نسخه قابل چاپ

نسخه وب

داخلی » گزارش » انديشه

در هشتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت عنوان شد:

غفلت مسلمانان از هنر و سیطره فرهنگ غرب بر جهان

۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۱۲

مرجع : خبرگزاری آينده روشن

گزارشگر :

وهیب عبد با تشریح استراتژی های کاربردی هنر زمنیه ساز ظهور تأکید کرد: غفلت مسلمانان از هنر، از عوامل اصلی سیطره غرب و فرهنگ غربی بر جهان است.

به گزارش آینده روشن، با آغاز کمیسیون های تخصصی هشتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت، عصر امروز محسن وهیب عبد از کشور عراق به ارائه مقاله خود با موضوع "راهبرد های هنری برای زمینه سازی ظهور امام مهدی(عج)" پرداخت و سخنان خود را با یک پرسش آغاز کرد: در گام اول باید از خود بپرسیم که آیا زمینه سازی ظهور امکان دارد یا نه؟

وی توضیح داد: دلایل زیادی وجود دارد که امر ممک است، اما اگر چنین کاری امکان داشته باشد، تنها بر طبق قرآن، سنت و روایات اهل بیت(ع) است می توان در مسیر درست زمینه سازی گام برداشت.

این پژوهشگر عراقی افزود: برای حرکت در مسیر ظهور باید دو گونه تربیت را به عنوان مقدمات زمینه سازی انجام دهیم: تربیت سیاسی و تربیت هنری.

وی با اشاره به اهمیت تربیت سیاسی؛ یعنی آماده سازی جامعه و مردم برای قبول تشریع الهی و پرورش نسلی متدین و مؤمن در جامعه، فراز هایی از صحیفه سجادیه و نیز نامه امام علی(ع) به مالک اشتر را دلایل محکم سخن خویش دانست.

وهیب عبد تربیت هنری را آموزش نوآوری ابزار جدید برای ابراز عقیده خواند و ادامه داد: بهره گیری از نوآوری های روز هنری برای ترویج آموزه های مهدوی با غفلت جدی ما به حاشیه رفته است.

وی مدعی شد: از مهم‌ترین پدیده‌ های تاریخ بشریت این است که پیامبرالهی همگی به وعده ظهور منجی اشاره می‌کنند و این مسأله برای هیچ کس قابل انکار نیست ولی در علم انسان ‌شناسی، این پدیده مورد اهمال واقع شده است و علم انسان ‌شناسی امروز در خدمت فرهنگ و سیاست ‌های غربی وصهیونیستی ضد بشریت قرا گرفته است.

این محقق حوزه مهدویت، توجه به هنر را ضرورت امروز جوامع مسلمان معرفی کرد و تأکید کرد: غفلت مسلمین از به کارگیری ابزار نوین و به ویژه هنر، از عوامل اصلی سیطره غرب و فرهنگ غربی بر جهان است.

وی شناخت ظالمان بزرگ و شناخت استراتژی ‌های هنری آنان را گامی بزرگ برای شناخت روش وابزار هنری زمینه ‌ساز ظهور دانست و گفت: امروز هنرمندان می توانند پرچم داران پیامبران وامام مهدی(عج) در مبارزه باشند.

وهیب عبد از هنر به عنوان اثرگزارترین ابزار فرهنگی یاد کرد و تصریح نمود: وظیفه هنرمندان مسلمان و هنر اسلامی این است که دشمن انسان و اسلام را با ابزار هنر و در راستای زمینه ‌سازی برای ظهور امام مهدی(عج) به مردم بشناسانند.

گفتنی است که هشتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت با موضوع «هنر زمینه ساز، راهبردها و راهکارها»، روزهای ۱۵ و ۱۶ تیر ماه امسال مصادف با ۱۵ و ۱۶ شعبان المعظم در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما جمهوری اسلامی ایران در تهران با حضور مسوولان کشوری، اندیشمندان ایرانی و خارجی از ۱۸ کشور جهان در حال برگزاری است.
انتهای پیام /