نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » خبر » انديشه

معاونت فرهنگی و امور جوانان ورزش و جوانان لرستان برگزار کرد؛

نشست فرهنگی با موضوع ارتقا فرهنگ مهدویت در جامعه ورزش و جوانان

۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۷

مرجع : خبرگزاری برنا

آینده روشن- نشست فرهنگی با موضوع ارتقا فرهنگ مهدویت در جامعه ورزش و جوانان با همکاری مشترک معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان لرستان با همکاری هیات انجمن های ورزشی استان برگزار کرد.

به گزارش آینده روشن معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان لرستان با همکاری هیات انجمن های ورزشی استان نشست فرهنگی فصلی با موضوع ارتقا فرهنگ مهدویت برگزار کرد.

این نشست با حضور سید علی کریمی سرپرست اداره کل ورزش و جوانان لرستان، عبداله عزیزپور معاون فرهنگی و جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان ، ضرغام علیجانی معاون توسعه و پشتیبانی اداره کل ورزش و جوانان استان ، فرزانه جمال شرف مدیر گروه ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان و سخنرانی حجت الاسلام دکتر هبت اله هاشمی مسولی کمیته فرهنگی هیات انجمن های ورزشی استان و رییس بنیاد مهدویت استان و کارکنان اداره کل ورزش و جوانان استان ، برگزار شد.

مسول کمیته فرهنگی هیات انجمن های ورزشی استان در این نشست در خصوص فرهنگ مهدویت،گفت: انتظار و اعتقاد به منجی از مهم ترین و کلیدی ترین مسائل مهدویت است که اعتقاد به وجود منجی یک اصل قطعی در همه ادیان است.

حجت الاسلام هاشمی افزود: وجود فرهنگ حسینی و شهادت در کنار امید به آمدن منجی دو اصل مهم در بین مسلمین و بویژه شیعیان است.

او ادامه داد: در طول تاریخ همواره شاهد تلاش هایی برای مصادره منجی در برخی ادیان بوده ایم اما در جامعه شیعی و به ویژه جامعه ایرانی، وجود دو فرهنگ حسینی و فرهنگ مهدویت عامل مهمی در اعتقاد به آمدن و ظهور منجی است و دشمن تلاش کرده است با خدعه های مختلف در این زمینه نفوذ کند.

مسول کمیته فرهنگی هیات انجمن های ورزشی استان اظهار کرد: ایجاد اختلاف بین شیعه و سنی و ...از رویکردهای دشمنان برای مقابله با این فرهنگ و آمدن منجی از جامعه مسلمین است و در این راستا باید با اعتقاد و حرکت در مسیر ولایت و مرجعیت، از این دام ها دوری جست.انتهای پیام/ 141