داخلی     خبر     انديشه
مردم‌داری و برطرف کردن مشکلات مردم مهم‌ترین خصوصیت حجت‌الاسلام طباطبایی بود
  مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی مردم‌داری را یکی از مهم‌ترین خصوصیت حجت‌الاسلام طباطبایی برشمرد و گفت: برطرف کردن مشکلات مردم یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های این استاد بزرگ اخلاق بود که در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کرد.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۰۲
کد مطلب : 68590
مردم‌داری و برطرف کردن مشکلات مردم مهم‌ترین خصوصیت حجت‌الاسلام طباطبایی بود
مردم‌داری و برطرف کردن مشکلات مردم مهم‌ترین خصوصیت حجت‌الاسلام طباطبایی بود
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن مرتضی نجفی قدسی شامگاه جمعه در ضیافت افطاری دارالقرآن علامه طباطبایی که در بیت این مفسر قرآن کریم برگزار شد اظهار داشت: در سالی که گذشت روحانیون و علمای والامقامی دارفانی را وداع گفتند که منشاء خدمات بی نظیری به جامعه بودند.

وی بیان کرد: آیت الله شیخ مهدی مظاهری عالمی خدوم بود که خدمات بسیار زیادی برای جامعه داشت، این عالم دینی دارالقرآن بزرگی در اصفهان احداث کرده است که خدمت بزرگی به جامعه قرآن است.

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی بیان کرد: مشی مردمی آیت الله مظاهری سبب محبوبیت ایشان شده بود، در زمان جبهه هر نیازی که بود به محض اینکه این عالم دینی متوجه می‌شد در راستای تهیه آن اقدام می‌کرد.

نجفی قدسی تصریح کرد: احداث انجمن مددکاری امام زمان (ع) از جمله اقدامات خالصانه آیت‌الله مظاهری بود، مراسم دعای ابوحمزه توسط این عالم دینی در طول ماه رمضان برگزار می‌شد.

وی با اشاره به خصوصیات اخلاقی حجت‌الاسلام طباطبایی گفت: این عالم پرهیزگار یکی دیگر از علمای دینی بود که شخصیت جامع الاطراف بود، مردم داری و معنویت ایشان زبان زد عام و خاص بود.

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی مردم‌داری را یکی از مهم‌ترین خصوصیات حجت‌الاسلام طباطبایی برشمرد و ادامه داد: برطرف کردن مشکلات مردم یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های این استاد بزرگ اخلاق بود که در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کرد.

وی با اشاره به لزوم حرکت در مسیر علما و ترویج خصوصیات اخلاقی آن‌ها افزود: باید همواره یاد علما را زنده نگه داریم و در راستای ترویج مشی آن‌ها اقدامات اساسی انجام دهیم.

نجفی قدسی ادامه داد: مجمع عالی تفسیر قرآن کریم دفتر تبلیغات اسلامی و سازمان تبلیغات اسلامی به همت دارالقرآن علامه طباطبایی اقدام بزرگی انجام دادند و امسال 150 نفر از اساتیدعالی حوزه علمیه به سراسر کشور اعزام شدند.

مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی با بیان اینکه مردم دین خود را از روحانیت دارند خاطرنشان کرد: ایمان مردم با روحانیت گره خورده است و تا زمانی که روحانیت در جامعه بروز و ظهور داشته باشد ایمان مردم نیز محفوظ است.

انتهای پیام/138