داخلی     خبر     انديشه
آیت‌الله ‌العظمی مکارم‌شیرازی:
اگر ولایت نباشد نبوت متزلزل می‌شود
  اولین همایش مربیان «طرح تربیتی تبلیغ چهره‌ به چهره» ویژه استان‌های مرزی در اردوگاه یاوران حضرت مهدی (عج) قم برگزار شد.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۲۳ آذر ۱۳۸۷ ساعت ۲۰:۰۲
کد مطلب : 26579
اگر ولایت نباشد نبوت متزلزل می‌شود
به گزارش آینده روشن به نقل از پایگاه آیت الله مکارم شیرازی، ایشان در این همایش با اشاره به مسئله غدیر گفتند: منطق شیعه، منطقی بسیار قوی است که دیگران نمی‌توانند در مقابل آن بایستند.

ایشان با اشاره به نزول آیاتی از سوره مائده در روز غدیر خم اظهار داشتند: در تفسیر این آیات، همه سرگردان شده‌اند و آن را به چیزهای بی‌پایه و اساس ربط می‌دهند و تنها علمای شیعه توانسته‌اند تفسیر صحیح آن را بیان کنند.

معظم‌له خاطرنشان کردند: اگر ولایت نباشد نبوت متزلزل می‌شود و در حقیقت، ولایت ادامه راه نبوت است.

این مرجع تقلید تصریح کردند: اساس برنامه مکتب اهل‌بیت (ع) بر استدلال و دلایل محکم استوار است و بر این اساس باید حالت تهاجمی و منطقی در مقابل دشمنان داشته باشیم زیرا جمعیتی که حالت انفعالی و دفاعی به خود بگیرد ذلیل می‌شود.

حضرت آیت‌الله مکارم‌شیرازی، مهمترین مسئله در برخورد چهره به چهره را ادبیات صحیح و خوب دانسته و بیان کردند: باید با افراد به صورت مودّبانه، دوستانه و مخلصانه صحبت کرد زیرا گاهی یک کلمه منطقی یک فرهنگ را با خود همراه دارد.

ایشان افزودند: در مقابل فحاشی دیگران باید از آنان دعوت کنیم، بیایند منطقی صحبت کنیم و این کار در مقابل اهل‌سنت و فحاشی وهابی‌ها بسیار موثر بوده است.

معظم‌له تاکید کردند: طلاب و مبلغین به نقاط ضعفی که جوانان مرعوب آن شده‌اند توجه کنند.

این مرجع تقلید تصریح کردند: امروز شیعه در دنیا در حال پیشروی است و در مکه و مدینه بسیاری از جوانان به سوی عقاید اهل‌بیت (ع) روی آورده‌اند و این نشانه حقانیت ما است و اگر جمعیت فراموش شده‌‌ای بودیم دشمنان این گونه‌ ما را تهدید نمی‌کردند.

حضرت آیت‌الله مکارم‌شیرازی به جنایات وهابیت اشاره کرده و گفتند: وهابیت بر اساس کشتار و خونریزی بنا شده و ریشه تمام ناامنی‌های دنیا شده است.