داخلی     خبر     سیاست
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی کشتار مسلمانان چین را محکوم کرد
  آیت الله العظمی صافی، از وزارت امور خارجه خواست که در مقابل کشتار‌ مسلمانان بی‌دفاع چین موضع گرفته و اعتراض نماید و وظیفه‌ی اسلامی و انسانی خود را به بهترین وجه انجام دهد.
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۲۳ تير ۱۳۸۸ ساعت ۱۰:۵۹
کد مطلب : 30023
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی کشتار مسلمانان چین را محکوم کرد
به گزارش آینده روشن به نقل از پایگاه دفتر حضرت آیت الله العظمی صافی، این مرجع شیعه، در دیدار جمعی از طلاب با اشاره به حوادث غمبار کشور چین، که موجب به خاک و خون کشیده شدن جمعی از مردم مظلوم و بی‌دفاع مسلمان این کشور گردید، وضع اسفبار و رعایت نشدن حقوق عادی بشری در این کشور را محکوم کرد. 

وی همچنین با اشاره به کشته شدن یک زن مسلمان مصری در آلمان به جرم داشتن حجاب اسلامی، این حوادث ضد بشری و اسلامی را محکوم کرد.

آیت الله العظمی صافی به اتحاد و همکاری جوامع اسلامی در صحنه بین‌الملل اشاره کرد و گفت: از کشورهای اسلامی می‌خواهیم که نسبت به این بی‌عدالتی‌ها که در گوشه و کنار دنیا به حقوق مسلمانان می‌شود عکس العمل نشان داده و هیچ تبعیض و تفاوتی قایل نشوند.

وی ادامه داد: باید به طور مناسب و مؤثر اعتراض نموده و تجاوز به حقوق مسلمانان در هر کجا و هر کشوری که باشد محکوم نمایند و با مسلمانان چه چینی باشد یا اروپایی یا از هر جای دیگر همدردی نمایند. 

وی با اشاره به کشتار و استضعاف شدید مسمانان چینی اظهار داشت: از مجامع بین‌المللی و مدعیان دفاع از حقوق بشر می‌خواهیم که این دوگانگی‌ها و سیاست‌بازی‌ها را در مسأله حقوق بشر کنار بگذارند و انسان‌ها را به دو بخش مخالف و موافق غرب تقسیم نکنند و وضع حقوق بشر در چین را نادیده نگیرند.

وی افزود: انسان‌ها در همه جا باید از حقوق انسانی خود برخوردار باشند و مورد ظلم و ستم قرار نگیرند. 

آیت الله العظمی صافی، در پایان از وزارت امور خارجه خواست که در مقابل کشتار‌ مسلمانان بی‌دفاع چین موضع گرفته و اعتراض نماید و وظیفه‌ی اسلامی و انسانی خود را به بهترین وجه انجام دهد.