داخلی     خبر     انديشه
امیر سیفی:
هیچ کتاب بومی درباره اخلاق نظامی ننوشته‌ایم/ غفلت از بیان ناگفته‌ها در مجامع بین‌المللی
  فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور ارتش و رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش اظهار کرد: متاسفانه به موضوعات فرعی پرداختیم و از اصل که بیان حرف‌های ناگفته ما در مجامع بین‌المللی است غفلت کردیم.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۹
کد مطلب : 68690
هیچ کتاب بومی درباره اخلاق نظامی ننوشته‌ایم/ غفلت از بیان ناگفته‌ها در مجامع بین‌المللی
هیچ کتاب بومی درباره اخلاق نظامی ننوشته‌ایم/ غفلت از بیان ناگفته‌ها در مجامع بین‌المللی
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن امیر سیدحسن سیفی، فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور ارتش و رئیس سازمان حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس ارتش با تاکید بر اینکه امروز باید حرف علمی برای گفتن داشته باشیم،‌ افزود: باید مطلبی برای ارائه داشته باشیم که بتوانیم به آن استناد کنیم.

وی با بیان این مطلب افزود: چرا درس اخلاق نظامی باید بر اساس کتاب یک ژنرال آمریکایی در دانشگاه‌ها تدریس شود؟ این در حالی است که ما شمار فراوانی از افراد صاحب علم در سپاه و ارتش داریم، ولی متاسفانه هیچ کتابی در این باره نوشته نشده است که مبنای اخلاق قرار گیرد.

وی اظهار کرد: هیچ‌کدام از عملیات‌های ما در مجامع علمی و بین‌المللی بارز نشده است. تمام هم و غم ما این است که بتوانیم این مباحث را در مجامع علمی مطرح کنیم. مقاله علمی پژوهشی، پایان‌نامه و کتاب که قابلیت ارائه در مجامع علمی داشته باشد، از جمله مباحثی است که باید در این باره انجام داد.

امیر سیفی ادامه داد: ما حرف برای گفتن بسیار داریم، ولی فرصت آن را پیدا نکردیم که بیان کنیم و به کارهای فرعی پرداختیم و اصل را فراموش کردیم. در همین راستا برای روزآمد کردن کتاب‌ها در مجامع علمی نیاز است که به پژوهشگران امکان دسترسی به اسناد داده شود و تلاش می‌کنیم که در این راستا از تمام ظرفیت دانشگاهی، علمی و اصحاب رسانه استفاده کنیم و جنگ را به دانشگاه ببریم.

انتهای پیام/ 138