داخلی     خبر     بین الملل
آیت الله صافی:
روحانیت نباید به انزوا، عبادت و خانه نشینی اکتفا کند
  آیت الله صافی گلپایگانی خاطر نشان کرد: باید برنامه هایی تدوین شود که علمای خارج کشور نیز در این جلسات حضور داشته باشند تا تأثیرات بیشتری داشته باشد.
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۶ مهر ۱۳۸۴ ساعت ۱۲:۲۱
کد مطلب : 824
روحانیت نباید به انزوا، عبادت و خانه نشینی اکتفا کند
به گزارش خبرگزاری آینده روشن، آیت الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید، امروز در اجلاسیه مشترک جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با علما و فضلای سراسر کشور گفت: روحانیت باید ارتباط خود با مردم را حفظ کند و مردم را نگه دارند. 

این مرجع تقلید افزود: باید در این جلسات نقاط قوت و ضعف مناطق بررسی شود و برنامه هایی که موجب تقویت دین و عقاید جامعه مخصوصا نسل جوان را فراهم آورند. 

وی خاطر نشان کرد باید برنامه هایی تدوین شود که علمای خارج کشور نیز در این جلسات حضور داشته باشند تا تأثیرات بیشتری داشته باشد. 

آیت الله صافی با اشاره به موضع گیری کنونی دشمنان علیه اسلام و تشیع گفت: باید توجه داشته باشیم تا در این موقعیت انتظاراتی که جامعه از علما دارند در حد ممکن برآورده کنیم. 

وی با بیان این که روحانیت نمی تواند به انزوا، عبادت و خانه نشینی اکفتا کند گفت: مهمترین عبادت تلیغ احکام و دفاع از دین و حدود اسلام است. 

آیت الله صافی گلپایگانی افزود: بر خلاف این که می گویند علاقه مردم نسبت به روحانیت کم شده است معتقدم اکنون مراجعات به روحانیت بیشتر شده و روحانیت نقطه اتکای مردم هستند. 

وی گفت: باید روحانیت طوری ابشد که به جز زبان با عمل نیز مردم را به اسلام دعوت کند. 

وی همچنین ساده زیستی و خلوص را در بین روحانیت خواستار شد و افزود: نباید روحانیت تجمل گرا باشد. 

آیت الله صافی گلپایگانی افزود: روحانیت بیشتر باید با مردم باشند و به دردهای مردم رسیدگی کنند تا مدرم متوجه شوند روحانیت غمخوارشان هستند. 

وی گفت: باید ورود در حوزه از ابتدا برای رضایت خدا، خدمت به امام زمان (عج) و ترویج دین و معارف اسلام باشند. 

وی افزود: در حال حاضر دشمنان علیه اسلام و مذهب موضع گیری کردند مردم به نیروی روحانیت ایستادگی دارند و تبلیغات مبلغین ممکت را نگه می دارد و امنیت را حفظ می کند. 

وی خواستار تقویت علما و حوزه های علمیه سراسر کشور شد و تصریح کرد: باید تمام حوزه های علمیه و علما در مناطقی که فعالیت می کنند به وظایف خویش عمل کنند.

آیت الله صافی گلپایگانی در پایان این که مدرم در دنیای امروز در مادی گرایی خسته شده اند گفت: باید معنویت حقایق اسلام و معارف اهل بیت در دنیا عرضه شود.
مرجع : آینده روشن