داخلی     گفتگو     انديشه
یک محقق نیجریایی:
رسانه های تصویری، بهترین ابزار ترویج مهدویت
  سعید محمد با اشاره به اهمیت ترویج آموزه های ناب مهدوی به وسیله هنرمندان، تأکید کرد: رسانه های تصویری، بهترین ابزار ترویج مهدویت هستند.
گزارشگر :
مترجم :
Share/Save/Bookmark
سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۰۰:۳۹
کد مطلب : 55404
رسانه های تصویری، بهترین ابزار ترویج مهدویت
به گزارش آینده روشن، سعيد محمد از كشور نيجيريه در گفت و گو با این خبرگزاری به اهمیت ترویج آموزه های ناب مهدوی به وسیله هنرمندان اشاره کرد و افزود: رسانه های تصویری، بهترین ابزار ترویج مهدویت هستند.

این کارشناس معارف اسلامی گفت: نباید از تأثیر شگفت هنر در گسترش آموزه های دینی غفلت کرد. 

وی توضیح داد: همه انواع هنر برای ترویج معارف مهدوی کارآمد هستند، اما متأسفانه در جوامع اسلامی کمتر به اهمیت هنر در این راستا توجه شده است و تعداد محدودی از هنر ها، آن هم در سطح بسیار کمی در این جهت مدیریت شده اند.

این پژوهشگر حوزه کلام اسلامی با بیان این که در کشور نیجریه، شبکه ماهواره ای یا تلویزیونی وجود ندارد، افزود: مردم کشور من، بینندگان شبکه های ماهواره ای کشور های دیگر هستند و برای همین توجه به شبکه های دینی در ماهواره مانند الكوثر، الفرات، النار و كربلا دارای اهمیت زیادی است. 

وی تقویت شبکه های اسلامی و هم سو کردن آن ها برای ترویج باور های مهدوی را عامل مهمی در شناخت درست امام مهدی(عج) به جهانیان دانست و اذعان داشت: موفقیت زودهنگام تنها با استفاده از قدرت رسانه های تصویری مانند تلویزیون و ماهواره امکان پذیر است.

رسانه های اسلامی باید ابزار استحکام وحدت مسلمانان باشند
سعید محمد در بخشی از سخنان خود به اهمیت وحدت میان مسلمانان اشاره نمود و تأکید کرد: رسانه های اسلامی باید ابزار استحکام وحدت مسلمانان باشند. 

وی هشدار داد: ایجاد فضای دشمنی و تفرقه میان مسلمانان به وسیله رسانه ها، خطرناک ترین آسیب این حوزه است که باید از گرفتار آمدن در آن پرهیز کرد.

این محقق نیجریایی که به دعوت مؤسسه آینده روشن، مهمان هشتمین همایش بین المللی دکترین مهدویت در تهران بود، این همايش را گام موفق اندیشمندان مهدی پژوه ایرانی در جهت تقریب اندیشه های مهدویت در میان مسلمانان توصیف کرد و گفت: امیدورام در آینده ای نزدیک با برگزاری جلسات مناظره میان اندیشمندان مذاهب اسلامي مانند شافعي، حنبلي، حنفي و با برگزاری جلسات آزاداندیشی میان اديان مختلف و حتی تشکیل جلسات مناظره میان موحدان و ملحدان، حقايق اصیل و درست اسلامی را بشناسیم و با تکیه بر دلایل متقن، باور های درست را از نادرست تفکیک کنیم.

ایران، موفق ترین کشور اسلامی در حوزه گسترش باور های دینی در جهان است و الگوی کشور های اسلامی برای تشکیل حکومت اسلامی قلمداد می شود.

سعید محمد اضافه کرد: ایران، موفق ترین کشور اسلامی در حوزه گسترش باور های دینی در جهان است و الگوی کشور های اسلامی برای تشکیل حکومت اسلامی قلمداد می شود. 

وی مدعی شد: بسیاری از مساجد، مدارس و حسینیه های کشور نیجریه با کمک مستقیم مسئولین و اندیشمندان ایرانی تأسیس شده اند و همیتن امر سبب گرایش مردم این کشور به اسلام است. 

انتهای پیام/ن/15