داخلی     گفتگو     انديشه
دکتر غلامعلی حدادعادل :
عالم هنرمند و هنرمند عالم، نیاز امروزجامعه برای صدور فرهنگ دینی است.
ابعاد گسترده کار هنری باید توسط هنرمندان معتقد مدیریت شود
  عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تربیت هنرمند دینی را به عنوان راه کاری برای ایجاد بستر و مسیر لازم در جهت تولید آثار فاخر دینی بسیار مهم توصیف کرد و گفت : ابعاد گسترده کار هنری باید توسط هنرمندان معتقدی مدیریت شود که آگاهی محتوایی و اشراف تکنیکی در این عرصه داشته باشند.
عکاس :
گزارشگر :
Share/Save/Bookmark
جمعه ۱۶ تير ۱۳۹۱ ساعت ۱۹:۰۹
کد مطلب : 54937
عالم هنرمند و هنرمند عالم، نیاز امروزجامعه برای صدور فرهنگ دینی است.

دکترغلامعلی حدادعادل نماینده مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی با آینده روشن و در حاشیه اختتامیه هشتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت حیطه اصلی کار هنرمندان را صورت بخشی به مفاهیم عنوان کرد و گفت : جوهر هنر در صورت بخشی آن است و این همان مسئله مهمی است که باید در خلق آثار هنری بویژه هنر دینی مورد توجه قرار گیرد که بر همین اساس صورت بخشی به محتوای عالی به راستی یک کار هنرمندانه و زیبا شناسانه است.

وی تعامل گسترده و درک متقابل میان جامعه هنری و نهادهای فرهنگی و دینی و حوزه های تصمیم گیری مذهبی را نیازمند ایجاد انگیزه های درونی در جهت آگاهی و شناخت از مفاهیم دینی و هنری برای هر کدام از طرفین دانست و افزود : عالم هنرمند و هنرمند عالم، نیاز امروزجامعه برای صدور فرهنگ دینی است.

مشاورعالی رهبر انقلاب و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تربیت هنرمند دینی را به عنوان راه کاری برای ایجاد بستر و مسیر لازم در جهت تولید آثار فاخر دینی بسیار مهم توصیف کرد و گفت : ابعاد گسترده کار هنری باید توسط هنرمندان معتقدی مدیریت شود که آگاهی محتوایی و اشراف تکنیکی در این عرصه داشته باشند.
وی همچنین درباره تفکیک هنر به دینی و غیر دینی گفت : بدون شک هنری که محتوای آن معارف و اصول اعتقادی و ایدئولوژیکی باشد می تواند تاثیر عمیق تری بر مخاطبان خود بگذارد و هنرمند دینی یک مبلغ خوب در عرصه جامعه است.