در نظر دارد توزيع بسته هاي فرهنگي ويژه دختران و پسران است كه بسته هاي فرهنگي ويژه دختران با محوريت باور دختران مكلف به عفاف و حجاب شامل شال، بادكنك و نرم افزار هاي رنگ آميزي است و بسته هاي ويژه پسران نيز با هدف ترويج فرهنگ ايثار و شهادت و شامل بادكنك، شكلات و یک چفيه كودكانه است كه رنگ آن به رنگ ابي بوده و متناسب با گنبد مسجد است.

مركز گل نرگس با هدف ترويج قرآن و نماز مجموعه كتاب هاي شعر نماز را در كنار بسته هاي فرهنگي تدارك ديده است، همچنين در همين راستا طرح آيات بهاري را با قرائت آيات متناسب با بهار و همراه با ترجمه قابل فهم براي كودكان اجرا مي كنند.

مركز گل نرگس در كنار اجراي سرودهاي بهاري، طرح رنگ آميزي براي كودكان را تحت عنوان بهترين مادر دنيا ويژه ولادت حضرت زهرا(سلام الله علیها) و در روز مادر و طرح رنگ آميزي ديگري با عنوان بهار ما توهستي ويژه حضرت ولي عصر(عجل الله تعالی فرجه) را در ايام نوروز اجرا می کنند.

اين مركز با هدف بيان و ترويج فرهنگ اقتصاد مقاومتي با كاغذهاي باطله موجود خمير ساخته و در اختيار كودكان قرار ميدهند تا بچه ها با آنها شكل هاي مختلف درست كنند، همچنين با وسايل دور ريز، بازي كلاژ را براي كودكان برگزار ميكنند تا فرهنگ اقتصاد مقاومتي براي بچه ها نهادینه شود.

مركز فرهنگي، هنري گل نرگس تنها مركزي است كه براي انجام فعاليت هاي خود از كودكان به عنوان خادم استفاده ميكند لذا در اين ايام نيز بنا دارد در پايگاه هاي فرهنگي، هنري گل نرگس از حضور اين كودكان به عنوان خادم و هميچنين خادمان افتخاري ديگر كه علاقمند به فعاليت در اين مركز هستند نيز بهره ببرد كه البته اين خادمين افتخاري بايد داراي ويژگي هاي خاصي باشند.