داخلی     خبر     ::پژوهشکده مهدویت::
معاون فرهنگی آستان حرم حضرت معصومه(س)
باید توجه مردم را به حرم های اهل بیت(ع) در سراسر عالم جلب کرد
  گروه فرهنگی حضرت خدیجه(س) بنا دارد اهمیت شهر قم را در بین مردم نشر دهد تا مردم بیشتر از فیض زیارت حضرت معصومه(س) بهره مند شوند.
Share/Save/Bookmark
شنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۴۶
کد مطلب : 67410
باید توجه مردم را به حرم های اهل بیت(ع) در سراسر عالم جلب کرد
حجت الاسلام والمسلمین ثباتی با بیان جایگاه ویژه شهر قم در بین معصومین(ع) حتی قبل از خاکسپاری حضرت معصومه(س) بیان کرد: گروه فرهنگی حضرت خدیجه(س) بنا دارد اهمیت شهر قم را در بین مردم نشر دهد تا مردم بیشتر از فیض زیارت حضرت معصومه(س) بهره مند شوند.

ایشان با اشاره به کسانی که امکان ندارند به شهر قم مشرف شوند، تصریح کردند: گروه فرهنگی حضرت خدیجه (س) زمینه و امکانات لازم را فراهم می کند تا این افراد هم بتوانند به حرم اهل بیت(ع) در قم بیایند.

معاون فرهنگی آستان مقدس حضرت معصومه (س) با بیان خاطره ای از حجت الاسلام والمسلمین نیلی پور افزود: باید کاری کرد که توجه مردم به حرم اهل بیت(ع) جلب شود آن گاه خود معصومین(ع) هدایت گر خواهند بود و می دانند که چه مدلی دل افراد را بدست بیاورند.

وی با اشاره به تاسیس مجموعه حضرت خدیحه(س) در سه سال پیش خاطر نشان کرد: ما در این مجموعه دو رویکرد اصلی داریم. اولا توسعه فرهنگ زیارت و ثانیا احیای سنن. توسعه فرهنگ زیارت به این معنی که زمینه زیارت را برای مردم با کمک خود مردم مهیا کنیم. به عنوان مثال در جریان اربعین خود حرم سیدالشهدا(ع) به تنهایی نمی تواند حجم انبوه زائران را پشتیبانی کند بنابراین نقش مردم اهمیت پیدا می کند.

حجت الاسلام والمسلمین ثباتی با اشاره به کمک های مردمی در امور خیر گفت: ما توانستیم با کمک مردم ۱۶هزار نفر زیارت اولی را به زیارت قم و جمکران برسانیم.

ایشان با طرح این نکته که در ابتدای کار با هیچ ، مجموعه حضرت خدیجه(س) احداث شده است ،افزود: امروز به لطف اهل بیت(ع) شش زائر سرا داریم که یکی از آن ها قریب به سه هزار نفر ظرفیت دارد.

وی با بیان اینکه بهترین جمعیت تبلیغی را زیارت اولی ها تشکیل می دهند بیان کرد: با توجه به حال معنوی این زائران ، و میزبانی خوب از آن ها ، بسیار پذیرای معارف اسلامی خواهند بود و لذا باید مبلغان توجه ویژه به آن ها داشته باشند.