داخلی     خبر     انديشه
نویسنده و پژوهشگر حوزه مهدویت:
تبیین آموزه‌های مهدویت باید عالمانه و هنرمندانه باشد
  نویسنده و پژوهشگر حوزه مهدویت گفت: تبیین مباحث مهدویت با سلاح علم و هنر، تاثیرگذاری بیشتری بر آحاد جامعه دارد.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۲۱ تير ۱۳۹۰ ساعت ۱۵:۴۴
کد مطلب : 44506
تبیین آموزه‌های مهدویت باید عالمانه و هنرمندانه باشد

به گزارش آینده روشن، حجت‌الاسلام احمد افتخاری اظهار داشت: وقتی ابزار و نیروی کار برای تبیین معارف دینی با یکدیگر جمع شوند نتیجه آن مثبت خواهد بود.

وی با بیان اینکه ادیان ابراهیمی و غیرابراهیمی به مبحث موعود اعتقاد دارند، اضافه کرد: هنر تنها عاملی است که ملیت‌های مختلف با هر فرهنگ و زبانی را می‌تواند جذب کند و تاثیرگذار باشد، بنابراین می‌توان از این ابزار در راستای تعریف، تبلیغ و تبیین موعودگرایی در سطح جهان استفاده کرد.

این نویسنده و پژوهشگر حوزه مهدویت با اشاره به اینکه موعودگرایی و باور به سعادت آدمی در آخرالزمان، در اندیشه‌های آئینی و اساطیری همه اقوام و ملل و نیز تمامی فرق وجود دارد، ادامه داد: در صورتی که هنر با ابزار پیشرفته مجهز و مسلح شود، می‌توان کمیت و کیفیت را به این وسیله ارتقا داد.

حجت‌الاسلام افتخاری با تاکید بر لزوم استفاده از زبان هنر برای گسترش فرهنگ و اندیشه مهدویت، گفت: فرهنگ و اندیشه مهدویت با دل و احساس مردم ارتباط دارد، از این رو می‌توان این فرهنگ را با ابزار هنر در دل‌های مردم نفوذ داد.

وی تاکید کرد: در زمان غیبت امام عصر(عج) باید کلمات آن حضرت و آنچه درباره ایشان آمده است را با استفاده صحیح از زبان هنر و بر اساس آموزه‌های اسلامی ترویج کرد.

کارشناس مهدویت در ادامه با اشاره به برپایی غرفه "مهر امام عصر" از سوی مرکز تخصصی مهدویت، افزود: در این غرفه ادیان ابراهیمی و غیرابراهیمی با استفاده از زبان هنر برای مخاطبان به نمایش درآمده است.

وی ادامه داد: همچنین دین اسلام به عنوان برترین دین معرفی شده که بر اساس این دین در عصر ظهور زمین مرده زنده می‌شود و برکاتش را می‌رویاند و عدالت فراگیر می‌شود.

حجت‌الاسلام افتخاری اطلاع‌رسانی از طریق پوسترهای نصب شده بر روی دیوار را از دیگر بخش‌های این غرفه برشمرد.

وی هدف عمده از برگزاری این غرفه را اطلاع رسانی به عموم مردم در ارتباط با افرادی دانست که با ادعای مهدویت سعی در تحریف اذهان آنها را دارند.

کارشناس مهدویت از تمام دستگاه‌های فرهنگی خواست که بر اساس مسئولیتی که دارند فرهنگ و آموزه‌های مهدوی را هر چه بهتر برای مردم تبیین کنند. 

انتهای پیام/ن/47

مرجع : ستاد خبری ششمین جشنواره ملی فرهنگی و هنری طلیعه ظهور