داخلی     خبر     انديشه
برگزاری یادواره شهدا تزریق حیات به کالبد جامعه است
  امام جمعه اهل سنت درمیان با بیان این‌که یادآوری شهدا حماسه تاریخ اسلام و انقلاب است، گفت: انقلاب اسلامی با خون شهدا به ثمر رسیده است لذا زنده نگهداشتن یاد شهدا در همه جا لازم و ضروری است.
Share/Save/Bookmark
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۱۴
کد مطلب : 74674
برگزاری یادواره شهدا تزریق حیات به کالبد جامعه است
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آینده روشن به نقل از خبرگزاری حوزه از بیرجند، مولوی عبدالعزیز خالقی امام جمعه اهل سنت درمیان، با اشاره به پیش رو بودن برگزاری کنگره ۲هزار شهید خراسان‌جنوبی در بیرجند، اظهار کرد: بر کسی پوشیده نیست که زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهیدان کمتر از شهادت نیست، چرا که موجب زنده نگهداشتن راه و رسم و فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است.

وی افزود: برگزاری یادواره‌ها و کنگره‌های شهدا یکی از راه‌های زنده نگه داشتن این فرهنگ ناب و انسان‌ساز است.

امام جمعه اهل سنت درمیان با بیان این‌که برگزاری یادواره شهدا تزریق حیات به کالبد جامعه و به‌ویژه نسل جوان است، یادآور شد: این مجالس یادآور و تداعی کننده فداکاری‌ها و رشادت‌های رزمندگان و شهدایی است که جان تازه‌ای به جامعه داده و عرصه ایثار و شهادت را بر مشتاقان ولایت تبیین کرده‌اند.

مولوی خالقی، یادآوری شهدا را یادآوری حماسه تاریخ اسلام و انقلاب دانست و تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران با خون شهدا به ثمر رسیده است، لذا زنده نگهداشتن یاد شهدا در همه جا لازم و ضروری است و با حفظ فرهنگ ایثار و شهادت می توانیم از آرمان های انقلاب و رهبری پاسداری کنیم.

امام جمعه اهل سنت درمیان با اشاره به این‌که همگی ما مدیون خون شهدا هستیم و اگر امروز با امنیت کامل در جامعه زندگی می‌کنیم، فقط و فقط به برکت شهدای والا مقام است، تبیین کرد: ۴۰ سال از انقلاب گذشته و شهدا ناظر بر ما هستند که با چه میزان و ملاک‌هایی جلو برویم و انتخاب کنیم.

مولوی خالقی ادامه داد: هدف از برگزاری یادواره‌ها و کنگره‌های شهدا در حقیقت قدردانی از خانواده‌های شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و مقاومت و معرفی شهدا به نوجوانان و جوانان است.

امام جمعه اهل سنت درمیان ضمن اشاره به ضرورت توجه به مسئله وحدت در میان مسلمانان شیعه و سنی در جامعه، ابراز کرد: وحدتی که امروز شیعه و اهل سنت دارند مصداق روشنی از حرکت ارزشی انقلاب است که دشمنان را در رسیدن به اهداف شوم خود ناکام گذاشته است.

مولوی خالقی با بیان این‌که دشمن همیشه درصدد تفرقه‌ افکنی در بین مسلمانان است و لحظه‌ای از این موضوع دست برنداشته است، گفت: خوشبختانه با وجود وحدت شیعه و سنی در ایران، بیداری اسلامی در جهان گسترش پیدا کرده است.

وی با اشاره به این‌که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی مسائل مذهبی را سرلوحه کار خود قرار داده بودند و رهبر معظم انقلاب نیز به عنوان جانشین ایشان به این مهم توجه زیادی دارند، متذکر شد: همگی باید در دفاع از ولایت وفقیه‌ بسیار به هوش باشیم.

امام جمعه اهل سنت درمیان از کنگره ۲هزار شهید خراسان‌جنوبی به عنوان یک رویداد فرهنگی بزرگ و اقدام ارزشی یاد کرد و افزود: خراسان جنوبی شهدای اهل سنت زیادی دارد و خوشبختانه اجلاسیه شهدای اهل سنت این استان نیز به بهترین شکل برگزار شد.

مولوی خالقی در پایان اظهار داشت: امیدواریم که برگزاری کنگره‌ها و یادواره‌های شهدا در سرتاسر استان ادامه داشته باشد، چرا که همانطور که اشاره شد، ما هر چه داریم از شهدا داریم و همیشه مدیون این عزیزان خواهیم بود.