داخلی     خبر     انديشه
آیت‌الله علوی گرگانی:
مهدویت باید در جامعه نهادینه شود
  آیت‌الله علوی گرگانی گفت: باید موضوع مهدویت را در جامعه نهادینه کنیم و نباید به زبان تنها ظهور و فرج امام عصر(عج) را از خداوند بخواهیم، بلکه باید اعمال و رفتار ما موجب این امر شود.
Share/Save/Bookmark
چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۸
کد مطلب : 75754
مهدویت باید در جامعه نهادینه شود
به گزارش آینده روشن  «آیت ‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی» در دیدار با مسئولان اجرایی همایش ملی مهدویت و انقلاب اسلامی طی سخنانی ابراز داشت: باید به موضوع مهدویت و امام عصر(عج) همواره توجه شود و بدانیم که طولانی شدن غیبت امام عصر(عج) موجب بروز شبهات می شود.

 

«مرجع تقلید جهان تشیع» بیان داشت: گاهی این شبهات منجر به این می شود که عده ای از دوستداران آن حضرت نیز به شک افتاده و به شبهات دامن بزنند.

 

وی گفت: حتی نخبگان نیز در این زمینه دچار شک و تردید می شوند، درحالی که ائمه معصومین(ع) بارها و بارها در این خصوص صحبت کرده و ما را آگاه ساخته اند.

 

آیت ‌الله علوی گرگانی تصریح کرد: باید بدانیم که همه این مسائل امتحان الهی بوده و باید از این امتحان با موفقیت بیرون بیاییم و اجازه ندهیم که شبهات بر ما غلبه کند.

 

این مرجع تقلید با روایتی از امام رضا(ع) گفت: ایشان فرمودند که در هفته چند بار اعمال شیعیان بر ما ابلاغ می ‌شود و هیچ شیعه ‌ای در سرزمین ما نیست مگر اینکه از وضعیت و خصوصیات او آگاه هستیم.

 

وی تاکید کرد: باید موضوع مهدویت را در جامعه نهادینه کنیم و نباید به زبان تنها ظهور و فرج امام عصر(عج) را از خداوند بخواهیم، بلکه باید اعمال و رفتار ما موجب این امر شود.

 

آیت ‌الله علوی گرگانی با اشاره به اثرات فرج گفت: فرج آن حضرت در واقع فرج و گشایش در گرفتاری‌ های انسان ‌هاست، چراکه اهل‌بیت(ع) نیازی به ما ندارند و ما نیاز به آنها داریم و باید در این امر بکوشیم.

پایان پیام/141