داخلی     خبر     سیاست
ایران در سالروز شهادت حضرت صادق(ع) سوگوار و سیاهپوش شد
  در سالروز شهادت مظلومانه اسوه علم و تقوا، ریيس مذهب جعفري حضرت امام جعفر صادق(ع)، امام ششم شیعیان مردم سوگوار سراسر کشور با حضور در دسته های عزاداری و شرکت در مجالس سوگواری در غم شهادت ایشان مرثیه سرایی کردند.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۲۲ مهر ۱۳۸۸ ساعت ۱۳:۳۹
کد مطلب : 31339
ایران در سالروز شهادت حضرت صادق(ع) سوگوار و سیاهپوش شد
به گزارش آینده روشن، دوستداران اهل بيت عصمت(ع) از عصر سه شنبه با برگزاري آیین سوگواري و مرثيه سرايي و برافراشتن بيرق هاي مشکي در سردر مغازه ها ،خانه ها، خيابانها و کوچه ها در سراسر کشور سالروز شهادت موسس مذهب شيعه را پاس داشتند. 

بر اساس اين گزارش، در قم، مراسم سوگواري و عزاداري در حرم حضرت معصومه(س)، مساجد و تکایا، مسجد جمکران، مدارس علميه، اماکن مذهبي و بيوت آيات عظام برپا شد و سوگواران در اين مجالس ضمن آشنايي با فضائل اين امام همام در قالب دسته هاي سينه زني در حالي که بر سر و سينه مي زدند وارد حرم حضرت معصومه(س) شده و شهادت جدش را به ایشان تسليت گفتند. 

همزمان با فرا رسيدن سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع)، حضرات آيات عظام‌ حسين وحيد خراساني و لطف الله صافي گلپايگاني از مراجع تقليد، با پای پیاده به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) پياده‌روي و همراه مردم مومن قم و زایران کریمه اهل بیت(س) در قالب دسته های عزاداری به سوگواری پرداختند.

به گزارش ایرنا، همچنين بيت مرحوم آيت الله العظمي گلپايگاني بر اساس سنت سال هاي گذشته، مراسم ويژه عزاداري شهادت امام صادق(ع) و سالروز واقعه حمله ماموران رژيم منحوس پهلوي به فيضيه را عصر چهارشنبه در تالار اجتماعات مدرسه فيضيه برپا می کند.